безумно отношение към бебета в 3-та градска

  • 36 221
  • 407
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 182
Трябва да се даде гластност на всичко това. Както си се насочила към телевизия, едно писмо към агенцията за закрила на детето, с копие към няколко телевизии и управата на болницата. Този персонал трябва да се уволни дисциплинарно и да се назначат други хора, със съвест , грижовни...не смятам, че проблема е точно в парите...

# 16
  • Мнения: 2 746
За огромно съжаление, отношението в болниците към децата от домове е ужасяващо. Моя позната изкара 4 дни в Градска болница Варна
с детето си, в стаята им имаше дете от дом. Отношението било подобно на това от разказа ти.

Всъщност, идеята за бавачките е чудесна. Може да се направи благотворителна инициатива в тази насока, болниците да бъдат подпомогнати да наемат бавачки.



 

3. да се плаща денонощно на бавачки, отвън - които не работят в отделението, които да са там само за децата, да ги наблюдават, да ги преобличат, и да са там с тях за да правят престоя им по-приятен. това са минимум 5 дни с бронхиални астми, пневмонии, обриви и кашлици, в които те седят единствено в креватчетата с решетки, в които реват непрестанно, в които никой не ги наблюдава поради липса на време, желание и пари - най-вече. в които пет дни, някой постоянно им крещи или зъзнат, гладни или жадни за вода или просто ласка, получавайки единствено лекарствата си. предполагам, че тези деца, ако оцелеят там - излизат жестоко травмирани от болницата, но понеже са много малки и не могат да разкажат за това на никого.



kop4e, пиши на Ани Салич или на Миролюба Бенатова персонално.

# 17
  • Germany
  • Мнения: 7 979
Почти същото изживях преди около година там с малкия. Още сънувам кошмари и плача като се сетя как се държаха с бебетата тези .... там  Cry

# 18
  • София
  • Мнения: 717
Не знам какво да кажа. Наистина проблема не е в парите толкова, колкото в безсърдечното отношение на персонала. Да, може би имат много работа, сигурно са малко персонал, но все пак надали децата в отделението са толкова много, та да не могат поне да ги преобуят и завият. Можеха да потърсят поне за дрешки и завивки помощ от разни организации. А те явно не правят нищо. Ами докторите, какво сърце имат, за да не вижат тези неща. Явно интелигентността и сърдечността не вървят ръка за ръка.
Според мен само чрез шум в медиите може да се промени положението и то по-бързо. Не знам ако се пусне сигнал в Агенцията за защита на децата дали ще се задействат изобщо и какво точно биха направили. Толкова безработни има, надали не могат да се назначат две три жени да се занимават само с децата.
 


Надя, повярвай, въобще проблемът не е в ангажиранността на персонала. Време има за всичко, но желание няма за нищо! Ако си организиран и загрижен за тези беззащитни създания, ако правиш нещата с любов, няма да има никакви пропуски. Там няма капка човешко отношение и разум. Така човек и към животно не трябва да се отнася.

# 19
  • Мнения: 1 547
Потресаваща история.  Confused Мисля, че единствено медийният шум би могъл да поправи нещата - персоналът и управата на болницата, поименно и в едър план. "Господари на ефира" не са ли най-кратък път към това?

# 20
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Ужасен разказ!
Защо като не им се работи на тези хора това, не напускат.
Хем мразят работата си, хората, които лекуват, хем не се махат.

# 21
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
ужасяващ разказ  #Cussing out
не знам,и дисциплинарното уволнение на тези,така наречени мед.сестри,им е малко като наказание  Naughty
те заслужават никога повече да не работят по професията си и трябва да бъдат отритнати от обществото,да носят табелки на гърдите,от лявата страна,там,където би трябвало да се намира сърцето им,с надпис "бездушни",да плачат,да се молят,да падат на колене някой да им подхвърли коричка хляб и добра дума - така поне минимално да се доближат страданията им до тези на бебенцата.... Tired

# 22
  • Мнения: 66
Mмм да...и преди съм го писала, лекарите първо трябва да ги учат на човешко отношение и тогава да ги учат да спасяват животи!!!
Надявам се някоя медия да обърне внимание. Трябва да се вдигне шум за да се промени нещо.
Във форума няма ли журналисти?

# 23
  • София
  • Мнения: 4
Аз съм вече на възраст и си спомних как бях с бебето си в болницата в далечната 1982 година. Тогава явно имаше друг морал в медицинския персонал, защото грижите бяха прекрасни, през около 30 минути идваха да проверят състоянието на децата- на ВСИЧКИ. Нямаше даже памперси, сменяха се пелени постоянно, беше топло...И тогава децата бяха без родител в болницата, и тогава бяха ромчета и от домове, но аз никога не почувствах разлика в отношението.
Какво се промени? Защо човещината изчезна? Защо от Медицинските Институти излизат нехуманни некадърници?И с какви очи тези нахалници излизат с кафето и цигарата пред болницата да стачкуват за заплати?
Единственият изход е постоянно да им се крещи в лицето и да бъдат принудени да си вършат работата. Браво, Сибила! Използвайте цялата сила на Интернет и Медиите, тези хора просто трябва да осъзнаят, че или ще си вършат работата, или да хващат гората...

# 24
  • Мнения: 1 217
Копче,  bouquet Правилно си постъпила ! Това отношение не е от днес или от вчера, откакто се помня е така.

# 25
  • Мнения: 22 475
Предполагам, че за която и болница да се напише това, ще е вярно.
Ужасно и потресаващо е че това се случва в болниците ни с децата.
Два пъти се е налагало и са искали да ни приемат с дъщеря ми в болница. Първият път, след 3часа разтакаване по студените коридори, с бебе на ръце, повръщащо и страхотен скандал от моя страна и думите на персонала - "е какво да направим БЕ госпожо", настоях да подпиша документи, че отказвам прием в болницата и се прибрах с детето в къщи.
Представям си на какво щях да се нагледам и аз ако бях влязла в болницата.

# 26
  • Мнения: 265
Според мен почти във всичките болници картинката е една и съща, да са ни живи и здрави дечицата и да не ни се налага да получаваме болнично лечение..... Наложи се със сина ми миналата година да постъпим в кърмаческо хирургично отделение в Пирогов....мръсотия, мизерия(нямаше баня), храната която даваха на децата беше  Sick, 6 майки и 6 деца(от 0-3год/освен сина ми имаше още едно детенце на 2год, останалите бебета) в една стая....А за отношението на персонала...то такова нямаше #Cussing out, само викаха по нас че вдигаме много шум, а аз какво да направя че сина ми е от палавите да го вържа #2gunfire,а попиташ ли ги нещо направо те изяждат Rage добре че все пак и аз бях с него.
Накрая като отидох да плащам (15лв само за леглото), ме накараха да си платя и деня в който ни изписаха.....това го няма и в хотелите 5*.

Последна редакция: ср, 13 окт 2010, 11:10 от Galeto.

# 27
  • Мнения: 12 674
А не може ли и в нашите болници да се въведат доброволци. Сигурно ще е трудно, след като дори майките не пускат, но би било някакво решение. 

# 28
  • София
  • Мнения: 38 727
А всички тези деца защо са били без родители?
Особено бебето???
Защото не са ги пуснали или защото родителите не са пожелали да останат?

# 29
  • Мнения: 616
При такова нещо болницата трябва да е жестоко глобявана а сестрите и ръководството да заминават на съд за опит за УБИЙСТВО!

Не е да не им стигат парите. Не им стига човещината. Тези са чудовища.

Общи условия

Активация на акаунт