Трудно проговарящи деца - тема 3

  • 80 401
  • 742
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 017
Ох, на мен днес от детската градина ми казаха, че Жоро ще го вземат в яслата от 1-ви ноември, но януари като навърши 3 години ще го прехвърлят в 1-ва група с предния набор. В ясленската група било много натоварено и затова.
Чудя се даи е за добро или за зло. Дано го дърпат напред, а не да го подтискат.

Според мен ще е за добро. Аз цяло лято събирах мнения по този въпрос - от педагози и педиатъри и всички бяха единодушни, че по-добре детето да е в градината. Единственият плюс на яслата е от чисто битово естество - ще го връщат чист, сух и спретнат  Simple Smile.
На мен не ми стана никак приятно да си взема Моника от градината със засъхнала супа чак на потника - значи е спала така с мокра блуза и потник, но какво да се прави. Вместо да търся вина у другите, се опитвам да й обясня, че ако се намокри или изцапа, трябва да каже на госпожата.

Даже, ако има начин направо пропуснте яслата (пускай го за по няколко дни само). Или друго, по-смело решение - направо искай да го запише в първа група отсега, за да не се окаже така, че през януари децата да си станали нещо като затворено общество и да изолират Жоро (не ми се вярвам, но знам ли как се държат децата).

---

В предишна тема писах за решението си да не давам ноотропил. Тогава педиатърката на детето ми се изказа резервирано за него, но все пак не отхвърли "рецептата" на невролога, предполагам от колегиалност.
Но пред няколко дни водих детето си на преглед и като я чу как се оплаква, че има "аполи" "ашица", как казва "Дишай, не дишай"  и т.н...вече ми призна, че е твърдо ПРОТИВ ноотропил даже и за възрастни, и не доумява защо невролозите го изписват на деца.


Последна редакция: пт, 08 окт 2010, 14:42 от blueeyes

# 16
  • Мнения: 381
Аз пък съм в голяма чуденка, предлагат ми да я запиша в Карин дом  в една програма безплатно, от друга страна в Радост съм много доволна от отношението и работата им. А тази педагожка в Карин дом където ще е с нея никак не ми харесва , имам консултация в една друга фондация ама много се чудя ко да правя, от една страна да ми олекне на бюджета ама от друга  newsm78 newsm78 newsm78 не знам и аз по кой път да поема.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 634
Аз пък съм в голяма чуденка, предлагат ми да я запиша в Карин дом  в една програма безплатно, от друга страна в Радост съм много доволна от отношението и работата им. А тази педагожка в Карин дом където ще е с нея никак не ми харесва , имам консултация в една друга фондация ама много се чудя ко да правя, от една страна да ми олекне на бюджета ама от друга  newsm78 newsm78 newsm78 не знам и аз по кой път да поема.
Аз съвет не мога да дам, но ми стана интересно какво е Радост ?
Понеже и аз съм от Варна, и детето ми също ходи на логопед .

# 18
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Ние от една седмица сме на градина! Уви доколкото разбирам тази година въпреки това че градината е логопедична /или поне беше/, един логопед ще се занимава с 40деца. В групата са вече 20деца, не 10 каквото е изискването за такава група и изобщо вече се чудя защо ще мъча детето със ставане всяка сутрин в 6ч и ще го мъкна 20км в едната посока и после още толкова навръщане. Логопеда на родителската каза, че приоритетни ще и бъдат децата с големи проблеми, а останалите както дойде. Смятах и както и да го въртя няма как да взима всяко от тези деца дори по веднъж седмично, при положение че за едно дете отделя по 20мин.
Направо не мога да се събера в кожата си!

Започнахме отново и странични занятия с логопед, но след детската е много уморен и колко ще му е от полза незнам.

Чудя се и за Пумпелина ... имате ли представа дали предлагат занятия през почивните дни, че днес не успях да им звънна?   

# 19
  • Мнения: 381
"Радост за нашите деца" е фондация занимаваща се с деца със специфични нужди и имат най различни специалисти. Там също е безплатно но трябва много да се чака затова аз ходя на платения прием. Отношението и работата на специалния педагог който се занимава с нас е прекрасно, много ги харесвам не като тази от Карин дом , като говоря с нея ми става едно гадно. Искам да и фрасна някой в мутрата  Twisted Evil

# 20
  • София
  • Мнения: 3 249
Кофтито е, чче Пумпелина нямат съботно-неделни занимания...Поради тази причина и аз ще го спра след нова година, защото ми свършва майчинството и няма кой да го развозва. Заради това и забавям брат му с детската ясла, че пусна ли го, ми спират майчинството. А сега с него поне логопеда покривам...

# 21
  • Мнения: 13 805
Аз пък съм в голяма чуденка, предлагат ми да я запиша в Карин дом  в една програма безплатно, от друга страна в Радост съм много доволна от отношението и работата им. А тази педагожка в Карин дом където ще е с нея никак не ми харесва , имам консултация в една друга фондация ама много се чудя ко да правя, от една страна да ми олекне на бюджета ама от друга  newsm78 newsm78 newsm78 не знам и аз по кой път да поема.
Аз съвет не мога да дам, но ми стана интересно какво е Радост ?
Понеже и аз съм от Варна, и детето ми също ходи на логопед .

