Бронхит без антибиотик

  • 9 023
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 763
Синът ми е болен от бронхит, правихме му снимка. Според личната ни лекарка, трябва задължително да пие антибиотик. Водих го за второ мнение при друг педиатър, който изписа Вентолин и имуностимуланти и каза да дадем антибиотик, само ако започне да вдига температура, т.е.има шанс да се разминем с антибиотика. Утре ще показвам снимката на познат лекар, специалист по белодробни болести, не е педиатър, за да видим и той какво ще каже. Притеснявам се, обаче, докато се мотаем и се чудим какво да правим, този бронхит да не стане на пневмония, не знам на кой лекар да вярвам и да давам ли антибиотик. Някой друг лекувал ли бронхит без антибиотик, моля да споделите.

# 1
  • Мнения: 47 982
Да, защото се оказа астматичен пристъп
Направи няколко инхалации с вентолин, ако се оправи детето няма нужда от антибиотик

# 2
  • Мнения: 305
Моя приятелка излекува пневмония с хомеопатия,а аз съм лекувала ангина с нея и при това сина ми беше с 40.3 темп. Peace

# 3
  • Мнения: 2 732
Незнам какво да ти кажа и аз в момента изчаквам с АБ и те разбирам прекрасно .Дано да е по -добре детенце Praynig

# 4
  • Мнения: 1
здравейте!

От опит мога да кажа, че в Педиатрията (Университетска болница за детски болести в София) лекуват бронхиолити и пневмонии само с инхалации. Както казват - инхалациите са половината от лечението. Разбира се, това само ако няма висока температура.
Вчера ни изписаха след втори пореден престой в болницата. Синът ми е на 11 месеца. От лека хрема буквално за 2 часа стигна до белодробна недостатъчност.
В  болницата веднага бият еднократна доза урбазон и след това започват инхалации с вентолин, като при подобрение намаляват инхалациите и редуват с физиологичен разтвор.

Консултирай се с пулмолог.

Успех и дано бързо се оправите

# 5
  • Мнения: 376
Моя приятелка излекува детето си от бронхит само със сироп Вентолин. Температура не беше вдигало изобщо.

# 6
  • Мнения: 114
Когато дъщеря ми имаше бронхит/2-3год.възраст/ лекарката и изписа сироп за влажна кашлица Хумекс, но при всяко дете различно протичат болестите.

Общи условия

Активация на акаунт