Пада му косата-някой друг сблъсквал ли се е с това?

  • 29 140
  • 73
  •   1
Отговори
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
В събота видях голямо петно без коса на главата на сина ми.Ей така изведнъж зейна.С баща му не можем да разберем кога е станало.Взехме да гледаме снимки  и клипчета от близките седмици-в петък си е бил с коса.Но се забелязва,че косата на мястото не е така жива,а все едно попарена и леко е взела да орехавява.Явно за един ден е паднало голямо количество и зейна петното.На голото място се забелязват червени петънца-малко са

Днес го водих на дерматолог-не можа да каже причина и обвини стреса.Което за мен си е измъкване.Няма от какво да има стрес.Не ходи на ясла.Живее в спокойно семейна обстановка.Храни се пълноценно.Не е боледувал.Не е пил АБ.На 1,6 годинки е.
Докторицата изписа Елоком !!! и себорал форте.След 10 дни на вторичен преглед ни вика.

Имали други с подобни оплаквания?

Последна редакция: пн, 27 сеп 2010, 22:32 от Milena___

# 1
  • Мнения: 1 547
Да не е докопал нещо ваше - почистващ препарат, депилатоар, бръснач? Моя приятелка имаше такъв случай със сина си, но той е голям и тогава причината беше действително стресът. Бих потърсила и второ лекарско мнение аз.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Пиши на Dendri на Лс http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=143253,тя в момента има такива тревоги с Рада.Ходиха на дерматолог и на ендокринолог,но по-вече не знам какво ги е посъветвал последния.
Успех и дано не е нещо сериозно Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
При децата на приятелката ми беше подобно - оказа се кел (косопас). Доста време мина, докато поставят диагнозата и изпишат ефективни лекарства. Първоначално също имаше предположения, че е от стрес. Утре ще я разпитам и ще помоля за координати на лекарката, която успя да им постави точната диагноза и да предпише адекватно лечение (май беше 3-тата по ред)

# 4
  • Мнения: 617
Да не са гъбички? С котки играл ли си е ?

# 5
  • Мнения: 1 547
Но възможно ли е при ендокринологични и прочее проблеми петното да се появи за ден?  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 1 761
Kogato bqh na 14 godini pokanih na rojden den nqkolko priqtelcheta.
Dve vecheri predi denq maika mi mi kaza,che nqmame pari i trqbva da se obadq na vsichki i da ima kaja,che ne moga da si praznuvam rojdeniq den.
Na sledvashtata sutrin imah nqkolko mesta po glavata,kydeto kosata mi beshe kato shtavena.
Cqla nosht ne spah i trepereh ot ujas kak shte se obadq i kakvo shte kaja-ne iskah da kazvam,che nqmame pari,nqkoi daje mi bqha kupili podaryci.

Za dva dni otslabnah s 5 kg.Hodih na lekar.
Okaza se kosopas,tochno ot stres.
Izpisaha mi lekarstvo,mazah se dve sedmici i mina.

------------------------
Пишете на кирилица! Какво е КРЕДОР, как се използва? Кирилизиращи програми.

Последна редакция: вт, 28 сеп 2010, 15:23 от AnMary

# 7
  • София
  • Мнения: 10 825
При Дани се получи миналата година. При нас така и не се разбра от какво е - водих го на прегледи и изследвания, нищо не откриха и косата израстна без да сме мазали или да е пил нещо. Освен от стрес може да се получи от някаква инфекция в организма - проверете зъбите, преглед при уши, нос и гърло е добре да се направи с изследване на гърлен секрет и кръвна картина. И не на последно място - възможно е да са гъбички, най-вече от контакт с котки.

# 8
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
crazy chick ,абсурд е да е докопал препарат или бръснач.Оставяме го сам само докато спи в кошарата-не може да излиза от нея сам.Аз или баща му сме постоянно с него-простираме,пускаме пералня заедно и т.н.Страх ме е да го оставям сам

siska79 ,благодаря ти за линка ще пиша на другата мама

Лекси,педиатърката спомена за кел,но в кожния щели да решат дали да го изследват и т.н.Да обаче те не решиха.Как се изследва за кел-ще си платя аз.Защото тъпото направление отиде вече,а за друго мога само да мечтая

monnnn ,нямаме досег с животни.Дерматолога изключи гъбички,но само гледайки с лупата

: kartinka ,какво лекарство са ти изписали

В общи линии сме в пълна безизходица-не знам къде да го водя,за да погледнат сериозно на проблема?Притеснявам се,че има проблем,а не се лекува.Има леки зачервявания в плешивото петно

Приемам предложения за детски дерматолог за Пловдив-

благодаря на всички Hug

Последна редакция: вт, 28 сеп 2010, 13:42 от Milena___

# 9
  • Мнения: 17 546
Лекарят не предположи ли алопеция?
http://www.medicine.bg/bolesti/alopeciya-areata

# 10
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Бижy,лекарката ме разпита дали е боледувал скоро,дали е пил АБ-и на двете отговора е не.И може би така изключи алопеция ареата Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 17 546
Дерматологът е трябвало да вземе проба от мястото на петното и да погледне под микроскоп. Thinking
Знам ли... казваш, че нямате котка, куче... но може да се зарази и със съвсем кратък допир с домашно животно.
Човек като се опита да си спомни за такива неща когато нещо се случи, често пропуска някои подробности.

Последна редакция: вт, 28 сеп 2010, 15:35 от Бижy

# 12
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Дом животно нямаме.Нито роднините/приятелите,при които сме ходили с него на гости.Обаче паркът,кой е пълен с домашни и бездомни кучета/котки си остава.Не е имал пряк контакт с тях,но постоянно взима нещо от земята,изпуска играчки и т.н

Ще настоявам да му вземат проба и да я гледат под микроскоп

# 13
  • Мнения: 9
Лекси така си ги е съчинила Simple Smile. Децата ми имаха гъбички, най-вероятно от някое животно / куче или котка /. Първо едното, после и другото се зарази. Но начина на падане на косата им не прилича на описаното от авторката. Космите падаха на кичури, но оставаха корените и около милиметър над главата / все едно косъмът се чупи /. Мазахме поразените места и взимаха орунгал вътрешно. Най-добре е да се иде в някоя лаборатория, да се вземе материал от мястото и да се изключи или потвърди че това са гъбички. Нас ни лекуваха няколко месеца, докато нещата не се влошиха и ги заведох сама да ги изследеват. Лекарите бяха абсолютно сигурни че не са гъби, а след като им показах резултатите, поредната каза ''ей че изненада'' .
  Съветът ми е да се изследва мястото преди да се започне лечение.
   
    P.S.  А лекарката, която ни изписа адекватно лечение не беше 3та, а 5тата по ред.

# 14
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
maicho ,ще се запася с търпение и аз-5 тата лекарка да ви изпише адеквато лечение  ooooh!
В самата лаборатория ли ви взеха проби от мястото?Някаква специална лаборатория ли е ?Че се чудя къде да ида и аз

При нас няма такива начупени косми,което не пречи оголването да си има причинител.От четеното в нета стигам да извода,че е косопас

Общи условия

Активация на акаунт