Коледни инициативи на ДБМ- 2010г.

  • 26 096
  • 305
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 2 280
Момичета, поздравления за успешното приключване на Коледните базари   bouquet
Имам предложение, което...не знам как би могло да се изпълни, но..все пак не е зле да се помисли (според мен).
Идеята ми е да се направят коледните благодтворителни базари продължителни поне по една седмица. Наистина 2 дни са твърде малко според мен..
Освен това си мисля, че е добре да има благотворителни базари за Св. Валентин (Трифон Зарезан), за 8 март, за Великден..т.е.. идеята ми е да се организират магазинчета (щандове) на ДБМ, където да се продават ръчно изработените сувенири почти целогодишно (или съвсем целогодишно). Има толкова МОЛ-ове и базари със свободни щандове..- все някой от собствениците му би могъл да прегърне такава идея.. newsm78 . Ако пък не е възможно..то...поне Коледните благотворителни базари в София (например) да са повече т.е. на повече места , дори едновременно. Така повече хора ще могат да ги видят и да пазаруват..
Извинявам се, ако темата е обсъждана и преди това..аз за първа година се включвам и..много бих искала да се разшири тази инициатива, защото е прекрасна, а много мами с удоволствие творят за каузата..

# 301
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
 Joy *щурчо*  де да можеше да стане... но....
Виж сега миличка  Hug ДБМ не е търговско дружество и няма щатно нает персонал. Членовете са все доброволки, които,  всичко което вършат е в откраднатото време - лично и това което се полага на семейството. Повечето си работим в разни фирми, а малкото момичета, които не работят са или в майчинство или скоро ще се гмурнат в морето от гукане и сменяне на памперси , като добавим и традиционното готвене, чистене, пране... Mr. Green  това прави организацията на базара особенно трудна, защото да откраднеш час два за творене може, но по цели дни за да продаваш.... най малкото от фирмите няма да ни пуснат /като сме такива таланти и сме им нужни кадри  Wink /  В някой от градовете, където момичетата са повечко, успяват да направят и Великденски и за св Валентин... , но като цяло е много, много трудно  Sad  Влез в благотворителната тема, там са по градове и прочети няколко странички преди базарите  и ще добиеш представа колко малко са момичетата. Затова и помощта на такива като нас, които им предоставяме част от нещата, които творим са им от голяма полза за събирането на парички за децата  Peace С базара не свършва обаче дейността. Следват посещения при децата, организиране на мероприятия с тях и поредното крадене на време, но  за всичко това си има и награда - някой протяга ръчички към теб, поглежда те щастливо и те пита, кога ще дойдете пак...., много е хубаво...., точно за такъв подарък си мечтаех.... 

# 302
  • Мнения: 4 195
atom го е обяснила повече от добре. Понякога дори и за двата дни ни е трудно да намерим кой да продава на базара, кой да мъкне и кара кашоните, кой да опакова, надписва и тн. Тук в София сме може би малко по - облагодетелствани и ще обясня защо - по голям град сме, ето имаме си Цвети, която трета година ни осигурява транспорт и мъже да ни помагат, защото нещата са адски тежки, имаме повече доброволци, на базара бхяме а моменти по 7-8 човека зад масите, много майки творят и тн и тн. Но момичетата в другите градове наистина понякога са много малко и са с многого лични ангажименти и една подобна органзация е чудо на чудесата. Само да ти дадат хубаво място за базара ( защото няколко години сме били на открито, навън - валяло ни е, духало ни е, кошмарно беше) си е геройство, а както се вижда, в най - посещаваните места успяваме да си осигурим терен - МОЛ-овете.
И на мен ми се иска да е поне седмица, много ми се иска, но това е много трудно, за съжаление.
И все пак, поне за мен лично, тези базари са супер успешни, защото без капитал, без финансиране, без нищо са направен- само от талантливи ръце и от желание на организиращите ги да го направят и в този смисъл са прецедент и са много успешни Hug

# 303
  • София
  • Мнения: 5 605
Цвети вече официално много се засрами  Embarassed.
*щурчо*, прави са момичетата, няколко години подред /като страничен наблюдател/ виждам колко им е трудно да организират всичко това и колко време и усилия им коства. Сигурна съм, че ако имаше и най-малка възможност тези базари да са седмични или месечни, момичетата щяха да са го организирали. Аз по-скоро си мисля он-лайн дали не може цяла година да се продават различни неща  newsm78. Току-що ми хрумна.
И една молба - момичета, нека всички, които бяха на Коледния карнавал и получиха награди екскурзии да ми пишат на личен, за да им дам моя телефон и да може да се уточнят датите, на които ще ходят, защото от Инес травел ме питаха.

# 304
  • Мнения: 2 280
Момичета, страхотни сте и прекрасно се справяте. Разбирам трудностите, но..наистина идеята на Цвети за он-лайн "базар" би могла да е целогодишна..
Пак няма да е лесно, защото такова начинание си изисква сериозна подготовка- изработка на сайт, поддръжка на сайта, МЯСТО където да се съхраняват, пакетират и т.н нещата.. Thinking.. Връзка със спедиторски фирми, които да ги отвозват своевременно до купувача..
..
Моето предложение за целогодишен благотворителен базар е по-скоро продиктувано от факта, че след един Коледен благотворителен базар понякога остават доста прекрасни неща, сътворени с много любов, които може би някой би искал да купи, но..към момента няма действащ механизъм за това..
Реално ми е ясно,че е трудно да се съхраняват всички неща в дома на едно момиче- доброволка..За това ми хрумна,че..може би, ако е магазин.. Явно няма да стане.. Със сигурност и двудневен благотворителен базар на хубаво място е едно много, много голямо постижение.. Hug
Благодаря ви, мили момичета за всичко, което правите   bouquet

# 305
  • Мнения: 2 577
Мили момичета,

Движение на българските майки Пазарджик за четвърта поредна година ще организира Великденски благотворителен базар !!!

   Отново ще се опитаме да сътворим  едно малко чудо, за да помогнем на дечицата в домовете от нашата област. Да дарим повече усмивки, повече топлота и вяра в доброто!

  С парите от миналата година започнахме една инициатива – „Стъпка напред”. Това е програма, по която деца, лишени от родителска грижа, ще получават годишна стипендия, която да ги мотивира и да им помогне да направят крачка напред към своето по-добро бъдеще. http://www.facebook.com/notes/fondacia-dbm-pazardzik/prvi-stipen … d/119967858061187
  Надяваме се и тази година да съберем достатъчно средства, за да подкрепим това свое начинание, да продължим старата си традиция да организираме партита за по-малките малчугани, както и да помагаме с каквото можем на тези деца.

  И тази година отново разчитаме на вашата помощ, на сръчните ви ръце, на добрите ви сърца и на красивите ви усмивки  Hug .


Винаги ваши неща са красили щанда ни и пак се надяваме да ни помогнете! Hug

ето я и темата ни:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=558165.0

Общи условия

Активация на акаунт