Инфо за конвекторите ADAX

  • 332 587
  • 1 073
  •   1
Отговори
# 945
  • Мнения: 7
Здpaвeйтe,
мoля зa cъвeт oтнocнo избop нa ĸoнвeĸтop, ĸoйтo щe ce пoлзвa глaвнo вeчep в cпaлня oĸoлo 13-14 ĸв.м. (тyxлeн, вътpeшeн, дъpвeнa дoгpaмa).
Cпpял cъм ce нa няĸoлĸo мoдeлa:
1.ADAX VP 1120 KT Economic-2000W 194 лв. http://adaxonlineshop.24bg.eu/konvektori-spored-kvadratura-na-po … onomic-VP-1120-KT
2.АІRЕLЕС ТАСТІС 2000W 229 лв. http://www.praktiker.bg/bg/Wall-mounted-convectors/%D0%9A%D0%9E% … IC-2000W/p/695017
Поздрави Simple Smile
Аз лично предпочитам адакс!
От към качество и цена на електренергията която ми гори моят адакс съм много доволна, поддръжа постоянно топла температура много бързо затопля стаята 👍
Моят адаск за един месец непрекъснато е включен интензивна работа за целия месец около 60лв ми е изгорил ток! 👍

Какъв модел имаш?

# 946
# 947
  • Мнения: 24
Здpaвeйтe,
мoля зa cъвeт oтнocнo избop нa ĸoнвeĸтop, ĸoйтo щe ce пoлзвa глaвнo вeчep в cпaлня oĸoлo 13-14 ĸв.м. (тyxлeн, вътpeшeн, дъpвeнa дoгpaмa).
Cпpял cъм ce нa няĸoлĸo мoдeлa:
1.ADAX VP 1120 KT Economic-2000W 194 лв. http://adaxonlineshop.24bg.eu/konvektori-spored-kvadratura-na-po … onomic-VP-1120-KT
2.АІRЕLЕС ТАСТІС 2000W 229 лв. http://www.praktiker.bg/bg/Wall-mounted-convectors/%D0%9A%D0%9E% … IC-2000W/p/695017
Поздрави Simple Smile
Аз лично предпочитам адакс!
От към качество и цена на електренергията която ми гори моят адакс съм много доволна, поддръжа постоянно топла температура много бързо затопля стаята
Моят адаск за един месец непрекъснато е включен интензивна работа за целия месец около 60лв ми е изгорил ток!

Какъв модел имаш?

От тези двата аз бих избрал Airelec. Ако обаче моделът на Adax е с електронен термостат(КЕТ), задължително ще избера Аdax. Имам 4 адакса и един Airelec, за мен Adax e по-доброто решение. Simple Smile

Конвекторът ни не е Адакс,но питам тук,защото въпросът е принципен. Вчера го купихме и като го настроихме на 20 градуса, в стаята стана 22. Ако искам да поддържам 20 градуса,констатирах,че трябва да го сложа на 17. Не ми пречи, но все пак питам някой имал ли е подобен проблем. И проблем ли е въобще?
Това се получава, защото топлият въздух отива нагоре, а реално радиаторът е монтиран ниско. На по-ниско температурата съответно е по-ниска, а адаксът мери на нивото, на което е поставен, и на което му е датчикът. Следователно той достига 20 градуса ниско долу, но термометърът е монтиран високо(предполагам). Ако преместите термометъра, ще видите, че температурата на нивото на радиатора е 20 градуса.

Последна редакция: пт, 06 яну 2017, 16:26 от ashealth

# 948
  • Мнения: 658
Здравейте, трябва да купя конвектор за стая 18 м2 северна. Изчетох доста по темата и се спрях на Airelec Tactic 2500W и Adax Economic VP 1125 KET - предпочитам Glamox, но няма 2500 W . Кой от двата бихте препоръчали - досега не сме ползвали конвектор. Благодаря предварително

# 949
  • Мнения: 24
Отоплявам подобна северна стая с пвц дограма и изолация 5см с адакс стандарт 2000 вата, за нен 2500 вата за 18 квадрата е много.

# 950
  • Мнения: 4 613
Точно с 200лв. вдигнаха сметката двата конвектора за сметката която е половин ноември и половин декември .. това сигурно значи, че ако сложа още два в коридора и кухнята и тока ще стане 500..
100лв. са си постоянни

# 951
  • Мнения: 19 523
Е, ако не са толкова мощни в коридора и кухнята, ще вдигнат сметката с по-малко.

# 952
  • Мнения: 2 157
2500 за 18кв. е ок, ако стаята е с високи тавани - тогава се увеличава кубатурата.
А по-мощното тяло по-скоро ще затопли стаята по-бързо. Ако мощността е прекалено ниска за кубатурата на стаята, уредът ще харчи постоянно, защото ще се опитва да вдигне зададената Т, и сметките ще са още по-неприятни.

# 953
  • Кърджали
  • Мнения: 39
Здравейте!
Решихме да се отопляваме на конвектори адакс,слушали сме че са доста икономични и поддържат равномерна температура в целия апартамент.Моля ви споделете впечатления,заслужават ли си?
Извинете ме ако има подобна тема,но неможах да открия,ако модераторите преценят нека я изтрият   bouquet
Здравейте!
Решението е добро стига да ви ги пресметнат правилно и обяснят как да ги ползвате

# 954
  • София
  • Мнения: 4 178
Имаме конвектор, но е за стена. Искаме да го направим стоящ, но нямам идея къде може да се намерят стойкил Ще съм благодарна, ако може да ме насочите къде да търся.

# 955
  • Мнения: 11 154
Крачетата се купуват в магазините на Adax. 20-ина лв. са за един радиатор. Нашите сме ги купили от Berg, откъдето са и радиаторите.

# 956
  • Bulgaria
  • Мнения: 1 146
Някой има ли конвектор Нео ? Моят започна да пука и не знам дали трябва да го нося на сервиз.Не е закачен на стената ,дали това е причината за шума.Снощи го пуснах на 2 степен за 1 час ,и след като го намалих на първа ,през 10 минути пука.През нощта също шумеше.

# 957
  • Мнения: 18
Всички радиатори, които сме ползвали са пукали при промяна на температурата от по-студено към топло и обратно. При малко по-некачествените марки пукането се чува повече, сигурно има значение качеството на материала. Но това не означава повреда, според мен.

# 958
  • Мнения: 4 613
Може ли някой да ми сметне моля, колко гори на месец Адакс серия икономик, 2500 вата, ако работи 24 часа, без да изключва т.е. максималната консумация. На Енерго про сме, дойде ми уникална сметка за ток #2gunfire

# 959
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
W умножени по часовете умножени по дните .
После делите на 1000, за да е kW/h

В този калкултор се изчислява колко струват горе долу изхарчените кв/часа
http://www.calculator.bg/1/smetka_electrichestvo.html
над 300 лв го сметнах

Общи условия

Активация на акаунт