Ноктопластика в/у изгризани нокти, възможно ли е?

  • 18 969
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 149
От доста време се чудя не може ли все пак да си направя ноктопластика в/у ноктите....обаче всяка маникюристка иска няколко мм бяла ивица на ноктите, а при мен не е възможно да я постигна, Ако я имам, то ноктопластика няма да ми е нужна.
Да ви попитам, все пак не е ли възможно да се направи, много къса, колкото да покрие остатък от ноктите и да кажем още 5мм, за да може да изглеждат все едно е съвсем къс маникюр?
Ще съм благодарна на мнения и съвети , защото дълги години се боря с този гаден навик, а ми се иска да не ме е срам от хорските погледи /много е грозно!/

# 1
  • Мнения: 2 212
Ето ме още една в отбора. Откакто се помня ми е този ужасен навик и преборване няма (засега). Бях се ентусиазирала много преди известно време и аз за ноктопластика, но и на мен няколкото маникюристки, които обиколих ми казаха това, което и на теб са ти казали.
Но една беше много по-мила и по-присърце взе нещата и ми обясни повече за това. Самата тя каза, че дълго се е борела с гризането на нокти и очевидно се е преборила успешно, а по ирония на съдбата към днешна дата е маникюрискт. Както и да е, та тя ми каза, че е имала много случаи, в които жените искат точно така веднага, на момента да си направят ноктопластика. Е, като са много настоятелни им прави, но после резултатът е плачевен и много по-зле от изгризаните нокти. Защото, както сама знаеш, проблемът преди всичко е в главата и като не си се освободил от това, казва тя, започват няколко дни след като им поставя ноктопластика, сами механично и ръчно да чоплят, да го развалят, къде умишлено, къде не, къде по навик от чоплене и се получава не само грозно, ами и опасно става, защото нарушават целостта отдолу на нокътната плочка, която и без това се остъргва, за да се постави въпросната ноктопластика. Та вика, остават в плачевно състояние без нокти, само защото са искали ей така от днес за утре хубав мнаикюр. И каза преди всичко се опитайте да го предолееш сама, да постигнеш заветните няколко милиметра, после ела да ти напрвя един хубав маникюр, не ноктопластика - маникюр, и после сама няма да искаш да го развалиш. Но само ако и преди това си уддържала фронта известно време.
И тук идва най-логичният въпрос - как да стане това? Дали е само въпрос на воля. Аз все още не съм си отговорила, нейните съвети бяха класическите - да ги намажа с горчив лак, да си отвличам вниманието с друго като се усетя, че аха ще почна пак...но не би...имала съм много за кратко успех, обаче даже и да съм ги оставяла по няколко милиметра, че и сантиметър, то от дългите години на гризане и постоянно чоплене, ноктите са ми меки и се огъват много и изобщо...И един примерно се счупи, и аз само това чакам...унищожавам всичко, защото просто ми е неестествено да имам маникюр.  Embarassed А и аз като теб се срамувам, че е грозно и се възхищавам на хубави поддържани нокти, не непременно маникюр. Може да са и много изрязани, но да са изрязани, а не изгризани.  Rolling Eyes
И така, тогава тази жена ме убеди, че няма смисъл от ноктопластиката така както я исках и аз, на часа и сега като спасение. Но уви все още водя епична битка със себе си. Пробвала съм неведнъж с горчиви лакове, но то това чудо без дори да съм се опитала да гриза ноктите си ми полепва някак си по устните, лицето даже и като се храня адски горчи всичко. Неприятно е и се отказвам от него бързо. С воля не ми се получава. Явно е по-силно от мен все още, в много от случаите се усещам постфактум какво правя, напрежението и нервите винаги удрят там. Просто слабо място и така...
Та ще следя темата, може пък някой да сподели нещо революционно  Crazy
И извинявам се за фермана, който написах, но да - темата ми е до болка позната.

Последна редакция: сб, 09 окт 2010, 23:08 от ester

# 2
  • София
  • Мнения: 311
Аз съм си правила ноктопластика и преди да ми сложат удължителите маникюристката ми изряза до дъно ноктите, пили ги и т.н. Та мисълта ми е, че не разбирам защо ти трябва малко бяла ивица.
Дано се включат и момичетата от тази тема

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=524661.0

Успех!

# 3
  • Мнения: X
И аз си гризя ноктите, ester е пресъздала ситуацията много добре  Sad  Търся решение и аз...ама нещо не става Sad

# 4
  • Мнения: 2 149
Следя си темата.
Имала съм дълги ноктаци, много здрави и хубави, изобщо без деформиране, обаче аха се е зачекнал някой нокът и...заминава всичко. Да, така е, проблемът е в главата, но все пак се надявах, че може да има и по-съвременно решение, козметично, а не мазане с горчив лак /не помага/. Sad

# 5
  • Мнения: 2 229
Всичко е въпрос на воля!! И аз дълги години си гризях ноктите, толкова дълбоко, че редовно ме боляха пръстите. И до кръв съм стигала. Един ден реших, че искам хубав маникюр, с лак и всичко. Laughing И спрях. Не помня колко е било трудно, просто бях твърдо решена, че искам красиви нокти. Сигурна съм, че и всяка от вас може да се справи, горчивите лакове са глупост, само воля трябва! Hug Може да смените с гризане на химикалка или нещо друго. Grinning

Наистина трябва да се преодолее навикът първо, иначе и ноктопластиката ще замине, няма смисъл..

# 6
  • Мнения: X
Абе колко пъти съм спирала...и после като ги виждам колко са грозни, и един като се счупи и пак всички го отнасят  Grinning

# 7
  • Мнения: 0
Хмм и аз не разбирам,защо трябва да имаш няколко мм бяла ивица...Когато ходих да ми правят ноктопластиката за бала си бях изрязала ноктите до дъно,но въпреки това се получи страхотна ноктопластика и не е имало никакви проблеми.

# 8
  • Мнения: 2 149
Защото от гризането нокътната плочка е малка, а отпред има почти още толкова месце. Лепят изкуствения нокът, но той стъпва и в/у месцето, което го бута нагоре. И затова редовно трябвало да се подлепват. При нормалните нокти имате няколко мм от пръстите пред ноктите, и то когато са ви дълбоко изрязани.
Само едно си мисля - за ноктопластика използват същите пластмасови нокти като тези, които се продават по магазинчетата ли? Че те са едни дебели...

# 9
  • София
  • Мнения: 5 656
Защо не пуснеш питане в тази тема? http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=524661.0 Там пишат момичета, които са професионални маникюристки, ще ти обяснят защо, дали и как  Peace Може би ще бъде полезно и да покажеш снимка на ноктите ти.

Последна редакция: пн, 11 окт 2010, 09:30 от Атти

# 10
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Възможно е ; ) Никаква бяла ивица не трябва, а просто те не могат да ги направят.

http://i43.tinypic.com/1zowxav.jpg

http://i52.tinypic.com/wvzp0g.jpg

Извинявам се за втората снимка, но долу-горе се виждат.

Удължители + гел ; )

# 11
  • Мнения: 2 149
Вчера говорих с една позната, която прави ноктопластика, нямам представа колко е опитна. Каза, че трябва да се сложат удължители, защото според нея само с акрил няма как да станат хубави  Rolling Eyes Аз обяснявам, че каквото и да е, ще е по-хубаво от сегашното положение. И като израснат моите, тогава вече другите техники.
Ив, това, което си показала, дори да не се вижда много ясно, направо си е супер! Hug

# 12
  • Мнения: 19
Разбира се, че може!!! Аз имам този проблем и много пъти съм си правила гел на изядените нокти. Става страхотно и нямам никакви проблеми с това, че са много къси. В случая най-важното е да намериш добра маникюристка, защото иначе няма смисъл:(

# 13
  • Мнения: 697
И аз имам проблем с "похапването" на нокти....при мен обаче, от толкова гризане, самата плочка се е деформирала и е някак си леко квадратна, самите ми нокти са по-широки. И се чудех, дали има някоя с ноктопластика и с такава форма нокти, защото мисля, че ще изглежда доста грозно, ако си сложа. Rolling Eyes

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Гризех си ноктите до кръв и безобразие,докато един ден 3 момчета не спряха да ги гледат и да се смеят..Тогава взех генералното решение да спра и отидох на ноктопластика.Момичето едвам ги закрепи,но все пак стана добре.Така една седмица и ги изчоплих всичките до един.На всичката грозотия която имах преди, това беше капака.И просто спрях.От тогава(10 години)ходя само с лак и къси нокти.И въпреки всичко и един ден да остана без лак, поне 2 нокътя си заминават.Стари навици..какво да ги правиш...

Общи условия

Активация на акаунт