Инфо за конвекторите ADAX

  • 332 648
  • 1 073
  •   1
Отговори
# 435
  • Пловдив
  • Мнения: 153
Здравейте,
аз пак съм тук с въпрос.. Спалнята ми е около 10 11 квадрата (не помня колко точно). Трябва да топля бебе на 1 месец т.е. това чудо ще бъде пуснато постоянно. Сега се чудя дали да не купя адакс гламокс 1500вата, с цел след време ако се наложи да топля по - голяма спалня да ми върши работа (просто съм на квартира и гледам и това да съобразя). Дали ще има разлика в сметките за ток от конвектор 1200 и 1500 вата. Всичко останало едно и също - гламокс с дигитален термостат.
    Здравей! Разлика в сметките почти няма да има, защото с малко повече мощност ще ти загрява стаята по бързо и ще работи по малко, повече ще почива. При мен, за спалня 13 квадрата съм монтирал Адакс Гламокс 2000 вата, отоплява я бързо и след като загрее стаята съм го засичал, че работи 9-10 секунди, а изключва за 17-18 секунди. Мое мнение - с Адакс Гламокс няма да сбъркаш!

# 436
  • Мнения: 75
А сметките за ток бомбастични ли са? Не че имам избор... дори и да ми кажете че плащате 200лв за един конвектор и един бойлер, аз пак ще се отоплявам с нещо на ток, няма да оставя детето си на студа...

# 437
  • Мнения: 19 527
Коя серия на Адакс препоръчвате Rolling Eyes За сега на Glamox се спрях,но гледам че тази серия са по скъпи за разлика от Economic и Standard чета в описанието им и не виждам някаква разлика между тях. newsm78 На мен ми трябва като за начало за спалнята която е 13 кв. , а следващия ще ми е за хола 16 кв.
     Здравей! Моята спалня е 13 кв.м. и съм с Адакс Гламокс 2000 вата. Отоплява перфектно! Работа ще ти върши и 1500 вата, но по добре е да има "аванс". Серията Гламокс са по скъпи, но има по добри отзиви за нея. За другите серии съм чел, че понякога пукат, релето се чувало като включва... А моя Гламокс работи тихо, без грам пукане и какъвто и да е било шум. Все едно го няма. Един малък съвет от мен - ако ще купуваш конвектор, купи си Адакс. Аз, за всекидневната, която е голяма, си купих Аерлек 3000 вата, за да може да я отоплява, защото трябваше да купя два Адакса и ставаше много солена сметката. Но, Адакса спрямо Аерлека е като Мерцедес пред Голф 2-ка! Успех!
Аз се отоплявам с климатици. Но трябваше да си сложа отопление в банята и там не можах да побера Адакс, затова сложихме Айерлек Тактик. Та когато се отказах от Адакса /Гламокс/ всъщност се оказа, че се подреждат по икономичност и качество така - Адакс Гламокс, Айерлек Тактик и след това още един Адакс - Стандарт и т.н. Та не гледайте само марката, ами и серията. Отделно Адакс Гламокс иска голямо свободно пространство на стената или до нея - те са дълги и тесни тела. Аз затова всъщност се отказах от него. За тези, които пък са финансово затруднени ще похваля много един български конвектор - http://www.tesy.com/bg/products/otoplitelni_uredi_za_doma/konvek … nvektori/mc_2013/ има всичко, което е нужно, топли ми коридора в големите студове, електронен терморегулатор, не изсушава въздуха, може да се мести където си пожелаете, че тези стенни конвектори трябва да се монтират на стената и са статични.  Освен това е и абсолютно безшумен.

# 438
  • Мнения: 83
Здравейте пак от мен реших и се спрях на този модел
http://konvektori.bg/adax/seriya-glamox/s-elektronen-termostat-5 … -et-za-20kvm.html
Ще го поръчам и със стойка защото за сега няма да има кой да го монтира на стената,искам да питам дали ще има някаква промяна в начина му на отопление като е на стойка, а не на стената  newsm78 и какво мислите за модела на който се спрях гледам сега още два дена има отстъпка.Стаята е по малка но понеже няма изолация реших,че по мощния ще е по добре да взема.

# 439
  • Мнения: 11 229
Нищо не губиш от стойката, даже по-малко ти опушва стената точно над радиатора Simple Smile
Единственият недостатък е, че ти се пречка из краката.