Много ми е чудно кое в Карин дом е безплатно, стана ми интересно били ли споделила?

# 22
  • Мнения: 1 919
 newsm78  и мен ми е интересно каква е тази програма в Карин дом, гледах в сайта им няма нищо....нещо безплатно.....точно там пък  ooooh!

# 23
  • Мнения: 381
ами сега правели група с деца по системата на Монтесори. И тази логопедка която бях посетила един път не знам как се е сетила за мен но ми се обади тя работи там и ми каза ако искам да се запиша обаче да спомена и нейното име че тя ме праща. Така че малко с връзки работата. Ама много ми е странно от къде такава загриженост у нея, щото аз от ония път нито повече я потърсих нито нищо и сега взе че се натиска че и безплатно. Та и на мен ми е малко странна работата  newsm78 newsm78 newsm78

# 24
  • Мнения: 9
ами сега правели група с деца по системата на Монтесори. И тази логопедка която бях посетила един път не знам как се е сетила за мен но ми се обади тя работи там и ми каза ако искам да се запиша обаче да спомена и нейното име че тя ме праща. Така че малко с връзки работата. Ама много ми е странно от къде такава загриженост у нея, щото аз от ония път нито повече я потърсих нито нищо и сега взе че се натиска че и безплатно. Та и на мен ми е малко странна работата  newsm78 newsm78 newsm78

Абе ние ходим от 6 месеца в Карин дом,все още сме на индивидуално обучение,ама за такава безплатна група нищо не съм чула.Всичко си се плаща там,поне до колкото ми е известно на мен  newsm78
 Тая група Монтесори ни я говорят от 5 месеца,ама още си ходим в седмицата веднъж по 45 минути.

# 25
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Доника - благодаря ти за отговора!

# 26
  • Мнения: 381
Абе ние ходим от 6 месеца в Карин дом,все още сме на индивидуално обучение,ама за такава безплатна група нищо не съм чула.Всичко си се плаща там,поне до колкото ми е известно на мен  newsm78
 Тая група Монтесори ни я говорят от 5 месеца,ама още си ходим в седмицата веднъж по 45 минути.
Ахааа сега се усетих къде е уловката, тя тая ми вика първоначално се почва с индивидуални упражнения  и после ще се включи в групата, ясно пак ще гледа да ме цоцат за пари  Money

# 27
  • Мнения: 13 805
ами сега правели група с деца по системата на Монтесори. И тази логопедка която бях посетила един път не знам как се е сетила за мен но ми се обади тя работи там и ми каза ако искам да се запиша обаче да спомена и нейното име че тя ме праща. Така че малко с връзки работата. Ама много ми е странно от къде такава загриженост у нея, щото аз от ония път нито повече я потърсих нито нищо и сега взе че се натиска че и безплатно. Та и на мен ми е малко странна работата  newsm78 newsm78 newsm78

Абе ние ходим от 6 месеца в Карин дом,все още сме на индивидуално обучение,ама за такава безплатна група нищо не съм чула.Всичко си се плаща там,поне до колкото ми е известно на мен  newsm78
 Тая група Монтесори ни я говорят от 5 месеца,ама още си ходим в седмицата веднъж по 45 минути.

Ние пък дори не можем да тръгнем, повикаха ни веднъж за да ни кажат че нямат свободни места и че трябва да спонсорираме центъра за да ни направи диагностика , после казаха че  ще ни се обадят пак и "ариведерчи", оттогава 4 месеца ни кост нив ест. Та се чудех какво е това безплатното ...

# 28
  • Мнения: 9
ами сега правели група с деца по системата на Монтесори. И тази логопедка която бях посетила един път не знам как се е сетила за мен но ми се обади тя работи там и ми каза ако искам да се запиша обаче да спомена и нейното име че тя ме праща. Така че малко с връзки работата. Ама много ми е странно от къде такава загриженост у нея, щото аз от ония път нито повече я потърсих нито нищо и сега взе че се натиска че и безплатно. Та и на мен ми е малко странна работата  newsm78 newsm78 newsm78

Абе ние ходим от 6 месеца в Карин дом,все още сме на индивидуално обучение,ама за такава безплатна група нищо не съм чула.Всичко си се плаща там,поне до колкото ми е известно на мен  newsm78
 Тая група Монтесори ни я говорят от 5 месеца,ама още си ходим в седмицата веднъж по 45 минути.

Ние пък дори не можем да тръгнем, повикаха ни веднъж за да ни кажат че нямат свободни места и че трябва да спонсорираме центъра за да ни направи диагностика , после казаха че  ще ни се обадят пак и "ариведерчи", оттогава 4 месеца ни кост нив ест. Та се чудех какво е това безплатното ...


Няма нищо безплатно там,дори обследването на което ви канят за да преценят състоянието на детето не е безплатно.Обаждат се ,казват еди кой си ден,ще струва еди колко пари... такъв филм като безплатни групи или нещо друго  не съм чувала.

# 29
  • Мнения: 64
И ние посещаваме център Радост и сме много доволни.Жалко 4е такава голяма община като Варна нехае за децата със затруднения  и това е единствения цетър в града и покрива много малко деца...за съжаление.Дано каузата в Байландо успее и така пове4е деца да имат възможност да се възползват от специалистите в него.

Общи условия

Активация на акаунт