Инфо за конвекторите ADAX

  • 332 532
  • 1 073
  •   1
Отговори
# 960
  • Шумен
  • Мнения: 1 456
Може ли някой да ми сметне моля, колко гори на месец Адакс серия икономик, 2500 вата, ако работи 24 часа, без да изключва т.е. максималната консумация. На Енерго про сме, дойде ми уникална сметка за ток #2gunfire

Би ли споделила колко ти е сметката?
Ние също сме към Енерго-Про и сме според мен със стабилна сметка за ток - 420 лв. Лятото плащаме около 80. Основно ползвани два конвектора Адакс икономик - 2500 вата е единият, другият е  по-малка мощност. Най-големият 3000 мисля че беше е включван  относително рядко през периода. Само че при нас те не работеха денонощно или поне не през повечето време и не на висока зададена стойност.Постигнатата температура беше около 20-21 градуса. Все си мисля, че ако не се изключват би трябвало да е по- удачно. Обаче при тези денонощни отрицателни температури те направо почти не се изключваха. Откъде да  дойде спестяването?

# 961
  • Мнения: 2 030
Дневната тарифа е 0,219 лв. с  ДДС.   Умножаваш 2500 по 16 часа по 31 дни по 0,219 лв.   Получава се 271 лв. на месец,  дневна.   Като сложиш и нощната по 0,13 лв.- около 80 лв.   Общо 350 лв. месечно.

Последна редакция: чт, 23 фев 2017, 11:28 от kristinia

# 962
  • Мнения: 158
Много странно, нашата сметка е 380лв. 1бр адакс,1бр айрлек , 1 бр климатик, всички ел уреди са ни на ток. Пералня и сушилня всеки ден, поне по веднъж пуснати.
Доволни сме, но явно навсякъде различно са надписвани сметките.
Заради студа бяха на висока степен и не се самоизключваха.

# 963
  • Мнения: 4 595
Да толкова е с два адакса 510 лв. сметка. Естествено не греят и двата по 24ч., нормално домакинство, на практика се получава, че със сигурност си ги има плътно 24часа на Адакс. Оказа се, много скъпо отоплението с този уред...

# 964
  • Варна
  • Мнения: 1 361
И ние сме с адакс 1200W  отопляваме детската общият ми ток е 260лв (постоянна 100)бойлера 80л никога не се спира готвя постоянно на ток (2-3ч на ден) голям  хладилник 3 телевизора 24ч пуснари 4. Човека сме  и с бебе и малко дете сме си в къщи...
Голяма роля оказва мощноста на Конвектора ако е 2000w ще гори повече а ако е 3000W още повече наа мен моя 24ч пуснат на месец ми гори 120 лв само тои... Големите сметки идват и от големите киловати на уредите ✌️
В апартамента на баба ми е ходене 6 нощи да се спи само през ноща около 22ч до другия ден  до около 11ч преди обяд хладилник малък бойлер включен колкото да има малко топла вода не се готвии един Конвектор адакс  2000w включен в посочените часове е сметката за ток за януари е 78лв....

Последна редакция: сб, 25 фев 2017, 08:12 от n0richka

# 965
  • Мнения: 41 019
Като ви чета и се благославям, че съм клиентка на презряната Топлофикация Twisted Evil

Иначе отоплителните уреди са практически със 100% КПД и нямат загуби. Високите сметки са защото харчат много ток. А ако при еднакъв конвектор някой има по-висока сметка от друг това не е заради надписване от страна на ЕРП-то, а заради външни фактори като изолация, дограми, съседи, изложение на имота и т.н.

# 966
  • Мнения: 19 935
Навъртат си като змейове в студовете. А и то при -25 градуса как иначе. При мен за 3 адакса по 2000W (единият е нагласен само да поддържа на 10 градуса) + 1 по-малък – 1500W + 1 за банята (600W, доколкото си спомням), бойлер, готварска печка, 3 компютъра постоянно включени и каквото още се сетите, в най-големите студове сметката ми е 569 лв. Живеем в къща без изолация и със стара дограма. Money
Комфортът и приятната им топлина си струват обаче. Само да не спира тока, че става ужас. Laughing

# 967
  • Мнения: 11 112
И при нас бяха подобни зимните сметки с 3 адакса, 1 маслен радиатор, бойлер на постоянна работа и печица в банята, въпреки че имахме и камина (но я пускахме само вечер след работа и училище и беше само в хола, без водна риза и термоинсталация). Е, съвременна дограма имахме, но изолацията се простираше дотам - дебели стари тухлени стени без термоизолация, много външни стени, липса на съседи, които да те отопляват.
Тъй като натоварването достигаше 9-10 кв в студено време, трябва да се мисли и за добра и съвременна ел. инсталация, която да го издържи.

