Спирам да съм дебеланка, вече съм Дюканка - 238

  • 30 186
  • 728
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 557
Taka e, абсолчтно неутрални са на вкус, като тофу-то. С много подправки и *продължително* готвене стават доста приятни. В твоя линк обаче още няма доставка за Европа.

Ти ли беше писала за сейтан? Благодаря за идеята! Даже успях да си го направя от обикновено брашно, ама голяма играчка беше.

# 721
  • Мнения: 287
Taka e, абсолчтно неутрални са на вкус, като тофу-то. С много подправки и *продължително* готвене стават доста приятни. В твоя линк обаче още няма доставка за Европа.

Ти ли беше писала за сейтан? Благодаря за идеята! Даже успях да си го направя от обикновено брашно, ама голяма играчка беше.

Я  аз да попитам като за последно.Ти сигурна ли си че става въпрос за водорасли,защото като чета тоя konjac http://en.wikipedia.org/wiki/Konjac е някакво растение, пък ти спомена нещо за водорасли.Да не взема нещо друго?

# 722
  • Мнения: 557
Я  аз да попитам като за последно.Ти сигурна ли си че става въпрос за водорасли,защото като чета тоя konjac http://en.wikipedia.org/wiki/Konjac е някакво растение, пък ти спомена нещо за водорасли.Да не взема нещо друго?
Не са водорасли! В един и същи постинг писах и за конджак/конйак спагетите, и за водораслите.
Конджак/глчкомананът се извличат от ям, някакъв японски зеленчук. Изглеждат като спагети, но са мътно-прозрачни. Ето виж тук. В японските магазини тук (Англия) ги наричат shirataki (ширатаки), в Щатите и Австралия - miracle noodles, a генеричното име по основната съставка е Konjak.
Водораслите са отделна тема, да не ни линчуват накрая.  Joy

# 723
  • Мнения: 287
Я  аз да попитам като за последно.Ти сигурна ли си че става въпрос за водорасли,защото като чета тоя konjac http://en.wikipedia.org/wiki/Konjac е някакво растение, пък ти спомена нещо за водорасли.Да не взема нещо друго?
Не са водорасли! В един и същи постинг писах и за конджак/конйак спагетите, и за водораслите.
Конджак/глчкомананът се извличат от ям, някакъв японски зеленчук. Изглеждат като спагети, но са мътно-прозрачни. Ето виж тук. В японските магазини тук (Англия) ги наричат shirataki (ширатаки), в Щатите и Австралия - miracle noodles, a генеричното име по основната съставка е Konjak.
Водораслите са отделна тема, да не ни линчуват накрая.  Joy
Ше преизпълним плана и Вещи ще пусне нова тема Simple Smile
Тъкмо си мислих каква ще е реакцията на моя мъж ако му кажа че ям и водорасли, без това всеки път като ме види как си бъркам триците в копанката ме гледа странно  Simple Smile  За сега тогава ще оставим водораслите настрани Simple Smile Пък и фидето ще го ям само ако ми хареса де, все пак не съм някаква мазохистка.

# 724
  • Мнения: 557
Да бе да... Смеят се, ама всичко изяждат! От хай дай става чудна домашна туршийка, прави се като кимчи-то. Аз си мислех, че отлежава в хладилника, а домашните я изяли като мезе с ракийката - БЕЗ МЕН! Иначе много ги бива да ме вземат на подбив с моите залитания по екзотики.  Whistling

# 725
  • UK
  • Мнения: 727
  Много съм благодарна за идеята за спагети, още другата седмица ще си ги поръчам. Хубаво е, че има "колежки" - хем Дюканки, хем англичанки.
fractal ако ми кажеш откъде по интернет мога да си купя водораслите, ще съм ти много благодарна. Може на лични, че да не се дооспамва темата. А пък аз да ти подскажа, че ако намериш Халал магазин, месото там е винаги с окастрени мазнини, а пилешкото го продават без кожа, освен това имат пресни воденички и сърца и то изчистени.  Peace
  Аз утре ще се меря, най-накрая се добрах до моя си кантар.
  Лека нощ на всички Hug

# 726
  • Мнения: 557
Ще ти пратя линковете на лични - аз поръчвам онлайн. За съжаление в Саутхамптън не съм открила халал магазин - сигурно има някъде; по-рано живеех на друго място до арабския квартал и много ме спасяваха арабските магазинчета финансово!
Радвам се, че има сродни души на острова, и то не прекалено далече!  Hug

# 727
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Добър вечер  Blush Аз от много време вися горе и ви чета, но не мога вече да се стърпя.
Боря около 20 см в ханша. Килограми не меря. Само сантиметри и дрехи.
Аз съм от онези прегрешилите... и след това неспрелите се. Бях се преборила с 20 см  от големия си г**. След това се случиха куп неща, които ми попречиха да си седна на намалелия задник и да продължа до целта. Почти година не можех да се настроя да започна отново. Психически не можех. Но като цяло запазих някои навици. Яла съм сандвич (извинете), но пък нямах вече навика да ям хляб, докато вечерям. Научих се, да подбирам от нещата на масата и дори, когато съм яла нормално, от всичко, пак го правех с едно на ум, наблягах на месото и салатата, по-малко сладко ядях от преди, определено. Но така или иначе, малко по малко върнах 8 см в дупето.  Това горе не е за оправдание, а по-скоро като автобиография  Mr. Green
От средата на лятото съм в Англия и видях, че тук не мога да си задържа теглото. Изкушения под път и над път за без пари. Сладкото ми е голяма мъка. За това реших да се взема в ръце.
Та така. От един месец съм пак в борбата. Пак ми трябваше време за настройка, но не съм си давала зор. Знаех, че ще дойде момент и ще съм пак готова  Mr. Green Така и стана. Първият ми ден реално започна от обяд. Не го броя, но все пак си е първи за мен.
Извинете, че се разлях така  Blush Ама да си споделя лъкатушенията.
В момента ми остават още около 4 см да махна от дупето, за да тръгна от там, от където спрях. След това още около 12...14... Каквото сабя покаже. Извинете, че ви говоря в сантиметри. Гледам тук все за килограмите говорите, но аз не целя килограми (ако говорим все пак за тях, може би ще са около 25). Искам да се чувствам добре. Искам да се науча да се харесвам. Никога не съм била слаба. Но в детските години постоянно ми се подиграваха за това и аз цял живот се възприемах дебела. Сега, когато погледна назад (и старите дрехи) осъзнавам, че не винаги е било така. Но за мен беше. За това и някак лесно заминаваше цял шоколад или кутия бонбони. Така и така съм дебела, що да не хапна нещо сладко като ми се яде? И верно станах! За това целя мерки. За това меря дрехи. Целите ми не са колограми. А 2 чифта дънки. Сега знам, че са малки и с тях ще изглеждам добре. И когато успея да ги обуя ще стоя пред огледалото, докато не се накарам сама да видя, че изглеждам добре. А не както когато ги носех навремето, да си мисля, че съм дебела. Знам, че видя ли се веднъж така, ще ми е по-лесно да се контролирам. Когато се науча да се харесвам, ще се науча и да оценявам това, което съм постигнала, и да го пазя.
Извинете, че стана тооооолкова дълго.

Сега не ме бийте много, аз всъщност влязох да питам английските девойки дали на друго място са срещали разни пилешки дреболии  Rolling Eyes Ъх, за какво влязох да пиша, а какво изплясках... Извинете пак!!!

# 728
  • Пловдив
  • Мнения: 14 123
Деб, добре дошла и успех   bouquet
Момичета, купона свърши  Mr. Green
Новата тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=538472.msg16814285#msg16814285

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт