Как се прави домашно вино в бидон?

  • 165 588
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 987
Ох, че изчерпателно, благодаря, ще му го разпечатам. Снощи сложи дрождите. Захар не слага въобще първоначално, защото беше 23 и не се слагало. Това знам само, защото тогава присъствах

# 16
  • Мнения: 135
ramlim, имахме нужда от подобен пост... и аз разбрах нещо важно за въздуха и дишането.... Laughing
Благодарности от мен. Peace

# 17
  • Мнения: 0
Дрождите са добра идея, но и те няма да "извадят мача" при температури под 16 градуса по Целзий!

# 18
  • Мнения: 17 987
Ох, добре че писахте, та да се сетя да се похваля- спасихме го виното бе...отдъхнахме си   Mr. Green
Слагахме дрожди, не знам дали от тях или от само себе си, но е факт, добре е вече, дано да стигне и да дочака пастърмите   Laughing

# 19
  • Мнения: 135
Ох, добре че писахте, та да се сетя да се похваля- спасихме го виното бе...отдъхнахме си   Mr. Green
Слагахме дрожди, не знам дали от тях или от само себе си, но е факт, добре е вече, дано да стигне и да дочака пастърмите   Laughing
То и времето се позатопли ....така че габардясването е сигурно!!! Laughing

# 20
  • Мнения: 11
Чакаме прИмоцията! bowuu

# 21
  • Мнения: 135
Миналата седмица го брах Дев.... пък кога ще стане.... дано за Коледа не ходя с тубето дo пазара!!!! Laughing

# 22
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
  Дядо ми, лека му пръст, правеше страхотно вино - кърваво червено, сухо, тежко вино. Та си спомням като заредеше бидоните, от време на време ги бъркаше с едно нещо, което ми приличаше на бодлива бухалка и чистеше чепките( това по повод затварянето на бидоните). Иначе никак не разбирам от вина - само консумирам. Обичам виното, което пия, да има един съвсем лек вкус на маслини.

# 23
  • Мнения: 0
Вино в бидон се прави като вино в бъчва, ама не става толкова хубаво, ама по-лесно е миенето на бидона.

# 24
  • Русе
  • Мнения: 656
 Е имали още от пластмасовото вино или вече го изпихте без да почерпите  Laughing ?

# 25
  • Мнения: 17 987
Има, ама малко, стана страхотно. Да ви кажа, дрождите спасиха положението, беше се отчаял мъжът ми, ама...размина се трагедията.

# 26
  • Мнения: 497
Има, ама малко, стана страхотно. Да ви кажа, дрождите спасиха положението, беше се отчаял мъжът ми, ама...размина се трагедията.
Вярно е това за дрождите, помагат много. И мъжът ми ги ползва вече, защото миналата година единия бидон нещо не стана баш, тая година с дрождите нямаше пробив. Ние още си имаме вино, ама това е благодарение на мен, защото не пия изобщо червено вино, бяло-3 пъти в годината Joy

# 27
  • Мнения: 186
Захаромерите са боклуци.Имало някакви мн добри,но пък струват кинти.
Т на помещението с джибрите трябва да е 20-тина градуса.Моя мъж първия път заради Т(10-15С) го чака 60 дни.
В наше село при ниска Т се загрява сока от джибрите- в тенджера на котлона,но внимателно да не убиеш дрождите.Или нагряваш вода,слагаш я в 10л бутилки и тях в бидона.Ама е голяма досада.
Знам,че дезинф. на джибрите се слага серниста киселина,но ако сложиш твърде малко не върши работа,а ако прекалиш може да забави и дори спре ферментацията

# 28
  • Мнения: 85
Имам следния въпрос - Минали са вече 24 часа откакто смляхме гроздето /наше производство, червено/, но за съжаление нямахме купена серниста кисилина и дрожди да сложим веднага.Днес купих вече, но дали и възможно да сложим след 24 часа, след като все пак е започнала някаква ферментация. Да не сгавим нещо с тази кисилина? Само дрожди ли да сложим? Моля за вашите компетентни отговори.

# 29
  • Русе
  • Мнения: 656
Ей това ми попадна, сигурно има още много информация в нета. Ако обаче захарността е ниска, по-важно от нея няма.

Общи условия

Активация на акаунт