боя за коса ИНОА

  • 111 095
  • 448
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 3 675
Споделям - отодох с боята (Мажирел) от Рибката в първия салон, в който се бях боядисала и всичко беше ок.  Боядиса ме момичето, сложи си ми всички останали продукти на Лореал след боядисването и белите ми коси отново не са покрити.
Та аз приключих с боите от Рибката, както и с изсветляването на косата.
Когато се изсветлява косата е много трудно, да не кажа невъзможно да бъдат покрити добре побелелите косми. Колкото по- голямо е изсветляването, толкова повече боята не покрива.
При наличието на упорити побелели косми се прави препигментация и също така се използва 6% оксидант, а 6% не се използва при изрусяване  Laughing
Един уважаващ себе си фризьор не боядисва косите на клиентките си с боя, която те са му донесли, а работи с бои, които познава и избира цвета в зависимост от изходния цвят и желаният цвят, който трябва да се постигне
За покритие на побелели коси не се използва 7.13  Rolling Eyes
Според мен трябва да се сърдиш на себе си и на фризьорката, а не на златна рибка.

# 376
  • Мнения: 10 618
Благодаря ти, но имаш ли идея защо първият път със същият номер боя  се покриха идеално белите коси и то за около 5-6 седмици? А следващите пъти - не. Естествента ми коса е с два тона по-тъмна от цвета, който постигам с 7.13, белите ми коси са сигурно 5% от цялата коса.  bouquet

# 377
  • Мнения: 3 675
zigizagi, когато си се боядисала първия път и си била доволна, каква ти беше косата? Беше ли боядисана или не и ако е била боядисана с каква боя и какъв номер? Тогава побелелите ти косми покрити ли бяха или не? Имам предвид преди да отидеш да се боядисаш за първи път с Мажирел.
Аз за съжаление не бих могла да знам с какво точно те е боядисала фризьорката първия път и в какви пропорции е била смесила боята с оксиданта.
Понякога след първото боядисване косата изглежда добре и космите са покрити, но ако се продължи със същата боя положените се влошава и побелелите косми започват да си личат все повече и повече.
Само 7.13 не е подходящ номер за побелели коси и задължително трябва да се добави основен цвят и колкото повече са побелелите косми, то толкова повече трябва да се увеличи частта на основния цвят, а доколкото разбирам ти си си купила само 7.13 и са те боядисали с нея.
Когато се цели 2 тона изсветляване 6% оксидант е крайно недостатъчен и това също е една от причините побелелите ти косми да си личат.

# 378
  • Мнения: 10 618
Oт около година и половина си изсветлявам косата с 2 тона - първо с Collage, a после с Alfapair (или нещо подобно беше името) с 6%, номер за съжаление не помня. В последните 5 години съм я боядисвала, но не и изсветлявала сериозно. Започнах изсветляването, когато ми се появиха повече бели коси, за да намаля контраста. И  двете споменати бои падаха от белите ми коси на 2-3 измиване, което беше крайно незадоволително. При мен 6% са напълно достъчни, защото косата ми е много податлива на изсветляване.
Реших да сменя и фризьора, и боята. 99% съм сигурна, че първият път, когато ме боядисаха в салона не сложиха нищо друго освен Мажирел 7.13 и оксидант 6%, но тъй като там е доста скъпо, реших да пробвам сама да си купя боята от рибката.
Казах, че приключвам с изсветляването, защото то се отрази пагубно на косата ми - косъмът ми изтъня сигурно двойно (въпреки всички грижи, които полагам - маски, шампоани и тн), а аз винаги съм имала силна и здрава коса. Харесвам се със светла коса, но повече се харесвам с дебела и здрава коса.
Благодаря ти, че отделяш от времето си, за да се занимаваш с моите драми  bouquet

# 379
  • Мнения: 10 618
http://zigizagi.snimka.bg/other/kosa.387565

Надявам се, че се виждат снимките преди и след изсветляването. Не можах да си снимам достъчно добре белите коси, но и те са изтънели и ми е трудно да ги заснема.

# 380
  • Мнения: X
http://zigizagi.snimka.bg/other/kosa.387565

Надявам се, че се виждат снимките преди и след изсветляването. Не можах да си снимам достъчно добре белите коси, но и те са изтънели и ми е трудно да ги заснема.

На мене "изтънялата" ти коса ми изглежда много добре.  Grinning Не знам дали е от качеството на снимките, но изглежда доста по-светла от 7.13 от каталога на Мажирел.

# 381
  • София
  • Мнения: 38
Здравейте  Simple Smile

Имам нужда от Вашата помощ.

Преди време бях споделила, че искам леко да потъмня цвета си.
Спрях се на INOA, като смятам да опитам сама с малко чужда помощ. Спрях се на № 9.3 Много светло русо златно, ------> http://luxshop.com.ua/img_self/inoa_palitra.jpg

Естествено не е сигурно дали този цвят, който е в каталога отговоря, но....  
Взех обаче 1 доза (за проба) тоест 2 бр. 1/2 дози, като единият оксидант е 9% за корени,  а др. е 6 % за дължините.  Май е много количество за проба. И тук вече започват въпросите  ooooh!

Цветът ми в момента е
Основата ми е 4-5  няма да изсветли достатъчно за мое огромно съжаление....  Tired  но все пак ще пробвам.  Най-важното, което искам да Ви питам е колко време да седя с боята  Thinking

Изобщо дали ще се получи нещо хубаво... Дали няма да стане много тъмно, или РИЖАВО  Shocked Може би трябваше  да взема № 10  или  10.1 за корени?!
Моля Ви за мнение.   bouquet Благодаря!

Последна редакция: вт, 24 апр 2012, 23:15 от _Dessi_

# 382
  • Мнения: 3 675
_Dessi_, реалните цветове нямат нищо общо с това, което виждам на моя монитор.
Естественият ти цвят ако наистина е 4-5, то е 100% сигурно, че с 9.3 ще станеш оранжева.
Inoa не е в състояние да изсветлява много косата и ако основата е тъмна, а се цели светъл цвят, то е най-добре да се ползва друга боя, но ти можеш да си потъмниш дължините с Иноа, а след това да продължиш с някоя друга боя за корените.

# 383
  • София
  • Мнения: 38
_Dessi_, реалните цветове нямат нищо общо с това, което виждам на моя монитор.
Естественият ти цвят ако наистина е 4-5, то е 100% сигурно, че с 9.3 ще станеш оранжева.
Inoa не е в състояние да изсветлява много косата и ако основата е тъмна, а се цели светъл цвят, то е най-добре да се ползва друга боя, но ти можеш да си потъмниш дължините с Иноа, а след това да продължиш с някоя друга боя за корените.

Да, ще е само за дължините.
А време за престой? 15-20 мин. или е много?

B & C , добър избор ли към направила с този номер № 9.3 за потъмняване?
Много ти благодаря за включването  Simple Smile

# 384
  • София
  • Мнения: 38
Да споделя и аз резултати от Иноа.

Ето колко са израснали корени:

http://media.snimka.bg/s1/0536/027315449-big.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/0536/027315451-big.jpg?r=0



Резултат с № 10- платинено русо с 9 %  оксидант:  http://zlatnaribka.com/boq-inoa-10-platineno-ruso-60-ml-485-3767.html



В действителност е по-жълтичко, но не е чак толкова зле.
Не очаквах да изсветли толкова.... Може би трябваше в №10 да сложа и още нещо-например 9.13, или пък вместо №10 трябваше №10.1
Може би нямаше да жълтее толкова, знам ли? Все пак  B & C ме предупреди.
 
1/2 изразходих от боята.
Спазих инструкциите, но не измих с шампоан иноа.
Като цяло съм доволна, хубавото е че не изглежда изтощена косата и има чудесен блясък.

Поздрави!

Последна редакция: чт, 24 май 2012, 10:27 от _Dessi_

# 385
  • Мнения: 8
Някой боядисвал ли се е с новата Inoa,60 мл ??
Гледам ,че няма основни цветове.

# 386
  • Мнения: 116
Здравейте момичета.Може ли да ме посъветвате колко бои трябва да взема за първо боядисване?Косата е до кръста,тъмно пепелява,искам красиво рижаво да я направя.

# 387
  • Мнения: 334
Dessi, браво, много добре се е получило, и аз не очаквах, че толкова изсветлява! Сега остава да споделиш и откъм трайност как е.

Аз пак ще се връщам към Inoa май, последните два пъти с боядисах с една фито боя заради бременността, първият път се получи страхотно, покри много добре доста израсналите ми корени, но вторият път резултатът не бе така добър и боята в корените ми падна за един месец, май не хвана добре, въпреки че не го вярвах това за хормоните и боите.
Чудя се има ли някоя мама, която се е боядисвала с Inoa  по време на бременността да ми каже дали хваща и дали е безопасна за ползване по време на бременност.

# 388
  • София
  • Мнения: 38
Dessi, браво, много добре се е получило, и аз не очаквах, че толкова изсветлява! Сега остава да споделиш и откъм трайност как е.

Ами не е мръднал към днешна дата. Много съм доволна!  Simple Smile

# 389
  • Мнения: 411
Здравейте, миналата седмица отидох в салон в който се боядисвам от месеци с ИНОА, но ми казаха че вече тази боя е изтеглят, тъй като имало проблем с оксидантите. Ще преработват формулата. Давала проблеми  като алергии и др. Боядисаха ме с друга боя.

Някой чувал ли е нещо повече по въпроса?

Общи условия

Активация на акаунт