Преди година новина за наш'то юлче долетя

  • 19 722
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 9
Ами не знам как да не го гушкам като всички освен мен го правят. Да не говорим, че баба му го е гушкала повече от мен Sad Ми то ще си помисли, че само аз не го обичам като не го гушкам. В петък беше за два часа там и се върна коренно различен. От два дни все едно не е моето дете Sad Много съм изнервена и той покрай мен. Не знам дали е от това или нещо друго, но и Калоян вече сам не иска да стой и само сърдито вие. Чак се притеснявам да не му има нещо...Абе някакъв кошмар - наистина имам чуството, че обича баба си повече от мен. Не знам какво да правя - ама да си сърбам попарата сега, че съм мекушава - друго няма какво. И как да накараш някого да не глези детето ти. Това не знам. Да не говорим, че децата ни ще се сблъскват винаги с хора, които няма да са пример за възпитанието, което ние искаме да им дадем и трябва да ги научим някак да не се учат от тях. Но как?

# 676
  • Мнения: 4
Здравейте, здравейте!
Не съм влизала поне седмица, Денис беше болен - хрема с малко температура.
Аз го заразих с вирусче, което не знам откъде завъдих, но се случи 2 дни след ходенето в детската консултация.
Иначе бебчо го прихвана 4 дена след мен.
Сега е доста по-добре, даже планираме излизане навън да хванем последните слънчево лъчи за тази седмица (дано синоптиците да грешат).

Хубав и слънчев ден на всички!  bouquet

Гушкам си Денис колкото пъти си искам и изобщо не чета статии Simple Smile

# 677
  • Мнения: 5
Аз пък не виждам какво общо има между спането на бебето и самостоятелното му живеене по-късно... Wink Все пак самостоятелност се възпитава като се оставя избор на детето и възможност само да взима решения...а гушкането е нещо съвсем различно... Naughty

Не си ме разбрала правилно. За самостоятелността имах предвид, че ще я възпитаваме когато и двамата започнем да се разбираме правилно, не сега.
А за заспиването сам въпроса ми беше съвсем отделен. Просто се притеснявам че детето не умее да заспива само като му се спи. Той явно свърза заспиването със ядене или люшкане и гушкане на този етап. Просто се питах дали после ще се научи да заспива сам.
Както и да е, Териса благодаря ти за отговора по нашия проблем!
Хубав ден на всички!

# 678
  • Мнения: 9
Нашия понякога успява да заспи, когато някой го милва по главичката и му държи ръчичката. Вечер особено предимно така го приспиваме.
Щях да ви питам за педиатър, който е много "против" изписването на лекарства профилактично и който да бие ваксините през по-голям интервал. А ако може и телефона да си вдига понякога през почивните дни...ще е златен или поне да не ми се кара като се обадя да питам нещо в работно време. Сигурно сте казвали, но аз чак сега започвам да мисля за смяна на педиатъра.

П.П. Сегашната я избрах да ми е близо, но вече това май не ми е толкова важно.

# 679
  • Мнения: 7 424
  Имам позната двойка,която всяка година си слага противогрипната ваксина и всяка година и двамата боледуват,само че наричат болестта си не Грип,а Настинка.  Laughing

  За статията......Абе на някои просто не им се удава да се изразяват писмено и статиите не са им силната страна.Лошото е,че "розали" не успяват да отсяват такива. Все пак не е лошо да си поддържат някакво ниво.  Peace

stone2009,много е неудобно педиатърът да не ти е наблизо.Най-напред разпитай майките от квартала,може да ти посочат някой подходящ.   Simple Smile

# 680
  • Мнения: 87
Добро утро!

И аз смятам да ползвам продуктите на Хип и да приготвям някои неща вкъщи. Мисля, че Хип са на прилична цена, а и нали твърдят, че са от био земеделие  newsm78

Вчера след обяд как плачкахме... нещо явно я болеше коремчето и направо се дра с все сила  cry Аз я гушках, но това не я оспокояваше по никакъв начин и цялата се изпоти, обляна в сълзи и сополи cry На края и аз се разплаках с нея. Много ми беше мъчно, че не мога да и помогна. И капки за колики давам още и нищо не върши работа Tired Face След това пък прочетох статията за плача и съвсем ми стана тъжно и мъчно Tired Face

# 681
  • Мнения: 9
Ами питахме колегите на мъжа ми, но ходят на частно. А ние и без друго веднъж в месеца ходим да ни теглят и това е, а мъжа ми ни кара с колата, чъпреки че е наблизо. Затова си мисля, че няма да е кой знае колко трудно и да не е толкова близо. То пак зависи къде е - може и да е неудобно вчрно, ако е в Овча купел например Simple Smile

# 682
  • София
  • Мнения: 28
 stone2009 ти в кой квартал си?

# 683
  • Мнения: 361
Ние заспиваме единствено на стола за кола,нито на цица,нито на ръце,никъде освен на стола CrazyПроблема е,че след 1-2 м няма да се събираме в него,та дано си измисли друг начин до тогава Laughing

# 684
  • Мнения: 9
В Младосдт-2 съм.

# 685
  • Мнения: 1
Therisa, MammaMmia  за пюретата няма начи вие да изберете тоно кои ще харесва вашето бебе, може и нито една марка да не му допадне, дано да не се лучва. И преди съм писала, на баткото съм купувала на Sunval, когато се е налагало да пътуваме, иначе си ползвах уредчето за готвене , да е живо и здраво пак ще си го ползвам, на 4 почивки бяхме и на 4-те си го носихме с нас.

Моите момчета заспиват навсякъде сами, абе да са ми живи и здрави, на всеки пожелавам такива деца  Heart Eyes

# 686
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Вие ориентирали ли сте се към някакви пюрета? Аз естествено искам да е хубаво на хубава цена  Party

Аз на първо време ще ги приготвям вкъщи. Няма да ми дотежи да сваря а пара половин зеленчук, нито пък да пасирам плодове. Simple Smile От време на време ще давам и някой буламач на Хип.

И аз бих си ги приготвяла вкъщи ако са от двора ми примерно или знам как са отглеждани плодовете и зеленчуците. Но от магазина да купувам и да проготвям вкъщи е доста рисково. Особенно като съм работила в международен транспорт и знам какви неща товарим, как ги товарим и какво доставяме. В никакъв случай не бих давала напр. картоф от Германия бъкан с химия, който между другото се продава за български или плодове, които ги караме зелени, а после с азот и не знам си още какво ги обработват, за да озреят в БГ. А как се карат течните продукти няма да ви казвам...  ooooh!
Това е причината поради която ще купувам, защото знам, че навън (за Испания съм 100% сигурна) има специални площи земя, разположени на определено отстояние от промишлени зони, на които под строг контрол се отглеждат суровините за детски храни. Това съм го виждала с очите си.  Peace

# 687
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Териса, глутен не се дава поне до 10я месец. Глутенът се съдържа в житните растения. Обикновено захранването със зърнени почва с ориз, елда, просо и после се минава на глутен-съдържащи като ръж, ечемик, овес, пшеница (ако не се лъжа, точно в този ред).

Ранното захранване с глутен крие рискове. Дори едно време нашите майки, които са следвали педиатрите и са ни захранвали доста неправилно (поне според сегашните препоръки на СЗО), са препичали брашното, което са слагали в кашите. Препичането унищожава до известна степен глутена. Например, като си препечеш филийка, тази апетитна миризма на препечено идва именно от глутена.

Млечен протеин също не е добре, да. Изобщо - само естествени съставки е добре да съдържат пюретата и кашите.  Peace

Благодарско  Hug

# 688
  • Мнения: 9
И картофите ли? Те пък ми изглеждаха поне безопасни. Но ще взема и аз да се замисля за даването на купени зеленчуци. Брях в какъв свят живеем.

# 689
  • Мнения: 372
Therisa без глутен и безмлечни каши. Хубаво е да прегледаш дали има добавена захар/сол и също да избягваш поне в началото.
Освен за възрастта на бурканчето непременно гледай тези неща, много често каши с глутен, млечни или такива които съдържат силно алергенни плодове имат надпис 4месеца  ooooh!

От марките забелязах, че пюретата Ovko съдържат добавена захар (поне повечето от тях, вкл. това от банани или круши  Shocked), така че тях съм ги изключила от списъка.
За да не изкараш няколко часа в магазина четейки етикети ето тук един сайт, който предлага детски храни и пише какво съдържат : http://bebeshop.bg/
Може да прегледаш предварително и да си набележиш с какво ще почнеш Simple Smile

Готовите детски пюрета са под доста здрав контрол, освен това са обогатени с витамини. Аз също предпочитам да приготвям лично пюренца, даже си взех една книжка, но малко ме е страх с "зеленчуците", които се продават из големите супермаркети  Crazy

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт