Преди година новина за наш'то юлче долетя

  • 19 693
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Случваше се и да товарим развалено месо в хладилните коли, а после то от Белгия до България за 2 дни замръзва в камиона и го разтоварваме замразено в България. После търговеца го продава и така.
Но ние сме само превозвач, а търговците си правят каквото си искат. Обаче щом и шофьорите които по принцип си прибират по някое парфюмче, тениска и т.н. хранителните продукти не ги пипаха  Joy

За да не изкараш няколко часа в магазина четейки етикети ето тук един сайт, който предлага детски храни и пише какво съдържат : http://bebeshop.bg/
Може да прегледаш предварително и да си набележиш с какво ще почнеш Simple Smile

Готовите детски пюрета са под доста здрав контрол, освен това са обогатени с витамини. Аз също предпочитам да приготвям лично пюренца, даже си взех една книжка, но малко ме е страх с "зеленчуците", които се продават из големите супермаркети  Crazy

Да и аз от този сайт гледам Simple Smile  Иначе и аз имах големи мераци да приготвям всичко сама. Даже си намерих една книжка "Детската кухня" която е била на баба ми  Mr. Green  после и в едни списание имаше книжка с рецепти, но като се замислих от какво ще ги приготвям и  ooooh!   Сега от градината на баща ми (тя е супер малка) има ябълки, които ових във вестник дано се запазят, круши, дюли и грозде май само това има. По принцип овошките са съдени за материал за ракия  hahaha

# 691
  • Мнения: 87
Стоун, ние ходим в Дианабад при д-р Тодорова. Бие ни ваксините по схемата, която предвижда слагане само по една. Даже като нямаше миналия месец Пентаксим, милото предложи да сложим "другата", но педиатърката му обясни, че с нея сме избрали по-добра схема и ще спестим на детето един прием от "другата". И просто изчакахме една седмица да дойде Пентаксим. Аз и звъня и сутрин и обед и вечер и в събота и в неделя  Flutter В повечето случаи си вдига телефона (0888752285), а когато не може да вдигне по-късно ми призвънява, за да и се обадя. Понякога като имаме някакъв проблем и тя прецени, че не е за "третиране" ми дава рецепта и казва: "ако се изостри, купи това". Аз съм доволна от нея и понеже е джи пи (специалността й е педиатър) мисля и аз да се преместя при нея през декември. Че сегашната ми лична е малко луда и ме лекува с приказки за религия и чесън. Пък аз искам да имам адекватен лекар, а не да съм член на секта.

ТиНе и на мен не би ми тежало да готвя за детето, но плодовете и зеленчуците са ми от магазина. В този ред на мисля смятам, че бебешките пюрета са по-читави от зарзаватите мо магазините. Насочила съм се към Хип, защото ми изглеждат подходящи, ако не ги ще ще предлагам и други Simple Smile

Марита и ние сме така - да нося ама права. Как разбира като седна не знам ама веднага се гласи да плаче...

Нлайт, мисля че и никнат зъбки, защото се белят под венеца, а той е един "назъбен" и се лигави и гризе като кученце. Купихме и няколко гризалки/чесалки и сега се мъчим да заменим ръцете с тях.

Открих, че явно ни трябва по-голям биберон. Аз й давах номер 2 на Авент и тя се ядосваше. Взех й с променлив ток и 3 номер. Сега май по-пием ако може така да се каже. Днес на два пъти пи по малко вода като и предлагах.

# 692
  • Мнения: 9
Каквато съм откачалка тази с религията и чесъна сигурно ще ми допадне, но ще помисля за Тодорова по-сериозно. Ако се реша да я сменям...ще видим още месец как ще е.
На вашите бебета чуват ли се червата да къркорят? Ама много силно - повече от моите се чува - предимно след ядене и от седмица, две ми прави впечатление. Преди може простода не съм обръщала внимание.

# 693
  • Мнения: 4
ТиНе, този уред изглежда страхотно  Peace
Аз може би ще взема уред за готвене на пара, хем за нас да готвя, хем за бебчо Simple Smile

Сега се позачетох назад,  PeaceКлер, радвам се, че сте овладели положението и скоро да видим един бузко усмихнат.

Данито
, надявам се, че сте се справили с температурата и всичко е ок
Аз бих дала Панадол или Нурофен, защото знам, че бебетата могат много бързо да покачат температурата и ме е страх от последствията на температура 40 градуса, например.

Моят син ме зове, доскоро девойки!

Последна редакция: пн, 25 окт 2010, 13:08 от *Teyа*

# 694
  • Мнения: 366


Данито
, надявам се, че сте се справили с температурата и всичко е ок
Аз бих дала Панадол или Нурофен, защото знам, че бебетата могат много бързо да покачат температурата и ме е страх от последствията на температура 40 градуса, например.


Да, благодаря Тея  Hug
Той сам си я свали.
Сега аз се поразболях, но не е страшно...

# 695
  • Мнения: 4


Данито
, надявам се, че сте се справили с температурата и всичко е ок
Аз бих дала Панадол или Нурофен, защото знам, че бебетата могат много бързо да покачат температурата и ме е страх от последствията на температура 40 градуса, например.


Да, благодаря Тея  Hug
Той сам си я свали.
Сега аз се поразболях, но не е страшно...

Аз се разболях два дни след като биха на Денис ваксината и с повече инхалации (лайка+сода) и много чайче заедно с два парацетамола се оправих!

# 696
  • Мнения: 14
Здравейте мамчета!Дано не се повтарям но искам да попитам вие давате ли туя със ваксините?Как и по колко давате?Много ще съм благодарна ако ми отговорите.Ние още не сме сложили пентаксима и ми се иска да дам туя преди ваксината.Лек ден на всички!

# 697
  • Мнения: 634
mila, нямах предвид твоя постинг, а по принцип. Hug

# 698
  • Мнения: 1
Teyа  Heart Eyes

MammaMmia за мое щастие имаме баби с градинки и с удоволствие ни отглеждат зеленчуци, даже свекито тази година се зае тя да замразява, казва ми : "Както си ме учила". Дори месото което давах на Слави до 1г. беше само домашно. Имаме приятели които отглеждат зайци и от тях доста често сме поръчали да ни носят (естествено всичко е еко, но не в кавички). Това е едно от предимствата да си в провинцията  Grinning

# 699
  • Мнения: 0
Здравейте,мами Hug
Много малко време ми остава вече да надничам при вас, за това да се извиня,ако вече сте коментирали, но бих била благодарна, някоя от вас да сподели как се бори с косопада-при мен положението изведнъж стана просто страшно!!!
И да ви се похваля / макар че не съм сигурна колко е за хвалба на тоя етап/- моя Радомир има вече 2 зъба. Има ли още някой като нас, толкова избързал със събките? На баткото първото зъбче му се показа бна навършени 10 месеца, а на Ради още преди да е навършил 4... newsm78 Иначе да споделя, че ръцете почти ги изяжда и то абсолютно непрекъснато-плюе бибата и дъвче ръцете..., но слава Богу-не е нервен и си спи по цяла нощ-като изключим събуждането в 4 часа, за да напълни тумбачето Laughing

# 700
  • Мнения: X
Ама какви картофи от Германия!?

Ей го къде е Самоков... Хората на пътя продават български, хубави картофи.
Да не говорим, че в първото село можеш да се отбиеш и да помолиш някоя баба да ти продаде я картофи, я ябълки, я круши. Отгледани в двора.
По пазара в градовете също се намират баби, които продават домашни плодове и зеленчуци - най-непривлекателните и "безформени" ябълки, домати, краставици. ГМО-то си личи, все едно са правени по калъп продуктите.

# 701
  • Мнения: 24
днес бяхме на консултация 5850кг и 61см от 2 дни хапваме плодови пюрета и пием по 150 мл мляко  лекарката каза че 150 мл било много жие които не кърмите по колко мл ядат бебетата ви

# 702
  • Мнения: 9
Да ти кажа аз и по 180 давах около 3 седмици (не кърмех тогава) Blush Но и мен ме скастри. Сега вече пак си кърмя по малко и дохранвам със 120 - надявам се общо поне 150 да има, но мисля че и повече стават. След консултацията бях започнала със 90 да дохранвам, но го поизнервих за 2 седмици, та реших да си го храня. Аз ако ме държи някой гладна ще лудна. Обаче ми прави впечатление, че понякога и 4 пъти на ден яде само...по принцип са 5.

п.п. не е като да не съм виждала на пътя пред овощната градина от ябълки да се продават съвсем други такива. А бабите по селата вече са много малко, а и те си имат семейства или хора които им го изкупуват.

# 703
  • Мнения: 83
Нашето педи пък каза да й давам по 150мл , ама тя трудно ги изяжда, май са и множко  Laughing Обаче всяко дете си има различни потребности и апетит, така че , ако детенцето си ги изпапква му давай !  Grinning

# 704
  • Мнения: 165
Здравейте момичета,от кога не съм влизала ...гледам много теми коментирате и все интересни.Ние си хапваме вече плодови ,зеленчукови пюрета и дори кашичка...не ме стреляйте Laughing започнах наистина малко раничко захранването ,но реших ,че бебето е готово за това ,а и процеса беше много бавен.Отначало с плодово пюренце може би половин месец по няколко лъжички ,само веднъж на ден.Сега вече си хапва има голям апетит рядко се мръщи на нещо, но каквото не хареса не я мъча да го яде( например моркови).Пюрета давам на Гербер- доволна съм и са на нормална цена Peace каша взех "първа каша "на ХИП,и АМ ни е на ХИП ,и съм доволна много оттехните продукти,само дето пюренцата им ми идват малко скъпички ... взела съм си и една кача Слънчо и Ганчев имат хубави продукти Peace.това което гледам като купувам нещо е да е над 3-4 месеца и да е без глутен и захар.С каката си правех   домашни пюрета, но сега нещо не ми стига времето и ентусиазма Laughing
Да ви попитам нещо.. как е при вас месечния цикъл?Н а мен ми доиде на 8ми октомври за втори път и още ми прецапва по една две капки едно кафяво такова Thinking вече почти 20 дни...чудя се да се притеснявам ли или не ,все си мисля че е нещо от хормоните .....я даите малко съвети Hug

)

Общи условия

Активация на акаунт