Тръгна вече на детска градина ЮЛСКАТА дружина!

  • 19 681
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • USA
  • Мнения: 559
Кати, и друг път си казвала, че са те канили в САЩ да правиш докторат. Кажи как е станало това, защото ти си единственият човек, който аз познавам и са го канили. Обикновено те канят да кандидастваш, после дали ще те приемат е съвсем друг въпрос. Не се заяждам, наистина ми е интересно. Другото нещо, е че като те канят така да работиш или да учиш някъде, това не е емиграция, защото те считат за временно пребиваващ. Като ти изтече визата си тръгваш. Знам го, защото и двамата с мъжът ми сме били на такива визи. Не е лесно да емигрираш в САЩ легално. Изборът да си останеш в България е много нормален, ако питаш мен. Много по-трудно е да си изградиш наново живота от нищо. Носталгията никога не е само по мястото, обикновено е и по времето, в което си бил на това място.

# 31
  • София
  • Мнения: 17 592
... и особено много - по хората, с които си споделял това място и време...

Професорът, който ме канеше, всъщност ме канеше да започна работа при него, за няколко месеца, без да напускам тук - ако ми хареса да остана, ако не - да мога да се върна, с идеята ако ми хареса да ми предложи Phd след няколко (2 - 3) месеца... Той тогава работеше с баща ми по един проект, познаваше нещата, с които се занимавах тогава и искаше да ме използва в такава насока - т.е. за компютърни симулации, за каквито сформираше група в този период... Абе, възможност, за която хората си скъсват г*** да работят с години и пак се разминават, ми я предлагаха така - на тепсия - и ме молеха да я взема. Е, да, ама аз като магаре не пощях.  Mr. Green И ако сега можех да се върна на онова място, в този момент - пак същото решение бих взела.
Не, сега бих го взела без никакво колебание, нито за миг.
Представи си... ако тогава бях тръгнала, нямаше изобщо да го има Давид...

# 32
  • USA
  • Мнения: 559
Разбира се, че си взела правилното решение. Най-хубавото е, че нямаш съменения за това.

# 33
  • sf
  • Мнения: 10 156
КАти, ти си знаеш как си взела този избор, но погледнато философски можеше пък да имаш 2-3 Давидчета, няма как да се знае  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 984
Ей, вие още ли пиете?
Някой няма ли да сподели как мина?

# 35
  • Мнения: 9
ДУ!

Мая, ти защо будуваш по тези часове на денонощието? Mr. Green

И аз чакам отзиви от срещата. Wink

Аз познайте пак съм в познатата конфигурация - лаптоп и кафе. (Янче, от нета я копнах онази снимка, но все едно аз съм я правила. Кафето ми обаче е в чаена чаша от 200 мл, но не успявам да го изпия цялото Grinning)

Днес малката ме е събудила в 5.30 ч. и не поиска да заспи веднага, а се разпя нещо. Взех я при мен на леглото, а тя ми се радва и протяга ръчички да ме докосва. Към 7 ч. не издържах и пак я накърмих, тя заспа, а аз се отказах от борбата, станах изпратих мъжа ми на работа (напоследък въобще не почива  Cry), и реших да си дам малко време за себе си преди дребните да са се събудили.

За градината - видимо Коцето е свикнал, той от самото начало си тръгна без дърпане и ревове (все пак има стаж и от яслите), вече всяка вечер ми разказва по нещо от градината, което го е развълнувало. Новото двайсет е, че иска и на английски да ходи Grinning - те все още ходят гратис на всички занимания, уж сами да се ориентират. Ще изчакам още малко, ще поразпитам и учителките и ще преценя има ли смисъл. Обаче категорично отказва да се опитва да се облича сам, това почва да се превръща в проблем и вкъщи - само крещи "Не мога! Помогни ми ти!" Rolling Eyes Чудя се какво да измислям вече, че да го стимулирам да се понапъне малко.
Иначе напоследък много често се опитва да се тръшка и да изпада в истерии, направил е сцена и в градината - присетил се нашия за една дървена играчка - пъзел с меченца, които се подреждат по големина, която подарихме в яслата, защото той вкъщи не си играеше с нея - та почнал преди лягане да реве и да се тръшка и да праща госпожата да му си вземела играчката от яслата Crazy Луди ги е направил, а децата не са могли да спят от него.

Хайде хубав уикенд, а на тези които имат късмет да са си в пълен комплект през почивните дни - наслаждавайте се на времето прекарано заедно! Peace

# 36
  • Мнения: 1 098
Срещата мина страхотно. Много ми беше мило, забавно и разтоварващо. Вилма е много красива, не знам на колко години каза, че е, но изглежда на не повече от 30   Simple Smile
Бъбрихме си, кискахме се. Стана супер, че седнах до Ива, защото доста се посмях с нея. прибрах се към 23 ч.
Аз пък напоследък се замислям за живот извън София, но в България.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 414
ДУ
Много приятна среща,извинявам се  че не бях в кондиция но детето като е болно ти да се веселиш нестава.Вилма много приятен човек,радвам се че се запознахме.
Бремените 3-броя бяха много хубави и сладички. Hug
Велина може би ме привлича свободата за децата Laughing,не ми отговори колко пари е ай фон 4?Аз като необичаща да съм неподготвена даже и къщи гледам/подсъзнанието може всичко/ама нещо немога да разбера,какви са цените на къщите в вашия квартал/приблизително/
И като завършек и снощи си говорихме за кошмарни сънища.Какво мислихте сънувах-ДГ как пищят и ги оставям,лелелеле побърках се.
Не пиша за Ради че не е станал а се буди през ноща.

