Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 1 034
Пепси, педито обясни ли защо ти дава АБ - ако гърдите са мисти и гърлото не е червено... какъв е проблема?

# 706
  • Мнения: 277
Здравейте и от нас  ние ходихме на ваксина времето е ужасно.Кутила съм  много хубаво яке с торба от Ла Редут днес я облякох с него.Иначе за по нататък имам много хубав космонавт от баткото.И той е с зачервени дъги и хрема ,на малката след прегледа и казаха ,че вече е оздравяла.Честити месечинки на Ивана и  Мади   Hug

# 707
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Пепси, педито обясни ли защо ти дава АБ - ако гърдите са мисти и гърлото не е червено... какъв е проблема?
Обяснение нямаше. Каза, че днес от 10 бебета, 5 са били така и че много рано тази година ни е хванала грипната епидемия. Мисля си, че с Аб-то се застрахова за по нататъшни проблеми. Днес и утре ще си давам другите неща и ако няма подобрение ще се принудя да дам и АБ.

# 708
  • Мнения: 832
Пепси, ние за кашлица пихме Стодал. Хомеопатичен бил. Аз в началото също не исках нищо да давам, но за 4дни никакво подобрение, даже повече кашляше. След това го купих и давах 3 дни и се оправи. Но не знам от сиропа ли или просто си му беше дошло времето да се оправи. Ако искаш питай педи за него.

# 709
  • Мнения: 4 126
Силви, благодаря, че питаш.
Бяхме днес на преглед, с този инхалатор сме овладели спазъма на Рая, но в дробовете има много секрет и продължаваме с процедурите до вторник, когато отново сме на преглед и ще видим какво ще правим нататък. Откакто правим инхалациите, Рая спи по повече от 20 мин. Може обаче и да е от другите лекарства.
От днес и голямата ми дъщеря е болна.

За металните сокоизстисквачки
- по принцип металът окислява, може и да не се изразявам правилно, но знам, че дори черпак не трябва да стои в супа или друго ястие - окислява храната. А за това, че витамините в сока важат не повече от 10 минути - така е.
Иначе за соковете съм на мнението, че е добре да влязат в менюто на 21 г. - с водката Mr. Green Преди това не виждам особен смисъл - пресният плод е далеч по-полезен - защото съдържа фибри, влакнини и т.н, а консервираният е пълен с ... ами консерванти. Е, разбира се това няма как да стане, така че сок на голямата ми дъщеря дадох, когато можа сама да си поиска Peace

Навън вече я изкарвам в космонавт, но не много дебел, и по боди и ританки отдолу. Но почти не сме излизали, откакто се разболя.

Мая
, аз все пак бих ограничила млечните Peace

Лорка
, къде е новото Джъмбо?

# 710
  • Мнения: 39
лора аз на митко като беше болен му давах Проспан хубав е

# 711
  • Мнения: 525

Лорка
, къде е новото Джъмбо?


Някъде на Ботевградско шосе, утре ще ходя да видя къде е точно. Било много голямо!

Ванче, за сиропа ни дадоха Мукоплант и ще пробвам с него!

Момичета, чудя се дали в студените дни + болните пиленца да не пропускам цялостното къпане от време на време.

# 712
  • Мнения: 4 126
Ние пропуснахме вече 3 вечери, но не поредни. През ден. Просто ме е страх да не направим някоя беля, въпреки че сме си пуснали парното от 10 дни, нали сме на газ.

# 713
  • Мнения: 525
Ние пропуснахме вече 3 вечери, но не поредни. През ден. Просто ме е страх да не направим някоя беля, въпреки че сме си пуснали парното от 10 дни, нали сме на газ.

И аз така ще направя, през вечер ще я къпя цялата! Поне докато се оправи напълно. А и ние все още нямаме парно и сме на печка, която изключвам нощно време от страх.

# 714
  • Мнения: 67
И аз я къпя през вечер, а дупето по два пъти на ден както досега.

Пепси, много кофти! И според мен се е застраховал, защото става въпрос за малко дете все пак. И на нас така ни изписаха антибиотик за оня вирус  #Cussing out е, аз й го дадох, защото ме достраша  Tired

мартеа,  Hug и аз си помислих това за млечните. Точно вчера изядох поне 200 гр салата снежанка и няколко шоколадови бисквити.
Дано адашката и кака й се оправят по-бързо!  Praynig

# 715
  • Мнения: 7
Етка, и аз имам  проблем с термобокса - имам един често нов, розовичък, момичешки- страхотен, но... шишетата на Томи Типи не влизат- а техните термобоксове се продават по 2 в комплект и са около 40 лв. Ще търся някакъв копромисен вариант

vany6a виж тук, а може да си ги разделите с друга мама, която е със същите шишета и има нужда от термобокс.

