Даряване на кръв по време на начална бременност!

  • 3 103
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 514
Здравейте, момичета!
Искам да ви попитам може ли нещо да стане, ако се дари кръв в първите седмици на бременността (2-3 седмица някъде  Rolling Eyes)? Става дума за момиче, което е дарило кръв без да знае още, че е бременна.
Благодаря ви! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 468
 Нищо лошо няма да се случи тепърва. Ако е имало да става нещо, то вече щеше да е факт. А пък и не се сещам, как би могло да навреди кръводаряването  Thinking.

# 2
  • София
  • Мнения: 44 201
какво да стане?
дарила я е вече, явно нищо не е станало...кръвта й не е отровна ако това питаш....

# 3
  • Мнения: 1 421
Естествено, че нищо й няма в начална бременност, виж в напреднала е друг въпрос..ниско кръвно и т.н.

# 4
  • Мнения: 4 841
Здрвейте, аз дарявах кръв без да знам че съм бременна. Като разбрах изпаднах в шок. Като отидох да си взема картончето от кръводарителския им казах и докторката що не ме наби. Обясних и че и аз не съм знаела. Каза да ям много език и мозък, черен дроб и далак. Понеже при кръводаряване пада хемоглобина, та да го покачим малко. Принципно не е проблем кръводаряването, всички лекари, през които минах ме успокоиха. Сега си имам здраво и хубаво бебенце на 2м. Нека и пуснат изследване за хемоглобина и ако е нисък, което при бременните също е нормално може да пие и лекарства (тотема или малтофер мисля се казваше другото). Тотемата е течно в ампули и е сладко. Пият се доста дълго време. Като цяло спокойно - няма фатален проблем. Стискам палци за успешна бременност и здраво бебе.

# 5
  • Мнения: 9 451
Ако е имало нещо да става,да е станало. Peace

# 6
  • Мнения: 2 447
Немисля,че нещо може да стане.Още повече,че вече е дарила-и явно всичко е наред...

Общи условия

Активация на акаунт