За учителките в детската градина

  • 19 281
  • 152
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 310
Има УЧИТЕЛКИ и учителки.  Peace
На сборните групи през лятото, синът ми имаше една учителка, заспала отвсякъде. Синът ми се прибра ожулен по ръцете, колената и бузата. Разказа ми как някакъв вагабонтин го блъскал и госпожата я е нямало. На другата сутрин се разправих с въпросната госпоДжа - първо опитах възпитано, но в момента, в който тя ми каза "Няма такова нещо, той у вас се е ударил", подивях! Развиках се и и дадох да  разбере, че ще стигна до инспектората. На другия ден вече я бяха сложили на друга сборна група, с по-малките деца. Mr. Green
Но иначе, от нашите си госпожи съм невероятно доволна.  Flutter
Та мисълта ми е - изобщо не съм се тревожела как ще рефлектира поведението ми върху отношението на учителката към детето ми. Нямаше да търпя никакви отмъщения!  Naughty

# 106
  • Мнения: 800
Не е въпросът ти да търпиш отношението, а детето ти. Вече разказах до къде може да стигне "обидена" от моята жалба "госпожа", та синът ми чак не можеше да спи нощем. След 10-тина дена го преместих в друга група - не можех да повярвам, че може чак толкова да падне една жена, майка, учителка, педагожка ... но явно в тези среди всичко е възможно. Та, имай предвид преди да подадеш жалба, че трябва да имаш резервен вариант ... дори да се наложи да гледаш детето в къщи докато нещата се развият както трябва. Но съветвам всички родители да не си мълчат и да се жалват само по форуми и градинки, а там където им е мястото на жалбите.

# 107
  • София
  • Мнения: 1 735
И аз съм на мнение,че трябва внимателно да се подхожда,че има такива дзверове.Аз засега подходих дипломатично и нещата са привидно добре,НО... наблюдавам внимателно г-жата.Оказа се,че си имам познати във всички институции,до които евентуално да се жалвам и това ме успокоява,ако сгафи пак.

# 108
  • Мнения: 1 310
Не е въпросът ти да търпиш отношението, а детето ти.
Именно де.  Peace
В нашата градина на два или три месеца, пускаха анкети до родителите - дали сме доволни, какво бихме препоръчали, забележки и разни такива. Директорката изобщо не си поплюва. Затова знам, че учителките не могат да си позволяват много своеволия.  Peace
За четири години това ми е по-фрапиращата случка. И през ум не ми е минавало да си мълча.
Щом е за детето ми - никога!  Naughty

# 109
  • София
  • Мнения: 388
В къщи можеш да си правиш детето каквото искаш, но това си е твоето дете. Не може да биеш чужди деца по какъвто и да е повод.
Не виждам разлика. В къщи или в градината, твое или чуждо, насилието е насилие!

# 110
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Това беше по повод горния пост в който се казваше, че било нормално ако някое дете те вбеси да го ошамариш и за пример се даваше как в къщи като те вбеси твоето дете го "ошамарваш". Истината е, че на всеки се е случвало най-малкото да си плесне детето по дупето или по памперса и ако някой твърди, че никога не му се е случило няма да му повярвам. Но това е друго.  Та това исках да кажа - че има разлика между плесване по памперса на твоето дете в къщи и бой на чуждо дете от "педагог". Ако не друго най-малкото показва, че е скапан педагог щом не може да се справи по друг начин освен с бой.

# 111
  • София
  • Мнения: 388
Така може. Разбрах те.  Peace

# 112
  • Мнения: 1 310
Това беше по повод горния пост в който се казваше, че било нормално ако някое дете те вбеси да го ошамариш и за пример се даваше как в къщи като те вбеси твоето дете го "ошамарваш". Истината е, че на всеки се е случвало най-малкото да си плесне детето по дупето или по памперса и ако някой твърди, че никога не му се е случило няма да му повярвам. Но това е друго.  Та това исках да кажа - че има разлика между плесване по памперса на твоето дете в къщи и бой на чуждо дете от "педагог". Ако не друго най-малкото показва, че е скапан педагог щом не може да се справи по друг начин освен с бой.
Значи пляскането по памперса ни прави скапани майки?!  newsm78

# 113
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Стига ми приписвахте неща, които не съм казала. Пляскането по памперса ни прави напълно нормални майки. Когато си с едно дете 1-2 или 3 години непрекъснато, не правиш почти нищо друго, недоспала и уморена и имаш функцията да го възпитаваш е съвсем нормално отвреме навреме да не ти издържат нервите и да го плеснеш. Според мен. Естествено не е нормално даси пребиеш детето с колан или пръчка, но някое плясване отвреме навреме не е трагедия. Е, който може без него моите почитания, но аз поне не успявам.
Но когато си педагог, на 6 часов работен ден, с чужди деца, идваш на работа наспат и отпочинал и единствената ти работа е да опазиш децата живи и здрави и 2-3 часа да ги забавляваш (което по принцип не е голям проблем, защото децата в градината слушат много повече отколкото в къщи) не е редно да ги биеш каквото и да са направили. Нали за това си учил 4 год - за да можеш да се справяш с децата, да ги убеждаваш с думи, да ги моделираш и манипулираш по всякакви други начини, но не и с бой.

# 114
  • Мнения: 784
5 години + 1,5 - магистратура. За което време ако студента е влязъл 7-8 пъти в ДГ, е супер. И 89% от младите хора след това работят друго.!

# 115
  • София
  • Мнения: 388
За съжаление, част от студентите завършват предучилищна и начална педагогика , защото не са приети друго. Поне така беше преди. Сега "жънем" успехите им. Добрата новина е, че студентите, които сега учат, в момента, са по-мотивирани и част от тях имат желание да работят с деца. В тази професия това е най-важното. За съжаление университетът не те учи да обичаш децата.

# 116
  • Мнения: 1 020
Здравейте,
аз се включвам за съжаление със съмнение за "пляскане" и/или психически тормоз от страна на сестрата в яслата на дъщеря ми Sad

Не мога да съм сигурна, защото тя е още малка и не ми казва тези неща. Като се опитвам да я подпитам нещо и тя не ми обръща внимание или лаконично ми отговаря с ДА и НЕ, но при задаване на "контролен" въпрос почти винаги излиза, че тя си отговаря просто ей така.

Как според вас бих могла да извлека информация от дъщеря ми? За съжаление предимно мъжа ми я води и взима и рядко се засича с други родители и няма как да питам за впечатления от другите родители. Все пак някои деца говорят и споделят повече  newsm78

Онзи ден, когато мъжа ми е закарал малката на ясла е чул сестрата да вика на едно момченце "Ей дрисльо, искаш ли да ти напълня главата с шамари? Тъпанар, глупак..." Мъжа ми не е запомнил всички "мили' думи Sad Когато е оставил малката, е придърпал сестрата, обяснил й е че я е чул и че не иска да разбира, че продължава да се държи така, защото ще подаде жалба. Тя почнала да се оправдава, че момченцето било диво... тя щом още от сутринта почва да ги навиква, не искам да знам към края на смяната им как процедира Sad

Дъщеря ми започна да вика "Лоша мене, марш!" с един сериозен тон и навъсена. Един ден, когато е била при баба си е затваряла една маймунка в гардероба и й е викала "лоша муна, марш! Бий."

Иначе като ги гледаш сестрите уж са добри. Точно тази, за която става въпрос е по-възрастна и по се старае да се хареса на родителите, другата е предимно намусена  Rolling Eyes

Интересното е, че всички деца много харесват възрастната и само я викат по име и Алекс се присеща понякога докато си играе и я вика  newsm78 Понякога подтичва към яслата с нейното име на уста и ако види другата сестра и започва да реве  Rolling Eyes

Много съм объркана и не очаквах да чуя, че тази жена се е държала така. Не искам да избързвам, защото си мисля, че детето не би я търсило така ако тя е лоша  ooooh!

Извинете за дългия и объркан пост, но в главата ми се въртят много въпроси и все се чудя дали да не я отпиша  ooooh!

# 117
  • София
  • Мнения: 1 735
...... За съжаление университетът не те учи да обичаш децата.
За съжалиние университета не може да даде и никаква интелигентност,тактичност и култура.Няколко бисера на нашата любима учителка:
Детенце от групата иска да види кутия с новите им моливи.Учителката:Ще ти се спука жлъчката от любопитство да видиш какво има! Sick
Съвети-ама като не сте го/я били досега така ще е. ooooh!
Дъщеря ми с триста зора прикоткана от мен сутринта по пътя за детската и носи листенца/за дъщеря ми листата,кестените и шипките са съкровища/.С мъка ги подарява на г-жата/искам да разбера и детето колко я е приело вече/.Тя се врътва и каза,че и се подиграваме и искала цветя. ooooh!А по този начин като носихме кестени на докторката, детето ми преодоля мъката си от срещата с лекарката.Но именно учителката,учила психология може би,не може да се досети.

# 118
  • Мнения: 784
missmarina, права си. До преди 2г. ПНУП се влизаше с минимален бал.Сега не е точно така. За съжаление интелект и ОБИЧ към децата не се учи. Май някъде беше писано-на първите си лекции, доц.Баева от ФНПП казва :"избрали с8те благородна профоесия, но в момента, когато усетите, че децата ви дразнят - напуснете!Хабите и тях и вас!! "Хубавото е, че вече директорите имат избор.Знаете ли колко кадърни млади хора има. Лошото е, че в общинските ДГ, директорката няма как да изгони учителка! В ЧДГ - няма проблем. И за такива като персонала от градината на Inkа трябва само гонене. Не забележка, а -вън!!!!/това го казвам не само като майка, но и като педагог./

# 119
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
"Ей дрисльо, искаш ли да ти напълня главата с шамари? Тъпанар, глупак..."  

Ужас просто!  ooooh! Мъжът ти явно е доста спокоен човек. Аз ако чуя такова нещо, дори да не е към моето дете, не бих се сдържала аз да й "напълня главата с шамари".
Според мен това направо си плаче за жалба. Няма нужда да чакате втора подобна случка. Достатъчно недопустимо е и веднъж да се случи, а най-вероятно то не е веднъж. Подавайте жалба, няма какво да се чудиш.

Общи условия

Активация на акаунт