как ви е кръвното и пулса през бременноста?

  • 1 807
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 723
Ами съм си с нормално кръвно 120/80, по време на бременността ми е малко по-ниско се 110/70. Имаше обаче един период, мисля, че бях в 8 месец и тогава без никаква причина го вдигнаг до 150/90. Пулса също ми скочи до 120. Дадоха ми лекарства, които да пия при нужда и една седмица по-късно всичко беше наред. Ходих и на кардиолог и той каза, че понякога по време на бременност понякога се случват такива аномалии без да има здравословен проблем.

# 16
  • София, център
  • Мнения: 3 455
на края на бременността пулса ми беше толкова учестен, че имах чувството, че сърцето ми постоянно ми бие в гърлото! Но после като родх се оправих!

# 17
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Moeto po  принцип е доста ниско 90-60
 ,и през бременноста ме водеха с анемия и пиех някакви витамини.
Не се промени,даже често ми прилошаваше и чернееше Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 582
и преди и сега - все си е към 90/60

# 19
  • Мнения: 45
moeto kravno e nisko no imam mnogo chesto sarcebiene bez prichina

# 20
  • Мнения: 361
С кръвното съм ок ,но пулса ми е учестен понякога и док ми изписа лекарство,но не е нищо опасно

# 21
  • Мнения: 5 103
мойто е супер ниско 80 на 55/60 уцас с пулс 90

# 22
  • Мнения: 120
И моето беше доста ниско през цялата бременност. Имах и анемия. Мериха го само на консултациите. Нямаше и смисъл по-често, тъй като непрекъснато се чувствах слаба и без сили и предполагах, че е ниско.

Последна редакция: ср, 09 ное 2005, 18:54 от ruth

# 23
  • Мнения: 7 186
По принцип съм с ниско кръвно- 80- 100, такова ми беше и като бях бременна. Пулса ми беше по- учестен от време на време, но в границите на нормалното.

# 24
  • Мнения: 2 381
RR ми е 120/80 ( както обикновено ).Пулсът ми е учестен, но доколкото разбрах това е нормално за бременните.Напълно естествено е при стрес и напрежение да се променят стойностите им.Затова я карай по-спокойно Hug  bouquet

# 25
  • Мнения: 175
Здравейте, и на мен ми изкараха високо кръвно. Последния път като ходих на консултация /4-ия месец/ ми беше 140/90 и ме накараха всяка седмица да ходя да ми го мерят. Тази вечер пак ходих и пак ми беше толкова. Мисля, че понеже всеки път преди да ми го мерят се притеснявам и затова го вдигам. Мерих си го преди час и беше 125/80, което е доста по-нормално. Започвам от утре да си го меря вкъщи сутрин и вечер. Ужасно съм притеснена заради това кръвно. Май ще трябва да спирам капучиното сутрин и упражненията - сега съм в началото на 5-ия месец. Трябва да отида и при личния лекар, за да ми го измери. Дано всичко е наред, защото иначе незнам какво се прави?Моля споделете с мен - хапчета ли се изписват или нещо друго newsm78 CryБлагодаря ви предварително.
Искренно се надявам всичко да е наред

# 26
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
ниско беше, никога не съм го вдигала, дори и да съм яко афектирана.
Но то при всеки е различно.

# 27
  • Мнения: 1 588
Въпрос към тези, които са имали много ниско кръвно - от порядъка на 100/70 или 90/60. Лекарите не ви ли казаха как да го вдигате?

Моето също е ниско, но не чак толкова. Но ми казаха, че ниското кръвно е толкова опасно, колкото и високото - води до недостиг на кислород до мозъка (за бременната), както и недохранване на плода.

Тези, които са родили, а са били с ниско кръвно, колко беше теглото на бебето ви при раждане?

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
Моето за сега си го имам за нормално 103/62 то винаги ми е било приблизително такова, само мъничко е паднало ама си се чувствам добре, от време на време ми се приспива, но с кафенце се оправям, пулса ми е различен, понякога 76 или пък 81.
Преди години събирах границите 90/80 или 80/60 и припадах, но сега да се надявам да не стигам дотам.
Когато ми призляваше пиех по 0.5л. водичка или си правех нес-кафе с кола, много ми помагаше.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 164
Кръвното ми е 90/60, през бременността също беше 90/60. Няколко пъти падна до 80/40. Пулс не съм мерила.

Общи условия

Активация на акаунт