Пералня със сушилня - препоръчайте ми модел и марка

  • 12 515
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 439
Здравейте, същата тема пуснах и в Справочник - На пазар без ефект, надявам се тук някой да се отзове   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 413
Ох и аз много искам комбинирана, просто нямам място и ще е много функционално да е 2 в 1, харесала съм модел на AEG беше някъде към 1200лв. ако не се лъжа ... ще следя темата ако някой даде препоръки за нещо което има

# 2
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Indesit, пералня със сушилня, моделът е само един. Беше около 800 лв., сега са поевтинели.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 402
имам комбинирана пералня със сушилня на aeg; отначало не исках изобщо да имам сушилня, но единственият модел на aeg за вграждане върви със сушилня и я взехме - не съжалявам, суши добре без да захабява и не се нагрява много-много отвън, понеже други сушилни директно могат да се ползват като отоплителни уреди:)

# 4
  • Мнения: 803
Мислех да пусна подобна тема....
И аз съм се ориентирала да взема такова чудо, но искам да попитам тези, които вече имат: наистина ли върши добра работа? Защото според половинката всичко, което е комбинирано е полвинчата работа..
А тъй като бъдещото ни жилище ще е скромно по размери мен ме устройва идеално комбинирана пералня със сушилня.
Ще следя с интерес!  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 377
Здравейте, аз имам отделно пералня и отделно сушилня, и двете са АЕG. Отделно са защото имах вече пералня, когато ми хрумна че трябва да имам и сушилня . Доволна съм и от двете. Свекърва ми има комбинирана на Електролукс, но не използва сушилнята, защото много намачква дрехите. По принцип капацитета на комбинираните пералня и сушилня е следният 7 кг е капацитета на пералнята, а 3 на сушилнята. Това ще рече, че трябва да извадят половината изпрани дрехи , за да суши.
Просто споделям мнение, не карам никой да си купува отделно два уреда. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 1 402
Защото според половинката всичко, което е комбинирано е полвинчата работа..

това е несериозно твърдение, разбира се, че върши работа, и най-смотаната машина да се вземе ще свърши работа, повечето въпросителни опират до това дали е качествена изработката и колко време машината ще издържи без да се налагат ремонти и подобни

# 7
  • София
  • Мнения: 8 280
Защото според половинката всичко, което е комбинирано е полвинчата работа..

това е несериозно твърдение ...

Друго са си ръчните перални с отделна центрофуга.

Извинявай ,но кажи на половинката, че има доста комбинирани уреди, които дори не се замисляме, че са комбинирани, а някои ги искаме колкото се може повече неща.

# 8
  • Мнения: 458
Indesit, пералня със сушилня, моделът е само един. Беше около 800 лв., сега са поевтинели.

със същата съм от 6 години, не е мръднала.
Изкара си парите още първата година, когато зимата на бебето се въртеше нонстоп пералнята и после сушилнята.

за протокола продължавам в същият дух да я експлоатирам - по 1-2 перални на ден се пускат минимум .

# 9
  • Мнения: 439
По въпроса за или против 2 в 1 не може да се обощава, че е половинчата работа.  След като продължават да се произвеждат тези уреди, значи не са чак толкова зле. Но това е въпрос за друга тема.

# 10
  • Мнения: 439
Към ползващите Индезит - разваля ли се често? Понеже моята настояща пералня е Индезит и се скъсахме от ремонти, не големи повреди, но все нещо дребно и има.

# 11
  • Мнения: 1 413
Моята също е Индезит, за последните 8г. е имала само един ремонт миналата година, но не ми харесва как изпира, може и до модел да е  Thinking

# 12
  • Мнения: 458
за 6 години  имам по мое желание 2-3 проверки от техник (за всеки случай) фен съм на профилактиките.
иначе няма повреди

# 13
  • София
  • Мнения: 8 280
имам комбинирана пералня със сушилня на aeg; отначало не исках изобщо да имам сушилня, но единственият модел на aeg за вграждане върви със сушилня и я взехме - не съжалявам, суши добре без да захабява и не се нагрява много-много отвън, понеже други сушилни директно могат да се ползват като отоплителни уреди:)

Dao, има ли възможност да се коригират стандартните програми за пране .
Примерно при мен в момента "цветното" е 60 град, и 800 оборота, без предпране.
С бутони мога да променя градусите примерно на 40, да променя оборотите 0/100/400/600, да добавя предпране, анти мачкане.
Дисплея показва колко остава до края на програмата нали?

Искам комбинирана със сушилня и възможностите за сега са ми АЕГ, Електролукс и Канди.
Майка ми има Електролукс свободно стояща пералня - ужаааасно е шумна (на 2 г. е).
Канди има свеки свободно стояща пералня - не може да се коригират програмите, за мен това е голям минус (купихме я лятото).

# 14
  • Мнения: 458
оборотите можеш сама да избираш между 800 и 1100
както и градусите  на които искаш да изпереш при различните програми

Общи условия

Активация на акаунт