Pepsilight бих потърсила още едно мнение, на бебе не бих дала с лека ръка АБ само защото има сополи и кашля, но гърдите са чисти. Миналата година баткото изкара гнойна ангина без АБ /слава Богу поне в това отношение педиатърката ни не бърза да изписва такива неща/, но на една приятелка синът й също се разболя и техния педиатър им изписа АБ и тя му го даде още от самото начало.


Лорка
, къде е новото Джъмбо?
Някъде на Ботевградско шосе, утре ще ходя да видя къде е точно. Било много голямо!

Там е, преди Долни Богров, срещу бензиностанцията Shell, даже и светофар са направили за завиващите към магазина. Като ходихме преди две седмици да видим бабата на мъжът ми и на връщане мислех да влезем да разгледаме, но малката беше много кисела и се отказах. Лорка, ако отидете утре после ще чакаме да споделиш впечатления.

# 716
  • Мнения: 1 563
Добър вечер момичета,

Честита Месечинка на Ивана!!!!

Да се включа за термосчетата, говорим за тези отвън с мушама и вътре  със стериопор, нали? Аз купих един, розов е, няма мярка, но не издържа повече от 2 часа. но на мен ми върши работа, едва ли ще стоим повече от 2 ч в тези студове.

И аз имам космонавт от каката, засега ни е точно, но аз тези 2-3 дни май не съм излизала. То ветрове, дъждове, предпочитам вкъщи, че вече треперя пак да  не се разболеят децата. И Мади и аз я къпя през вечер, даже и се случваше през 2, когато беше със сополите. Дупето го мием всеки път след акото.

Иначе за нашата кръв докторката предположи, че е чревна инфекциа, но Майче щом вече нямате, може да е бъло от напън  или знам ли вече... Ние от днес започнахме пак захранване с Ам, но с друго, на ХИП с пребиотици. Та ще видим.

Снощи Мади ни разказа играта и на нас, Заспа към 23.30ч. От 17ч не беше спала, но аз предоложих, че може да се е превъзбудила то гостуването на майка ми, която е с нас до неделя. Но чета, че и други са имали трудна вечер/ нощ.

Пепси, да споделя моят опит при такива случай, дъщеря ни Теди на 6м започна доста да кашля, не си спомням дали е имала секрети, но дълго време покашляше, беше февруари месец. Тогава докторката каза, че не иска да изписва АБ и ни препоръча следните инхалации- пусках в банята топла вода  и като се запари  влизахме с бебето загърнати в халати и дишахме колкото може и издържаме. Така овладяхме положениеот и даването на АБ, иначе докторката каза,че може и в болница да ни прати. Можеш да пробваш, по 2-3 пъти на ден. Ако няма подобрение и усетиш, че положението става на зле, отиди пак да го видят.

Май друго нямаше, лека вечер на всички!!!!

# 717
  • Мнения: 525
Полудявам, мойто диване вече 1 час се мята като риба на сухо и не иска да заспи. Сложих я заспала, спа 10 мин. и хайде сега на игра, мрънкане и бърборкне. Нещо тези дни не ми харесва вечерното и състояние, преди я слагах в 20:00 часа, заспива и чак сутринта, а сега е голям зор докато заспи. Ето сега гука, а преди малко ревеше като драконче.  newsm78

# 718
  • Мнения: 133
Здравейте и от нас.!!
Честито на мъничите,които днес празнуват четвъртата си месечинка Simple Smile Ние утре ставаме на 4м Laughing.И тъй като е събота,днес ходихме на консултация- тежим 6.750 гр и сме високи 65 см.Мислех,че килограмките са повечко,нали все пак сме госпожици,но лекарката каза,че щам сме на кърма няма проблем.Каза ми,че вече било крайно време да почвам сокове или поне плодови пюрета между храненията.Но......мама няма да я послуша, Mr. Green
Пиха ни само Пентаксима,че двете едновременно са голям бич за нашата принцеса.За сега няма температура и винаги след ваксината си я къпем,Питах изрично за това,няма проблем.
Гледам за термобоксове на Томи Типи говоррите-нашият го взехме в комплект със стерилизатора и няколко шишета,черен е отвън....
Кога се сменят бибероните на шишетата,че и ние сме ощ с  1-ничката
На всички болни бебоци-бързо да оздравяват и много да слушкат
Лека нощ Hug

# 719
  • Мнения: 277
Явно лошото време се отразява на всички бебчета ако караме така цяла зима  ooooh!.

Общи условия

Активация на акаунт