# 38
  • Мнения: 984
Elche заспивам в 9.30 с малчо.. и после куквам към 2-3-4... но пък е тихо и спокойно и е време само за мен  Mr. Green
Вилма.. съм я виждала предиии... колко... 15 години... все си е готина мацка  Hug
Иве  Hug
borianna и аз много искам някъде в малко градче/селце на тихо и спокойно, обаче лекар за децата, училище, приятелчета... Ако някога стане ще е като се пенсионирам  hahaha

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Явно добре сте се забавлявали щом темата още е сравнително пуста.  Hug Браво на вас. Ще взема насериозно предложението на Вики - всеки месец един от провинцията да идва в София  Joy

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 523
Добър ден!
Чакам снимки и разказ за снощи Grinning

И аз искам да живеем извън София - в някое околно село/малък град. Както правят много хора всъщност. Дори си мисля до 4-5 години да се осъществи. За живот извън БГ - може би Европа, скандинавските страни - защото там е най-социално устроено. Отвъд океана ми е далеч.

Сашо сънува, понякога се смее, понякога се мръщи. Че то и Диди сънува Grinning.
Вчера Той замина с майка ми към Бургас - е такава радост е била като са се видели двамата!!! Имам усещането, че нарочно боледува, за да си стои вкъщи, а и нещо му е тъжно за сестра му и се опитвам да му внуша, че трябва да е здрав, за да си я вземем при нас в София. Май помага. Да видим ...

Ще пиша по-късно пак, че сега тръгваме пак по задачи ...  Tired

# 41
  • София,
  • Мнения: 4 267
ДУ
Срещата наистина беше много хубава и разтоварваща, много се смяхме. А Вилма е голяма скица Hug, наистина не и личи на колко години е, има страхотнво излъчване. Hug
Хайде ред е и на другите извън софия, ако искате да ви направим график Mr. Green
Яна ли снимаше с апарата, да пусне снимките. Praynig
Вики ти рано си писала след нас ли си тръгна, ние уж си тръгнахме първи, но аз се прибрах чак в 11,30 почти час и половина пътувах.
Ками ме остави на една спирка след Плиска към Ст. град и щях да си хвана такси уж за по бързо, ама като ги огледах шофьорите нещо хич не ми вдъхнаха доверие #Crazy, едни мургави бяха, та чинно си изчаках автобуса и се прибрах. Вероника си беше легнала, но не беше заспала - чакала ме ooooh!.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 414
Дани не съм писала за Мария че имала часове до 17ч всеки ден.Ако някой иска вечер е свободна и може да гледа деца ако ви се излиза,пишете ми за подробности.
Дани пък и кавалерстваха Laughing

# 43
  • София,
  • Мнения: 4 267
А и на Мими и на Ками, не само на мен, Naughty ама тоя ме разби, как ми издърпа якето от ръцете, в първия мемонет се сепнах, какво ли стана, ама после ми беше много смешно като каза"Ами тук един кавалер има при толкова дами и да не си предложи кавалерските услуги" Mr. Green
Иве то и аз не съм и се обаждала на Мария, нали сме все болни и не съм стигнала до там. Но аз намерих пак засега друга алтернатива, говорих с преподавателите и засега няма да ходя, когато я пусна на градина ще ходя, а иначе от всичко почти се освободих и ще си уча в къщи. Когато имам трудности ще ходя на консултации. Peace Дано се справя де, че ще ми е много трудно. В този ред на мисли имам да пиша курсов проект - трябва да си избера някоя Индустриална фирма и да и направя маркетингово проучване - пълно Peace. Та някой ако има нещо да ми помогне. Ако има някой мениджър на подобна фирма newsm78 трябва да му правя анкета #Crazy, ще черпя по едно кафе, а може и кръчма докато го анкетирам Mr. Green.
Иве кажи как е Ради?
Аз снощи между всичките бременни дето ми се случи да се настаня, много много неможах да следя във вашия край на масата какво става, даже нищо не разбрах, хубавото е че наистина бяхме много хора, масата дори не ни стигна, но пък  и нямаше как да се чуваме от единия край на масата до другия Tired, но пак ни беше забавно Hug

# 44
  • sf
  • Мнения: 10 156
Дани, малко след васси тръгнах,ама с колата съм има-няма 10мин до нас.
Ние сутринта такъв хубав скандал си спретнахме,че не ми се говори. Децата се разреваха, кошмар.  ooooh!
 Целия ден ми отива на кино, толкова се изнервих и сдухах.  Confused

Снимки няма ли от снощи?

Общи условия

Активация на акаунт