Суеверие или не?

  • 2 418
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 591
Аз няма как да не си купувам всичко предварително, понеже при нормално раждане тук си тръгваш с бебето 2 часа след раждането... Е ами ако е след 8 вечерта? Едва ли ще има денонощен магазин с изпрани и изгладени дрехи за новородено Laughing Да не говорим, че и столче за кола ти трябва - иначе няма как да се прибереш...  В БГ е възможно - тамоставаш с дни в болницата и близките ти могат да пазаруват...Ама като няма ни близки, ни оставаш в болницата - не става Naughty
Тук има хубава традиция  - казва се Бейби Шауър - прави се парти-изненада на бременната- където други жени спретват купонче със сладки неща за нея:) А мамата трябва да отиде в един детски магазин и дават там един огроооооооооомен контейнер да пълни - каквото си хареса- от столчета за кола и колички до памперси, козметика, дрешки, чаршафчета и биберони. После всяка от майките, които подготвят партито минава през магазнина и взема от коша каквото прецени,че може да купи. Може и да се оставят пари - примерно за по-скъпите неща като бебефони или количката. Така няколко майки може да закупят едно по-скъпо нещо от избраните.
Според мен е много хубава традиция, понеже получаваш само това което си си избрал - харесал Simple Smile
И всичко това се прави преди раждането. Ако не ти направят парти се води лош късмет и трябва ти да си го спретнеш - ти сама да поканиш приятелки с дечица в къщата си.

Та това за суеверията... не навсякъде са еднакви - мен обаче тукашните повече ми харесват Mr. Green

# 16
  • Мнения: 3 591
Само да допълня - реших да не ходя на погребението. Просто не съм готова да го видя детенцето. Искам да го запомня такова каквото беше - весело, вечно усмихнато и палаво. Благодаря ви за подкрепата.

# 17
  • Мнения: 7 114
Не знам дали е суеверие.
Не бях купувала абсолютно нищо.
Все пак на теория некупуването (ама че думата) по-скоро се дължи на това, че ако нещо недай си боже се случи (а то се случи), вещите ще бъдат още една рана. Допълнение и катализатор на болката.   

# 18
  • Мнения: 1 214
Суеверие?Когато има да се случва -то просто става.

За сина ми бях купила всичко-не само дрехи(вече изпрани и изгладени,подредени в шкафа),но и легло и дори количка.Количката мъжа ми я върна в магазина-приели я без да задават въпроси.Леглото го беше разглобил,но си спомням,че когато влязох в стаята първо на там обърнах глава и като не го видях сгллобено като последният път ............ Cry

За дъщеря ми   купих много малко неща преди да се роди.Когато се роди и разбрах,че всичко е наред  направо не вярвах,че може да е истина............

Може би не съм била суеверна,но съм станала?

Общи условия

Активация на акаунт