АПРИЛчетета хубави растат, а някои даже зъбчета редят - 7

  • 25 147
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 51
Привет на всички!!!
Аз не съм ви писала от месеци и можеби повечето от вас са ме забравили за което се извинявам, но чак сега успях да се осъзная къде се намирам. Първо да кажа най-важното , че Алексчето е добре само на кърма сме все още не съм го захранмала, НО нали знаете че много хубаво не е на хубаво. След кто родих и си кръстих детето на баща му моите родители се отрекоха от мен чрез държавен вестник(ние с моя мъж живеем в тяхната къща , ообзаведохме си втория етаж а те със сестра ми са на първия и до тогава всичко беше ок даже повече от добре- разбирателства любов както във всяко нормално семейство). Буквално ни изгониха на улицата с новородено дете и два заемма който теглихме за да се обзаведем защото етажа който са ни били дали не е бил даденост и аз не съм се отблагодарила както са очаквали от мен. Да не говоря че почти не са виждали детето Cry и сега си подготвяме документите за жилищен кредит защото друг вариант просто няма , та общо взето ще ни трябва още един живот с моя мъж за да си върнм заемите, да не говорим за отношението им към мен и детето. Но най- хубавото е че малкия е прекрасно щастливо бебе и имам страхотен мъж до себе си който ми помага и ме поодкрепя за всичсо и заедно трябва да се справим

# 61
  • Мнения: 1
cveti_ss - чета твоя пост и просто не мога да повярвам че има родители като твоите - как може да има такива хладнокръвни и ненормални индивиди ( съжалявам но не мога да нарека такива същества - хора или човеци). Те нямат сърце и душа. Радвай се на своите двама мъже и дано скоро нещата ви се наредят.  Hug Hug

Направо ми иде да крещя  smile3514.......такива само да ги  #Sniper #Sniper #Sniper

Последна редакция: пн, 11 окт 2010, 23:27 от alesya

# 62
  • Мнения: 233
SONNE BG радвам се  да те зърна и тук , писано!!! МнооОого приятна изненада!!!   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet


cveti ss....нямам думи , мила за да опиша какво ми мина през главата за родителите ти...не искам и да го изричам дори! Но ти се възхищавам за борбения дух и за самообладанието което праявяваш....ГБог си знае работата, мила! вярвай, че ще ти се усмихнат нещата!!!! Hug Hug Hug Hug

Последна редакция: пн, 11 окт 2010, 23:39 от glorybg

# 63
  • Мнения: 63
Не знам вече какво става. Влезнала съм в една черна серия, дето няма излизане. В рамките на 1-2 седм си счупих кутрето на крака, после си строших телефона и само ремонта ще му е 200 лв минимум, после си загубих едната златна обица от любимия ми чифт и за капак - току що отварям пералнята, с тамън изпрани най-хубавите дрешки на Габи! ....... Всичките, до една, в един отвратителен зелен цвят. Ужас просто. И м/у прането - една кожена ръкавица. Ха сега ми кажете как се е озовала там? Теа си е дяеолска работа направо, само беля да ми направи. И това бяха най-хубавите дрешки. Реве ми се направо. Сега има само пижами останали и 2-3 грозни неща, дето така и така не ги обличам. И сега кво да правя?!? Не ми се говори просто.
cveti ss, как ще те забравим! А това, което пишеш бледнее пред моите проблеми, направо не знам какво да ти напиша. Мога само да ти пожелая повече късмет и всичко да започне лека полека да се нарежда.

# 64
  • София
  • Мнения: 95
Привет, майчета!

На всички бебчовци, празнуващи шеста месечинка - честито! Да са много здрави, весели и засмяни, да радват много мама и тати!

TonittaM, на Али все още не съм й давала плодове, ако не се брои едно облизване на парче круша и банан. Информацията, която имам е, че първоначално на децата трябва да се дават плодове, които са преминали някаква термична обработка, но честно казано някак ми се губи истинският смисъл на даването на плодове, ако са сварени  Thinking Нашата педиатърка също препоръча да ги минавам на пара, дори и банана. Предполагам, че основният смисъл на това е плодовете да станат по-меки и съответно подходящи за ядене и усвояване от бебета. Честно казано не смятам да го правя с банана, евентуално мога да го направя с крушата, ако не е достатъчно узряла и мека и със сигурност с ябълката - иначе ще е прекалено твърда, трудна за ядене и смилане. До момента не съм давала вода (с изключение на няколко пъти в големите летни горещини), но се замислям, дали да не предлагам малко успокоителен чай вечер, понеже в последно време Али е много неспокойна привечер и сравнително често се буди през нощта и проплаква.

Звездичка!, исках да те попитам как приготвяш и даваш на Ана овесените ядки?

cveti_ss, от емоционалния ти и малко объркан разказ разбирам, че периодът за теб и семейството ти е труден. Това, което мога да ти кажа в този момент, е да се опиташ да се радваш на това, че детето, ти и съпругът ти сте здрави, че сте заедно, обичате се и се подкрепяте взаимно. Пожелавам ви така да бъде и занапред. Всичко останало не е толкова важно - ще мине и замине, някой ден ще се оправи, нещата ще си дойдат на място и лошото ще остане само един избледняващ спомен.

За тези, които се интересуват от занимания за бебета и малки деца, подобно на това, за което anni2002 е споменала, ето линк към
необходимата информация (за съжаление само за София): http://www.estestveno.com/node/1318

# 65
  • Мнения: 1
cveti ss не мога да си представя, че в този век има още такива истории. Още по-малко мога да си представя, че родител може да направи такова нещо.... Сила и кураж ти пожелавам!
milli vanilli купих си преди време (ама още не съм го ползвала) един препарат, който е точно за случаи като твоя. Уж премахва боядисаното. Защо не провериш в някой от по-големите магазини?

# 66
  • Мнения: 0
cveti ss  , мила , при нас се получи подобно но от страна на родителите на мъжа ми .. нито ни тарсят виждали са бебето само 2 пъти , не ги интересува как живеем , и ние сме на квартира .. майка ми и баща ми много ни помагат , ама от търговище ( аз съм от там) могат само с пари..тук в софия съм сама .. на мъжа ми единият му брат е единствения който ни помага. и свекърва ми постоянно ми натякваше -ти ще допреш до мен някой ден - е не допрях. на 22 съм и евала не давам на никой, болна бях и пак си гледах детето .. горе главата и в атака Simple Smile ... колко може да е кофти живота , я не му се давай . кофти е това за заемите , ама има хора дето дължат милиони .. и не им дреме ..

# 67
  • Мнения: 6 093
Веси мила   chefтортата изглежда страхотна ако ех ако имаше едно парче...
cveti ss  това което се е случило с вас е кошмарно,важното е да сте здрави защото без него не може ,а другото се оправя. Hug

# 68
  • Мнения: 265
Excellent- аз съм много доволна от д-р Маркова (детски офталмолог), 6 ДКЦ до кино Арена... работи със здравната каса.  Peace  За обичките питай в поликлиниките, според мен на малко бебе е най-удачно да го направи мед.лице (в 30 ДКЦ- Обеля, д-р Барборска-педиатър,взема 30лв)

Веси  smile3501  ти си скрит талант.... тортата е разкошна, ще споделиш ли рецептата и честито зъбче.... аз пък съм чувала че първото зъбче се натърква със златен пръстен.

Честито и на бебчетата преполовили годината Максим, Димитър, Ема, Илина, Венци, Кристиян, Десислава и Михаил.



milli_vanilli- пробвай с Цветоулавящи кърпички и Вениш.

cveti_ss - Кураж мила,дано скоро нещата при вас се оправят..... аз също имах един период с неразбирателство и проблеми с родителите на мъжа ми..... ноо по повод името категорично бях заявила на родителите ни, че децата ми няма да ги кръщавам на никого.... ако някой има претенции да си ражда и кръщава както иска. Mr. Green

Последна редакция: вт, 12 окт 2010, 08:51 от Galeto.

# 69
  • Мнения: 0
Галето и ние така Simple SmileSimple SmileSimple Smile .. свекърва ми каза на целия град че щяло да бъде Виктория , а накрая Паола .. и оттогава глас пустиня .. и аз казах че няма да е на никой .. , нооо...

# 70
  • Мнения: 0
може ли да ви помоля да ми дадете някакви линкове към теми за качване на снимки , правене на албуми ... защото 100 пъти се опитвах , пише 4е трябва да е jpeg tipe , а моите са точно такива , а не става.. много се извинявам но нищо не намерих ...

# 71
  • Мнения: 3
Радост, мисля че това ще ти свърши работа.....
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4825.0

# 72
  • Мнения: 0
Мерси Вес , сега ще се мъча .. още веднъж се извинявам , знам че не е тук мястото да пиша за това . Simple Smile

# 73
  • В сърцето на един мъж
  • Мнения: 145
Днес ставаме на 6 месеца!!!!!! Честит празник мое мило дете!!!!!!

Честито и на

Максим на мама  Nio
Димитър - мама naidy
Ема - мама djulyy70  
Илина  - мама reniris


Кристиян - мама Anddrea
Десислава - мама Slavchi
Михаил - мама Пепеляш(н)ка


Цвети сс - какво да ти кажа, не ти е лесно, радвай се, че имаш този мъж до себе си и на другите им тегли една дълга......знай, че те някой ден ще съжаляват за това. За мое огромно съжаление, твоят случай е, често срещано явление.
Веси Меси Супер си!!!!!! А тортата и Миташки с тоя екип са просто .....no comment
Мили Ванили и аз много се ядосвам като съсипя нещо на малкия ама така е, случва се, ще и купиш по-хубави, а и тя е бонбонче така че не ми се вярва да има нещо дето да не и стои добре......
а за телефона и за обицата сигурно са ти скъпи наистина, но не се ядосвай за тези неща. Радвай се че малката е добре, че вие сте добре и така. Да ти кажа толкова злоба и завист има наоколо .....
При мен винаги като мина покрой едни съседи, възрастни злобари и в червата си, после ми се случва нещо гадно, но се опитвам да залагам на позитивното мислене

Хайде отивам да дооформям почерпката, по късно ще пусна снимки какво съм сътворила Embarassed

# 74
  • Мнения: 1
Мамчета помагайте  Praynig , Вики ми е с разстройство вече втори ден незнам какво да я правя не иска да яде нищо, нито пие вода, вчера за цял ден е изяла приблизително 400мл. кърма, а аканите памперси са 7. Педито ни е отпуска = не си вдига телефона. Ще откача направо

Общи условия

Активация на акаунт