Раждане в Окръжна болница-София - 2010 г.

  • 208 466
  • 2 281
  •   1
Отговори
# 2 235
  • Мнения: 3
[i.

Аз съм още 1 триместър, но имам намерение да раждам, живот и здраве, в Окръжна. Кофти, че скоро са вдигнали цените  Confused Тъкмо вчера се радвах, че е толкова евтино, а сега... се замислям, дали да избирам екип или да карам на късмет.  newsm78

[/i]


Здравейте, и аз съм нова и бих искала да попитам колко е сега? Аз няма да избирам избор на екип но ме интересува колко са ги вдигнали ? Simple Smile

# 2 236
  • Мнения: 478
Kaжете каква е процедурата с виждането на бебето,ако иска таткото да го види след като се роди,в смисъл не веднага,а поне на другия ден?

# 2 237
  • Мнения: 4
[i.

Аз съм още 1 триместър, но имам намерение да раждам, живот и здраве, в Окръжна. Кофти, че скоро са вдигнали цените  Confused Тъкмо вчера се радвах, че е толкова евтино, а сега... се замислям, дали да избирам екип или да карам на късмет.  newsm78

[/i]


Здравейте, и аз съм нова и бих искала да попитам колко е сега? Аз няма да избирам избор на екип но ме интересува колко са ги вдигнали ? Simple Smile

До колкото разбрах е 700 лв.

# 2 238
  • Мнения: 0
Kaжете каква е процедурата с виждането на бебето,ако иска таткото да го види след като се роди,в смисъл не веднага,а поне на другия ден?

Зависи от смяната и кефа им. Ние имахме невероятен късмет, защото родих късно вечерта и след мен имаше само още една мама, в смисъл беше спокойно и веднага ми казаха да извикам таткото и му показаха бебето в неонатологията, макар и за секунди, но я видя и после стоя час до мене в коридора пред родилна зала.
На другите мами в стаята обаче изобщо не им позволиха, под предтекст, че сме 4 мама и 4 бебета в стаята и ще е пренаселено.

НО всички си показахме бебетата през прозорците - много е удобно, че е на първия етаж. Нашия татко по 2-3 пъти идваше на ден да си ни гледа Wink

# 2 239
  • Мнения: 7 418
Kaжете каква е процедурата с виждането на бебето,ако иска таткото да го види след като се роди,в смисъл не веднага,а поне на другия ден?

Зависи от смяната и кефа им.
   Точно.  Peace
   При нас нямаше никакъв проблем да идва таткото с по-голямото детенце преди да се появи Жегова.
   Въпреки че към момента на появата й вече бях сама в стаята,тя надигна глас,че било забранено да идват външни хора,особено деца!Детето ми плака на входа на родилното,а аз не можех да изляза при него,защото нямаше на кой да оставя новороденото...  Confused

    Въобще променливият нрав на шефката дава отражение в/у цялото отделение.Няма отчетливо определени правила "това може,това не може",всичко е "според зависи"..... Crazy

# 2 240
  • Мнения: 478
Благодаря за инфото,значи ще се наглася според зависи от случая и ще преценя:)))

# 2 241
  • Мнения: 8
Аз имам следният въпрос, които със сигурност е зададен някъде в темата, но няма как да я прочета цялата. Та искам да попитам, ако съм решила да раждам БЕЗ екип, трябва ли предварително да ходя в болницата, или като си тръгне бебето да тичам на там. А и моят гинеколог, в началото на бременността ми говореше, че май трябва секцио да раждам, а сега устата не си отваря. Знам, че ако се ражда секцио с предварително предписание, трябва да се насрочи по-ранна дата от термина. Аз още не съм си взела направлението за хоспитализация и обменната карта. Ако има някой да и разясни, ще съм ви много благодарна