# 968
  • Мнения: 19 935
Е, съвременна дограма имахме, но изолацията се простираше дотам - дебели стари тухлени стени без термоизолация, много външни стени, липса на съседи, които да те отопляват.
Тъй като натоварването достигаше 9-10 кв в студено време, трябва да се мисли и за добра и съвременна ел. инсталация, която да го издържи.
Абсолютно, нашата не издържа, бушоните в най-големите студове горяха през няколко часа. Това лято ще преправяме ел. инсталацията. Peace

# 969
  • Кърджали
  • Мнения: 39
Купихме си такива адакс може-би преди десетина години /тъкмо бяха излязли/.Наистина са едни от най-икономичните варианти за отопление Peace но ние като ги включим на есен и ги изключваме на пролет. Регулираме само температурата, в зависимост дали сме в къщи или ни няма. Температурата на помещението в което работи такъв уред е равномерна във всички краища. Другото предимство е че повърхността им не може да те изгори, дори и малко дете да го пипне. Между другото имаме и климатици в хола и детската, и бих казала, че почти няма разлика от двата вида отопление. Спалнята и кухнята все още са с адакс-а. При все че всикчо работи нон-стоп, само се намалят като ни няма, тока ни за месец е около 270 до 300лв максимум в най-студените месеци.

Здравейте. Искам да ви поздравя за решението което сте взели. Най правилното при този тип отопление да се включи преди да изстине къщата съвсем и да не се изключват, а само да се намалят. Предлагаме отоплението вече 14 години и имаме информация от клиенти които също не ги изключват. Техните сметки за са в същите параметри от 270-350 лв. Най-малки са сметките при клиенти с отоплителни тела поставени във всяко едно помещение включително и в коридорите между стаите и се поддържа еднаква температура. Коридорите обикновено се пренебрегват макар да се намират в жилището и тогава нужната мощност за отопление на цялото жилище малка и работата на уредите се удължава. Имайте предвид, че преди всеки сезон е добре да почистите уредите вътре. Една профилактика поне на две години е желателно да се прави за да може въздуха да преминава безпрепятствено през самия уред. В противен случай намаля те неговата ефективност ( киловатите остават същите ). Уреда е необходимо по-дълго да работи за да достигне желаната температура .
Успех на всички!

Последна редакция: нд, 26 фев 2017, 06:40 от expressconsult

# 970
  • Пловдив
  • Мнения: 153
И аз бях с 2 конвектора - Adax Glamox 2000W и Airelec Basic 3000W до миналата зима. Отоплявах само две стаи от три. Продадох ги лятото и сложих 3 климатика втора употреба. Може да духа, може всичко да е, но сметката поне е по поносима. Трите климатика не са изключвани изобщо от как застудя миналата година до сега. Дори жената ги слага на високи градуси - 24-27гр. което е предпоставка за по висок разход. Най-високата сметка с трите климатика бе 280лв. Пак казвам - при денонощна работа и настроени на високи градуси. С конвекторите тази зима при тези минусуови температури сметката щеще да е не по малко от 450лв, и то отоплявайки само две стаи. За мен е правилно решение, че махнах конвекторите.

# 971
  • Мнения: 158
Не може да се прави сравнение конвектор и климатик. Ние сме с хубав климатик, но догодина и за тази стая ще сме с конвектор.
Голяма грешка е да се изключват, ние ги намаляме през деня Wink също така и двата са по-голяма мощност от необходимата.
А как приятно и безшумно топлят 😊

# 972
  • Пловдив
  • Мнения: 153
Не може да се прави сравнение конвектор и климатик. Ние сме с хубав климатик, но догодина и за тази стая ще сме с конвектор.
Голяма грешка е да се изключват, ние ги намаляме през деня Wink също така и двата са по-голяма мощност от необходимата.
А как приятно и безшумно топлят 😊
Топлят да, но и доста харчат ток. За моя радост конвекторите ги ползвах 3 топли зими. Навреме ги махнах, че не ми се мислеше тая сурова зима колко ток щях да плащам.

# 973
  • Мнения: 4 595
Била съм и на климатици и на конвектори сега, не намирам разлика  в конфорта на отопление, само  в сметката...

# 974
  • Мнения: 19 935
 Sunglasses Понеже поизгонихме зимата, да дам бърз отчет.
В най-големите студове (на минус 30 градуса) сметката за 3X2000W + 1X1500 + 1X600 конвектори беше 660 лв., освен всички останали ел. уреди. А тази зима си беше сериозна и продължително много студена.
Живея в къща на два етажа в полите на Витоша и си е дооста студеничко, не сме я изолирали все още – дървена дограма, тухла, но адакс-ите се представят чудесно.
Разбира се, ел. инсталацията даде фира, но това е друга тема.Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт