Коледният детски календар

  • 46 805
  • 278
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 395
Тази сутрин и у нас джуджето беше оставило подаръче. Календарът е снежният човек на крокотак и алгоритъма е следният - от една чашка вземаме цветна фигурка, залепяме я на календара, прочитаме писмото от джуджето (някакви римички, свързани с подаръка) и намираме подаръчето. Детето днес получи малко дървено пулпалче. Цяла сутрин говореше за джуджето. Дори няколко пъти проверяваше дали няма още подаръци.  Simple Smile
Много ви благодаря момичета, благодарение на тази тема вкъщи сутрин има прекрасно коледно настроение и усмихнати очички  Hug

# 256
  • Мнения: 3 379
Bilba, календарът е страхотен, ти ли го прави? Моля те дай малко инструкции за къщичките... Много интересни идеи имаш, колко е голямо момченцето ти?

# 257
  • Мнения: 3 034
Страхотни неща сте направили! Всичките!  Hug

# 258
  • Мнения: 12
SZA, след много търсене на подходяща схема за къщичка в нета, най- накрая седнах и си разчертах на един лист А4 моя схема- направих куб с размер 7 см, като добавих и по един равностранен триъгълник върху 4те страни за покрив. Ще опитам да начертая по- късно с някоя програма и да кача схемата. Идеята за елхичките взех от крокотак- имаше една публикация- коледна гора. Сина ми скоро навърши 6 години и заяви, че сряда му е любим ден, защото започват подаръците.

# 259
  • Мнения: 2 090
Всеки ден в кутийките ще има задачка от джуджетата и указание къде се намира подаръчето за нея.  Grinning Синът ми е почти на 5 г. Подаръчетата са лакомства /2-3 бр./, балон във формата на миша глава, татуировки, тефтерче, молив / подобен на тези/, магнит, малка коледна свещ, чорапки, дървено сметало, стикери, печати, "вълшебен" камък, к-т за коледни украси, комплект за коледни картички / 1,99 лв. от Кауфланд/, малки перфораторчета / подобни на тези/, билети за куклен театър, ресторант, сладкарница. Купих коледен комплект Франклин, който включва книжка със задачи, календар, маска, тефтерчета и стикери - тях ще ги разделя. И смята да сложа за единия ден едно левче, за да си купи нещичко.

Задачите почти съм ги измислила, но не съм ги съчинила всички. Стигнах до тук:
1. Хубаво се протегни, широко се усмихни, мама, тати целуни и подаръка си намери!
2. Бързо ти се освежи и с гимнастика се раздвижи!
3. Щом голям си вече, знаеш, как леглото да оправиш!
4. Чакаме да се измиеш, клеевата тинктура да изпиеш и наградата си да откриеш!
5. С твоя хубав меден глас, песничка изпей за нас!
6. С моливи, флумастери или бои, зимна картина сътвори!
7. Една песен избери и цялата я изтанцувай ти!

Другите задачи са: да научи коледно стихче, да занесе играчка в градината /това ще е най-трудната задача  Wink/, да направи коледни картички, коледна украса със съответните комплекти, след закуска да си измие чинията и чашата, да направи сладки заедно с мама, да украсим сурвачка, да украсим елхата, да подреди играчките. Някои от задачите са подходящи за уикенда, понеже изискват повече време. Трябва да измисля още няколко задачи.  newsm78
Крадвам идейките.  bouquet

# 260
  • София
  • Мнения: 2 671
bilba, чудесно си се справила  Peace

И ние сме готови, голямо и бързо шиене падна днес, но като оставих за последния момент сама съм си виновна.Ще снимам тия дни, че изостанах другите задачки.
И ние почнахме с подаръчета - едни калинки на колелца, много подвижни; и двамата им се зарадваха.
Утре имаме задачка да направим Коледните картички.

# 261
  • София
  • Мнения: 659
 Очите ми останаха в красивите ви календари. Е, как да си купи човек от готовите, като тези стават невероятни.

 Eто ги и нашите
 
Ники като писа писмо на дядо Коледа поиска календар за себе си и Тео и днес като го взех от градина пощуря от кеф като ги видя. Убеден е, че дядо Коледа му ги е пратил  Mr. Green

# 262
  • Мнения: 7 605
Иха, браво вероники, чудесни станаха, аз не се бях справила толкова добре с този модел  Embarassed

# 263
  • Мнения: 3 379
Вероники, календарите са невероятни, браво!

# 264
  • Мнения: 102
Момичета страхотни сте  Hug Какво прекрасно коледно настроение създавате само!!!

Да споделя и аз за нашето отброяване. И ние се включихме с хита на сезона - снежко от Крокотак  Mr. Green Отдолу има чорап в който джуджето оставя подаръче, което откриваме всяка сутрин и лепим картончета, предварително старателно надраскани от двамата  Mr. Green . Моята госпожица не можа да осъзнае как така ще получава подаръци след като още не е дошла Коледа, затова късно вечерта преди 01.12. дядо Коледа написа писмо с което трябваше да разясни ситуацията. Писмото предизвика повече вълнение отколкото самата играчка  Mr. Green Играчките са един комплект на Little People - коледна сцена със светото семейство сред яслите и влъхвите и разни животни. Всеки ден идва една фигурка - първя ден "майка Мария", втория ден "таткото" утре ще дойдат яслите където ще заживеят и на четвъртия ден ще си родят детенце и после останалите фигурки ще идват да ги поздравяват една по една...Не ми достигат седем дни и тогава ще има моливчета , гумичка, тефтерче, линийка, острилка, несесерче.
За дребоса има един календар на Смоби с коледна сцена. Тази година ни е първата с календари и пробвам варианти. Което пожъне по-голям успех него ще правим догодина  Flutter За сега снежко има по-голям успех.  Peace

Определено правените дружно календари, макар и по-трудоемки и по-скъпи са много по-оценени  Peace

Весело отброяване на всички  Hug

# 265
  • София
  • Мнения: 211
Момичета, страхотни неща сте сътворили, искрено ви се възхищавам!

# 266
  • Костинброд
  • Мнения: 107
Здравейте момичета,извинявам се,че така нахлувам,но тайно следих цялата тема и се радвах на идеите и творенията ви.
Откраднах си няколко идеи и се опитах да ги направим със съучениците на сина ми в часовете по ДБТ.
Ето какво се получи:http://adenis.snimka.bg/hobby/vlakche.553713.21628625
Направихме и снежен човек от ролки тоалетна хартия и сложихме пожелания за новата година вътре,но не успях да го снимам.
Благодаря ви за идеите.

# 267
  • Мнения: 3 379
adenis, влакът ви е страхотен! Браво! И на мен много ми се искаше да направим влак, но няма къде да го сложим, или поне не му измислих място... Може би догодина.

# 268
  • София
  • Мнения: 2 245
Аденис, и на мен много ми харесва вашето влакче. Сигурно догодина ще го правя, че сега малкия е много малък.  Grinning

# 269
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
Много хубави идеи има тук наистина, и аз влакчето много го харесах, но късно се сетих за нещо подобно.

Ето и нашия календар за нашата кака


а тук има описание какво открихме като послания вътре

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт