Боя за коса - blond 17, разкошни руси коси!

  • 61 609
  • 721
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 2 172
  Mr. Green Ами то зависи от черната боя и най-вече нюанса през който минава,за да стане черна.

Едни минават през червено,друго през сиво.Тези вторите са по-добрите.
Конкретно на Рубела минава през червено и така нюанса на русото след обливка става по-розово някакси,по-топло.А с хубава черна боя ,минаваща през сиво си става сивкав мата или просто убива жълтото.
Досега май -най-доволна съм от Арома и Лонда колор.В момента съм с Лонда Колор вкъщи и си става точно сива,даже леко синя.Идеята е,че няма нищо червено като в Рубелата  Sick

# 541
  • Мнения: 14 499
едно е косата ти да е няколко нюанса, аз самата съм зашитавала тази теза, против монохромната руса коса, но едно е коренът да е малко по-тъмен от дължината, а по дължините да има по-светли и по-тъмни кичури (моята коса е точно така), но петната са съвсем друго нещо Naughty

# 542
  • Мнения: 897
Ей,някой може ли да ми каже точните пропорции на матирането с черна боя?Елфичке,ти беше написала,ама не мога да намеря  Whistling И ако може точно да ми кажете колко време се стои и т.н.

Малко черна боя/но не Рубела/ около 2-3 см изтискано се смесва с малко оксидант.Разбърква се добре,добавя се шампоан като за едно миене пак се бърка и се долива чашата с вода.
Трябва да се получи около 200-250 мл сивееща сапунена вода.Това се излива върху косата и се разпенва добре,все едно си миеш косата.
Гледаш се в огледалото и като започне леко да посивява или просто да си променя нюанса се измива.Държи се около минута.
Ако се направи по-концентрирано/с повече боя/ се държи по-малко време,но така има опасност да стане доста сива.
Най-добре с по-малко боя и да се държи повече.Така няма опасност от гаф  Peace



Не препоръчвам и Фара  Laughing
И аз!!! Висока цена за нищо!

# 543
  • Lost in a fairytale ...
  • Мнения: 714
Ей,някой може ли да ми каже точните пропорции на матирането с черна боя?Елфичке,ти беше написала,ама не мога да намеря  Whistling И ако може точно да ми кажете колко време се стои и т.н.

Малко черна боя/но не Рубела/ около 2-3 см изтискано се смесва с малко оксидант.Разбърква се добре,добавя се шампоан като за едно миене пак се бърка и се долива чашата с вода.
Трябва да се получи около 200-250 мл сивееща сапунена вода.Това се излива върху косата и се разпенва добре,все едно си миеш косата.
Гледаш се в огледалото и като започне леко да посивява или просто да си променя нюанса се измива.Държи се около минута.
Ако се направи по-концентрирано/с повече боя/ се държи по-малко време,но така има опасност да стане доста сива.
Най-добре с по-малко боя и да се държи повече.Така няма опасност от гаф  Peace



Не препоръчвам и Фара  Laughing
И аз!!! Висока цена за нищо!

Ъмм, ако отговаряш на моя пост - имам предвид обикновената, черна Фара за 2 лева  Laughing
Елфичка, ти от коя черна боя си най-доволна? Имам някакъв спомен за Арома сякаш ...  Thinking

# 544
  • Мнения: 2 172
Ами да,аз писах по-горе. Сега позлвам на Лонда Колор/че в Била нямаше друга еФтинка  Mr. Green / и от нея съм много доволна.Даже май повече отколкото Аромата  Peace

# 545
  • Мнения: 897
Ей,някой може ли да ми каже точните пропорции на матирането с черна боя?Елфичке,ти беше написала,ама не мога да намеря  Whistling И ако може точно да ми кажете колко време се стои и т.н.

Малко черна боя/но не Рубела/ около 2-3 см изтискано се смесва с малко оксидант.Разбърква се добре,добавя се шампоан като за едно миене пак се бърка и се долива чашата с вода.
Трябва да се получи около 200-250 мл сивееща сапунена вода.Това се излива върху косата и се разпенва добре,все едно си миеш косата.
Гледаш се в огледалото и като започне леко да посивява или просто да си променя нюанса се измива.Държи се около минута.
Ако се направи по-концентрирано/с повече боя/ се държи по-малко време,но така има опасност да стане доста сива.
Най-добре с по-малко боя и да се държи повече.Така няма опасност от гаф  Peace



Не препоръчвам и Фара  Laughing
И аз!!! Висока цена за нищо!

Ъмм, ако отговаряш на моя пост - имам предвид обикновената, черна Фара за 2 лева  Laughing
Елфичка, ти от коя черна боя си най-доволна? Имам някакъв спомен за Арома сякаш ...  Thinking
За другата боя Фара на Арома. Още преди време като пуснаха тази в тънките кутии за нищо си не ставаше, а цената й достигаше някави безумици за такъв клас.
 Аз си я направих моята коса сива, естествено пада на втората седмица. Но боята съм я писала в някои от задните теми. В понеделник ще се боядисвам пак с нея, но този път без блондора.

# 546
  • Мнения: 7
За първи път през живота си съм решила да се боядисвам сама. Естествено изпитвам голям страх. Поръчала съм проф.боя и окислител.Както питах тук преди няколко дни смятам да разделя половин боя и половината количество от окислителя за боядисване на корените. Ако евентуално не ми стигне ще си доразредя още. Това което ме притеснява е как тези дами които се боядисват сами намазват само корените ? Например струва ми се ,че отзад на тила ще намажа по голям участък от косата си и така като повторя няколко пъти и наслагам силен окислител върху косъма ,косата ми ще започне да се къса след време ?! Как отмервате половината количество от тубата с боята - на око или мерите с нещо ? Как е по-удобно за боядисване с четка или от тези шишета с малък отвор отгоре ? Ползвате ли някакъв специален шампоан след боядисване, който да запазва цвета ,да затваря косъма ,да прекратява процеса на боядисване и да отмива боята ?Кой от стилизиращите продукти върху косъма пречат на боядисването ?  smile3523

# 547
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 439
еми аз принципно се справях доста добре сама - като намазване - бързичко и т.н. - но точно защото винаги намазвах повече от нужното (над корена) - реших да ползвам фризьор; пък и фризьорът вижда кога си готова и така се самоосвободих от отговорността да внимавам аз и да правя глупости - както се е случвало  Hug  (моята отговорност се свежда до там да избера правилния фризьор  Peace )

не се ядосвай, ако правиш грешки - това е част от цената на ученето  Peace и е неизбежно  Peace

аз ползвах и шише с малък отвор и четка - с шишето налагах боята в основата на косъма - над скалпа, а с четката разнасях, но може и от ваничка да вземаш боята с четката и да нанасяш  Peace

шампоаните за след боядисване са означени като такива (post color shampoo) и следва да имат ph по-ниско - 2,5 - 4.5

всички стилизиращи може да пречат - защото филмират косъма, боите са достатъчно активни за да свалят филма, но тези вещества ще влязат в реакцията между боята и окислителя и реакцията може да не протече както трябва

обаче, не е добре да си измиеш косата преди боядисване, защото ще отмиеш себума от скалпа, а той го пази от боята (себумът пази кожата на главата от боядисването)

по-добре е на последното миене да не ползваш стилизанти, за да не пречат на боята да си свърши работата  Peace

така мисля аз - Peace - не съм против – всеки друг да мисли по различен начин Peace

за conditioner-ите писах в другата тема, не знам дали да го пренасям и тук че е дълго

# 548
  • Мнения: 6 624
Miia боята трябва да е разделена на 2 или на 4 ако е професионална .Разгледай тубичката.
На мен с четка ми е най-удобно боядисването.
B & C беше дала линк към клипче за лесно боядисване на корените ако някой го е запазил нека ти го пусне

# 549
  • Мнения: 7
a.l.e.n.a много благодаря ! Случайно дали си ползвала и едни шампоани за преди боядисване които отнемали някакви метални йони/само дано не говоря глупости/ които пречат също на боядисването ?

Iliana__ Hug клипа за боядисване на  B & C последните дни толкова много го гледах ,че сънувам вече всяка вечер как се боядисвам  Crazy!

# 550
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 439
не съм и за преди боядисване съм чувала само за лосиони, които дори не помня дали се отмиваха

по-добре посочи източника на информация да видим какво пише точно, защто самата боя съдържа алкални вещества (амоняка), коит влизат в реакция с окислителя (като се смесят) и се освобождава кислород, който "обезцветява" и "цветява" (разрушава твоя пигмент и образува желания, като свързва микро частиците, носители на пигмента"

осен това - алкалните агенти в боята тварят косъма

иначе косата като се измие, ако не се ползва conditioner или сешоар с йонизатор - е заредена със статично електричество - повече в краищата и по-малко в корена; то- като магнит привлича положително зредените частички от въздуха - прах и други боклуци и ефектът е "много бързо ми се омазнява косата"- а всъщност тя се омърсява  Peace

за тази цел - conditioner-ите - с киселинност затварят косъма и  катиони - обират статичното електричество и правят филм, като полепват - на принципа на магнита (+ и -), а не като силиконите - механично, като лепило

затова - тези шампоани, за които питаш - по-доре дай линк да видим точно за какво се говори и как се подготвя косата и дали не са за накоя конкретна боя с опр. действие, а не за всички бои по принцип  Peace

Последна редакция: пн, 01 ное 2010, 11:39 от a.l.e.n.a

# 551
  • Мнения: 7
не съм и за преди боядисване съм чувала само за лосиони, които дори не помня дали се отмиваха

Тези лосиони за които казваш Са предпазване на косата от хим.процедури,аз ползвам такива/аз ползвам на Лореал или Лакме/. А аз питах за шампоан който на практика неутрализира косъма и за по-добро боядисване.
Добре ,няма де се вманиачавам толкова .
Много благодаря !

# 552
  • Мнения: 2
Последните няколко пъти отивам на фризьор с пяна на косата, но няма проблем.Днес си взех шампоан на Фито с яйчен жълтък и ром, някоя от вас ползвала ли го е и как и се отразява?Другия който ползавам е на Лореал проф. Лис ултим и съм доволна, но ми се искаше нещо по-различно.Консултантката ми препоръча и две маски, едната за след боядисване, а другата се ползвала 2-3 седмици по-късно newsm78това ми се видя странно, но май има логика.

# 553
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 439
не съм и за преди боядисване съм чувала само за лосиони, които дори не помня дали се отмиваха

Тези лосиони за които казваш Са предпазване на косата от хим.процедури,аз ползвам такива/аз ползвам на Лореал или Лакме/. А аз питах за шампоан който на практика неутрализира косъма и за по-добро боядисване.
Добре ,няма де се вманиачавам толкова .
Много благодаря !


виж по-горе си допълних мнението - трябва да стана и ще дочета после  Peace

# 554
  • Мнения: 7
На Лореал мисля ,че е този
http://www.hairsupermarket.com/p/2397
Ще потърся и на другите марки


Днес си взех шампоан на Фито с яйчен жълтък и ром, някоя от вас ползвала ли го е и как и се отразява?
Козметиката на Фито е качествена и съм чувала много добри отзиви за нея. На моята коса обаче не забелязах никакъв ефект.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт