Гладене на бебешки дрешки

  • 21 593
  • 209
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 769
Аз лично гладя всичко, но се случва от време на време да облека (на дечковци или върху нас) по някоя неизгладена дреха...всеки си има своите моменти....Не го намирам за фатално, но аз лично не любя намачкани дрехи...не че обожавам гладенето... Imp

# 31
  • Мнения: 2 673
гладя си ги , ама и майка е тук  Grinning Така че....затова имам време. Веднъж седмично прахосмукирам, ама гадното готвене е за нея Grinning

# 32
  • Мнения: 368
Oтпусни душата и не живей с чувство за вина!
Ами като поотрасне още малко и започне да лапа каквото и попадне как ще я предпазиш от лошите "бацили"?! Laughing

# 33
  • Мнения: 264
И аз също адски мразя да гладя! Пуснаха ми мухата че преди да се роди бебето съм трябвало да изпера всички дрешки, чаршавчета и пелени на ръка, с бебешки сапун, след което да ги изгладя от вътре и отвън  Big Ups . Няма да ви кажа колко дни го правих това ... първо докато се наканя, после докато изгладя всичко от всякъде... но така като гледам май са искали да ме впечатлят повече от колкото би трябвало. За напред май или ще се поскатавам от гладенето или БАБА  Joy  Тя е толкова бойна, че ако и се наложе на седне и да бездейства ще трябва да и слагам усмирителна риза . Та мисля да и дам поле на изява  newsm53

# 34
  • Мнения: 6 206
За прането на ръка ми се вижда абсурдно - защо?
Има си перални - пускаш плакнене, изпомпване и после само дрехите на бебето. Защо на ръка? Те дори не се изпират толкова добре.
За гладенето - пера бебешките дрехи средно два пъти на седмица, взима ми половин час на максимума да ги изгладя. Говорим за един час на седмица. Досега все съм го намирала, за напред не знам. Случвало ми се е да облека на Спасчо на няколко пъти негладени дрехи, жив е още, обриви няма, така че не го намирам за фатално.
По сериозно ми се вижда положението с пода. Сега го миех и прахосмучех през ден, вече обаче малката хуна обикаля и пълзи навсякъде, миналия ден белите обувки му станаха черни, което ме наведе на мисълта, че трябва да мия вече всеки ден. Плюс това имаме и куче, което е отежняващо вината обстоятелство. Това ми е болката сега на мен, гладенето го преглъщам някакси.

# 35
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Гладя - всичко и на всички нас! Обожавам това действие.  Flutter
Децата имат доста дрехи и все е останало нещо гладено за обличане!
Мъжът ми отказва да спи(даже) на неизгладен чаршаф, камо ли дреха...но аз съм за бой, че така го свикнах. Ютията е непознат уред за майка му, но човек бързо свиква с хубавото  Twisted Evil

Иначе няма нищо фатално, освен за очното възприятие  Whistling

# 36
  • Мнения: 10 758
Аз ги гладя, но не защото трябва, за да "избягат" разните му там неща, а защото мразя неизгладени дрехи. Не ми тежи изобщо.Даже ми доставя удоволствие.
 Като видя измачкана дреха и настръхвам.

# 37
  • Мнения: 421
Изгладих и дрешките само докато бях бременна, после така се стекоха събитията, че нямах абсолютно никаква възможност да гладя, а и дъската се счупи. Купихме нова. И тя се счупи Twisted Evil Пък да чукна на дърво нищо ни няма. Айде бе, прабаба ми все с гладени дрешки е била, и седмината и братя също...пък почти до 100 ги докара.... Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning А за чистенето...ние имаме коли и колкото и да чистим, винаги има още много....така че изобщо не се втелявам.... Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

# 38
  • Мнения: 421
Гледането на дете не е война, и не е състезание...relax!!! Wink  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 792
Охааа аз съм маниячка-гладачка......но само в мечтите на мъжа ми  Grinning От дъното на душата си мразя да гладя. Гладя някои неща на мъжа ми и на бебчо също. Мои неща гладя рядко, само ако изглеждат намачкани. Всъщност аз обичам изгладени дрешки, но само да имаше кой да глади....

# 40
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Споко де,аз никога не съм ги гладила,пък беба все така си расте и цъфти  Grinning

# 41
  • Мнения: 1 698
Момичета, а вие които гладите: С пара или без пара гладите? Чувала съм много различни мнения и не знам като му дойде времето как да процедирам? Помагайте. newsm17

# 42
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
С пара Sign Exclamation
Инак трябва да гладя с ютията на баба ми  Flutter , която работи, но тежи 1т.  ooooh!

# 43
  • Мнения: 3 663
Ако на бебето не му излязат някакви пъпки и не е с някоя свръхчувствителна кожа като моята кифла, според мен няма нищо фатално да не се глади Simple Smile
аз лично гладя с голям ентусиазъм Simple Smile въобще, ако щете вярявайте почивам си с готвене и гладене Simple Smile
на беба дрешките гладя без пара, а нашите с пара
но, ако са много пресъхнали на простора (което се случва макар и рядко) и нейните гладя с пара Simple Smile
и ще си я гладя винаги май Simple Smile до сега я гладех основно заради разните микроби - за стерилизация - защото кожата и е ... абе да я пипнеш и става червено....
а ще продължавам да си я гладя, защото просто не мога да я гледам със смачкани дрехи Simple Smile
аз може и да мина някой път смачкана, но тя не Simple Smile не знам защо така, но не мога да го търпя...

# 44
  • София
  • Мнения: 6 182
Явно половината мами са чистници и гладят. Другата половина са "мързелани" и не гладят Wink  Аз съм от втората групичка Embarassed  Срам ме е, ама освен че не гладя, рядко готвя, рядко чистя, а като си гледам какви са ми мръсни прозорците...Уж детенце е кротко и добричко, ама дните минават така бързо, а аз все съм толкова уморена. Но при мен може наистина да е от ЕГН-то

Общи условия

Активация на акаунт