# 440
  • Мнения: 83
Супер, Hug чакам го с нетърпение след два дни.

# 441
  • Мнения: 6
Здравейте,
аз пак съм тук с въпрос.. Спалнята ми е около 10 11 квадрата (не помня колко точно). Трябва да топля бебе на 1 месец т.е. това чудо ще бъде пуснато постоянно. Сега се чудя дали да не купя адакс гламокс 1500вата, с цел след време ако се наложи да топля по - голяма спалня да ми върши работа (просто съм на квартира и гледам и това да съобразя). Дали ще има разлика в сметките за ток от конвектор 1200 и 1500 вата. Всичко останало едно и също - гламокс с дигитален термостат.
    Здравей! Разлика в сметките почти няма да има, защото с малко повече мощност ще ти загрява стаята по бързо и ще работи по малко, повече ще почива. При мен, за спалня 13 квадрата съм монтирал Адакс Гламокс 2000 вата, отоплява я бързо и след като загрее стаята съм го засичал, че работи 9-10 секунди, а изключва за 17-18 секунди. Мое мнение - с Адакс Гламокс няма да сбъркаш!
Да попитам за Адакт Гламокс тъй като сега го включвам за първи ден, нещо по подробно да ми обясните за електрониката по него ще ви бъда много благодарна.

# 442
  • Мнения: 75
Аз пак съм тук с въпрос..в очакване на новия отоплителен уред съм. Чудя се обаче къде е най - подходящо да бъде сложен - дали на стената срещу детското легло под прозореца или на стената перпендикулярно от леглото. При вторият вариант ще е по - близо.. Та чудя се..

# 443
  • Мнения: 13 211
Слагат се под прозореца, там не пречат и равномерно се разнася топлината, температурата в цялата стая ще е еднаква.

# 444
  • Мнения: 70
Помагайте, купихме адакс стандарт преди два дни 2500W за помещение 20Кв., но не изключва, преместихме го в детската 8кв., но и там не изключва  newsm12

# 445
  • Пловдив
  • Мнения: 153
Аз пак съм тук с въпрос..в очакване на новия отоплителен уред съм. Чудя се обаче къде е най - подходящо да бъде сложен - дали на стената срещу детското легло под прозореца или на стената перпендикулярно от леглото. При вторият вариант ще е по - близо.. Та чудя се..
  По принцип казват, че под прозореца, защото там е най-студено, но ако нямаш достатъчно място там, сложи го някъде покрай прозореца. Моите и двата не са под прозореца, а до вратата на терасата и пак си топлят. Постави ги там където имаш място и ще стоят добре, защото те не само топлят, а са и "красиви". Успех!

# 446
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 373
Нашия Адакс Гламокс 2000 е преместен вече от детската стая в хола.Нямаме място под прозорците,тъй като има диван и вертикални текстилни щори.Конвектора е монтиран чак в другия край на стаята.Температурата навсякъде в стаята е еднаква за мое учудване,не се потят стъклата.Но има значение,че терасата ни е остъклена с дограма и пази завет.
За детската нямахме финанси за още един Адакс и затова купихме "AIRELEC"Basic 2000,но от него нямаше с електронен термостат,а само механичен.Доволна съм и от него,калибриран е,върши същата работа като Адакса.  Wink

# 447
  • Пловдив
  • Мнения: 153
Здравейте,
аз пак съм тук с въпрос.. Спалнята ми е около 10 11 квадрата (не помня колко точно). Трябва да топля бебе на 1 месец т.е. това чудо ще бъде пуснато постоянно. Сега се чудя дали да не купя адакс гламокс 1500вата, с цел след време ако се наложи да топля по - голяма спалня да ми върши работа (просто съм на квартира и гледам и това да съобразя). Дали ще има разлика в сметките за ток от конвектор 1200 и 1500 вата. Всичко останало едно и също - гламокс с дигитален термостат.
    Здравей! Разлика в сметките почти няма да има, защото с малко повече мощност ще ти загрява стаята по бързо и ще работи по малко, повече ще почива. При мен, за спалня 13 квадрата съм монтирал Адакс Гламокс 2000 вата, отоплява я бързо и след като загрее стаята съм го засичал, че работи 9-10 секунди, а изключва за 17-18 секунди. Мое мнение - с Адакс Гламокс няма да сбъркаш!
Да попитам за Адакт Гламокс тъй като сега го включвам за първи ден, нещо по подробно да ми обясните за електрониката по него ще ви бъда много благодарна.

  Какво по-точно те интересува по електрониката? С механичен термостат ли е или с електронен?

# 448
  • Пловдив
  • Мнения: 153
А сметките за ток бомбастични ли са? Не че имам избор... дори и да ми кажете че плащате 200лв за един конвектор и един бойлер, аз пак ще се отоплявам с нещо на ток, няма да оставя детето си на студа...
 Миличка, не се шашкай толкова, няма как сметката на един конвектор да е 200лв. на месец. При мен миналата зима, във всекидневната се отоплявахме с маслен радиатор 3000w, в спалнята Адакс Гламокс 2000w, бойлера постоянно включен, по 1-2 перални на ден/2 деца/, хладилник, готвене и т.н., максималната сметка, през най студеният месец-януари беше 250лв. Но, по-голямата "заслуга" за сметката е на масленият радиатор. Тази зима той вече е заменен с конвектор и предполагам, а съм и сигурен, че сметката ще падне още малко.

# 449
  • Мнения: 19 527
Наистина ли маслените харчат повече от конвекторите?

Общи условия

Активация на акаунт