# 2 242
  • Мнения: 3
Аз имам следният въпрос, които със сигурност е зададен някъде в темата, но няма как да я прочета цялата. Та искам да попитам, ако съм решила да раждам БЕЗ екип, трябва ли предварително да ходя в болницата, или като си тръгне бебето да тичам на там. А и моят гинеколог, в началото на бременността ми говореше, че май трябва секцио да раждам, а сега устата не си отваря. Знам, че ако се ражда секцио с предварително предписание, трябва да се насрочи по-ранна дата от термина. Аз още не съм си взела направлението за хоспитализация и обменната карта. Ако има някой да и разясни, ще съм ви много благодарна
Ако секциото е по медицински причини то твойто АГ трябва да го опише в обменната карта.Можеш да отидеш на отворените врати в ОБ и дапопиташ какво трябва да направиш за плануване на секциото.
Аз раждах нормално и с избор на екип /хванах последния влак на старите цени/ пре Жекова и съм благодарна защото успя да ни спаси и двамата.

# 2 243
  • Мнения: 3
А някой знае ли какъв е точният списък който изискват при приема в болницата?   food010

# 2 244
  • Мнения: 7
А кога ще има ден на отворените врати в ОБ?! от няколко дни се опитвам да намеря инфо.... но без успех....  Thinking
Аз имам следният въпрос, които със сигурност е зададен някъде в темата, но няма как да я прочета цялата. Та искам да попитам, ако съм решила да раждам БЕЗ екип, трябва ли предварително да ходя в болницата, или като си тръгне бебето да тичам на там. А и моят гинеколог, в началото на бременността ми говореше, че май трябва секцио да раждам, а сега устата не си отваря. Знам, че ако се ражда секцио с предварително предписание, трябва да се насрочи по-ранна дата от термина. Аз още не съм си взела направлението за хоспитализация и обменната карта. Ако има някой да и разясни, ще съм ви много благодарна
Ако секциото е по медицински причини то твойто АГ трябва да го опише в обменната карта.Можеш да отидеш на отворените врати в ОБ и дапопиташ какво трябва да направиш за плануване на секциото.
Аз раждах нормално и с избор на екип /хванах последния влак на старите цени/ пре Жекова и съм благодарна защото успя да ни спаси и двамата.

# 2 245
  • Мнения: 0
Всяка сряда-12-12,30ч Peace

# 2 246
  • Мнения: 198
А някой знае ли какъв е точният списък който изискват при приема в болницата?   food010



Изследвания за:
- кръвна група
- резултати от последната направена кръвна картина
- васерман и спин (за второто не знам дали е задължително)
- резултати от микробиология

# 2 247
  • Мнения: 7


Е, супер, дано да е така  Hug
А трябва ли да заявя присъствие или се прави среща някъде?!

# 2 248
  • Мнения: 89
Аз имам следният въпрос, които със сигурност е зададен някъде в темата, но няма как да я прочета цялата. Та искам да попитам, ако съм решила да раждам БЕЗ екип, трябва ли предварително да ходя в болницата, или като си тръгне бебето да тичам на там. А и моят гинеколог, в началото на бременността ми говореше, че май трябва секцио да раждам, а сега устата не си отваря. Знам, че ако се ражда секцио с предварително предписание, трябва да се насрочи по-ранна дата от термина. Аз още не съм си взела направлението за хоспитализация и обменната карта. Ако има някой да и разясни, ще съм ви много благодарна
Здравей,ако си без екип и си със секцио отиваш тогава когато бебето тръгне с документите и там ти правят секцио който е насмяна,предварителна дата не се определя ,само ако си с избор на екип тогава ти определят дата за раждане.
За естествено раждане и без избор пак когато имаш вече симптоми за раждане отиваш направо в болницата и пак при който се паднеш.

# 2 249
  • Мнения: 0


Е, супер, дано да е така  Hug
А трябва ли да заявя присъствие или се прави среща някъде?!

Нищо не правиш, освен да отидеш на място.Звъниш и чакаш да излязат да ви вземат за обиколка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт