Избрахте ли домоуправител-втора серия : главоблъсканици

  • 44 743
  • 749
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 481
Ето, дано са по-малко Laughing

# 1
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
 Blush

# 2
  • Мнения: 2 259
Wink  и аз тук ,защото пак ще си питам  Laughing

# 3
  • Мнения: 2 259
Ето и първият въпрос:
Инвеститорът има гараж в сградата ,които се намира на лицето.Не се е появявал от по4ти 5 години.
Съответно има и идеални 4асти.На  няколко пъти събирахме пари за  разли4ни нужди-пребоядисвахме парапетите,пръскахме за хлебарки и др.
С него няма връзка и това е .Имам ли право да му търся пари и на него?
И мисля по ваш съвет да изготвя протокол с нужни ремонтни дейнсти , докато сградата е все още в гаранция /нали има минимум 5 г на вси4ко?/ и да го предам в Общината.
Преди време бях решила да се разправям с него ли4но в съда ,но нотариялната ми покана се върна  и не е открит .
Как да процедираме?
Имам те4 по едни външни тръби/мръсния канал  е в куфар ,но по него има подпухване,което ме навежда на мисалта ,4е има проблемен те4 някъде/,към мазата вратата е в ужасно състояние и капандурата и 4аст от покрива имат малки проблеми.

# 4
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Vali Simple Smile   имаш право да искаш пари за общите части, нали и той е собственик.
Как да го намериш, ами нали се регистрираме в общината, малко по-добре е напоследък с регистрациите, може да имаш късмет, да откриеш новия адрес.

# 5
  • Мнения: 2 259
Vali Simple Smile   имаш право да искаш пари за общите части, нали и той е собственик.
Как да го намериш, ами нали се регистрираме в общината, малко по-добре е напоследък с регистрациите, може да имаш късмет, да откриеш новия адрес.
Не става .Търсиха го и 4рез полиция .Не е на този адрес ,който е дал.
Там се води цялата фамилия ,но и там е еедин батак.На адреса на който е регистриран е  стрител и хоратат от там и те го издирват.Бе батак  страшен.Това да е проблем .Важното  е ,4е на земетресението  нямаме щети и даже не го и усетихме.Зна4 ,що годе добре е строил Laughing

# 6
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Това пък човече, как е излязло  в изказването ми  newsm78 , ааа копнала съм ти името и от там е дошло.


Щом го издирват и на друго място, обединете се и например може имота да смени собственика.

# 7
  • Мнения: 5 689
И аз съм тук да следя темата,като един съвестен домоуправител .

# 8
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
А при смяна на домоуправителя какво се подава в общината?

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 4 066
Vali Simple Smile   имаш право да искаш пари за общите части, нали и той е собственик.
Как да го намериш, ами нали се регистрираме в общината, малко по-добре е напоследък с регистрациите, може да имаш късмет, да откриеш новия адрес.
Не става .Търсиха го и 4рез полиция .Не е на този адрес ,който е дал.
Там се води цялата фамилия ,но и там е еедин батак.На адреса на който е регистриран е  стрител и хоратат от там и те го издирват.Бе батак  страшен.Това да е проблем .Важното  е ,4е на земетресението  нямаме щети и даже не го и усетихме.Зна4 ,що годе добре е строил Laughing

ами когато лицето не може да бъде открито на адреса, на който е регистрирано, нотариусът залепва едно обявление на вратата и след 14 дни нотариалната покана се счита връчена
четох, че се готвели промени и ЕС нямало вече да се регистрира в общината, дано да стане, че при нас скоро събрание не се очертава

# 10
  • София
  • Мнения: 689
Записвам се да следя, защото ние още нищо не сме правили, но май предстои. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 32
Ние пък нямаме книги... нищо....нищо не събираме ...всеки си мете  hahaha пред апартамента....
а пък последен етаж понеже съм аз познайте толкова години кой плаща пари за ремонт на покрива .........
няма сила на света която да ги накара да извадат и 10 стотинки...

# 12
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Да ви попитам може ли домоуправителя да откаже да представи протоколите от общото събрание, на тези които не са успяли да присъстват. Не би ли следвало да имат право и те да се запознаят с процента присъствали, с това кой как  е гласувал и съответно да имат право на мнение.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 4 066
Да ви попитам може ли домоуправителя да откаже да представи протоколите от общото събрание, на тези които не са успяли да присъстват. Не би ли следвало да имат право и те да се запознаят с процента присъствали, с това кой как  е гласувал и съответно да имат право на мнение.
член 16 от ЗУЕС
ал.6  Протоколът се изготвя в 7-дневен срок от провеждането на събранието и се подписва от председателстващия и протоколчика. Отказът да се подпише протоколът се отбелязва в него.
ал.7 Съобщение за изготвения протокол се връчва на собствениците в срока по ал. 6 и по реда на чл. 13, ал. 2 - 6. Съобщението се поставя и на видно място в етажната собственост.
ал.8 Председателят на управителния съвет (управителят) предоставя протокола за запознаване на всеки собственик или негов представител, както и препис от него при поискване.
ал.9 Всеки член на общото събрание може да оспори съдържанието на протокола, включително достоверността на отразените в него решения. Оспорването се извършва писмено пред управителния съвет (управителя) в 7-дневен срок от съобщението по ал. 7, но не по-късно от един месец в случаите, когато собственикът или обитателят отсъства и съобщението е връчено чрез залепване на външната врата на самостоятелния обект

# 14
  • Мнения: 32
http://www.propertymanagement.bg/bg/management_services/home-manager.html   я да питам ползва ли някойн услугите на тези?!

Общи условия

Активация на акаунт