Варицела

  • 390 132
  • 3 273
  •   1
Отговори
# 3 195
  • Мнения: 46 534
Електронните не са много точни, не разчитай Simple Smile
Нашият електронен мери с 0.6 разлика от живачния.
След изписукването не се променя повече показанието, колкото и да го държиш (поне този, който имам).

# 3 196
  • Мнения: 145
При мен днес е 10-ти ден, но от вчера след обяд имам болки в гърлото, кихане, а днес вече и съм сополива... Просто красота Sad Някой изпадал ли е в подобна ситуация?

# 3 197
  • Мнения: 538
Спаднал ти е имунитета след варицелата и си лепнала някой вирус.

# 3 198
  • Мнения: 145
А продължавам да съм още на антибиотик, бях 3 дни венозно, сега още три дни вкъщи орален прием.
Притеснявам се да не се развие в нещо повече.

# 3 199
  • Мнения: 538
Щом си на антибиотик според мен определено е вирус, варицелата е тежка инфекция за възрастен организъм, отслабва имунитета. Ако се притесняваш много отиди на лекар.

# 3 200
  • Мнения: 46 534
Антибиотик с/у какво? На око ли е изписан или е поставена диагноза с изследване?
Ако е вирус няма да помогне, напротив, ще отслаби защитата на тялото.
Ако е бактерия и това е точният АБ ще помогне.
Ако е бактерия, на която не действа този АБ може да си ти го влизат колкото искат, а тя ще се развива още повече.

# 3 201
  • Мнения: 145
Казаха, че варицелата протича с локална бактериална инфекция, имаше гнойни пъпки. Заедно с антибиотика пих и Ацикловир два дни там.

# 3 202
  • Мнения: 15
Здравейте мами!Да се включа и аз по темата за варицелата!След дъщеря ми се разболях и аз.Сега ми е трети ден.Пия Изопринозин и Ацикловир по предписание на доктора.Нямам много пъпки,но пък тези които имам са доста големички.И сега това се което ги мажа от вчера ,препоръчано ми от една майка от класа на дъщеря ми е  на Биодерма Цикабио!Не очаквах такъв ефект,спира сърбежа и някак си пъпката се свива!Препоръчвам горещо!Има крем и лосион ,аз взех лосиона!Надявам се да бъда полезна! 🙂

# 3 203
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Здравейте, на 30 г. съм и преживявам ужаса на варицелата.. Заразих се от дъщеря си, която го изкара с има няма 20 пъпки и бих казала повече от леко. При нещата обаче не се развиха така. Днес в 5-я ден от появата а първата пъпка и продължавам да имам температура, което означава, че ще имам още пъпки. А те вече са ужасно много, направо не знам къде ще излизат.
Притеснява ме, че по лицето част от пъпките са все едно гнойни, вчера си бяха с бистра течност не са се пукали, но днес са сякаш имат гной. Дали са инфектирани?
Звънях на личната не знаела. Чудя се какво да правя, в болницата ли да ходя, да чакам ли....
Хигиена поддръжам, по 4-5 пъти на ден се къпя. 2 от които с Триклобактер ( педиатъката на дъщеря ми й го изписа).

Сърбежът понамаля значително от вчера, та си мисля, че може би скоро ще започнат да завяхват пъпките, но много ме тревожат тези, които изглеждат с гной.

# 3 204
  • Мнения: 21 282
Аз като се заразих от дъщеря ми приемах Ериус 10 мл и сърбежът спираше  Peace
И използвах Биодерма Цикабио.

# 3 205
  • Мнения: 15
Здравейте!Мен ми изписаха веднага прием на Ацикловир и Изопринозин.Мисля,че това доста облекчи тази гадна болест!И аз също мажех с Цикабио и сърбежа изчезваше на момента.

# 3 206
  • София
  • Мнения: 4
Здравей,ivaneliq_q !
Когато преди два месеца карах варицелата имах два модела пъпки - гнойни мехури и такива с бистра течност,която стана мътна за 1-2 дена.В болницата,където лежах ми казаха да намажа с пиоктанин/едно лилаво лекарство/ само гнойните пъпки.Но аз намазах и някои от другите.Бях с бактериална инфекция и венозен антибиотик.И двата модела пъпки,впоследствие корички паднаха по едно и също време.Само първите и възпалени,които бях разчоплила в самото начало паднаха най-накрая.Но ти днес сигурно вече си много по-добре Simple Smile

# 3 207
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Здравейте, благодаря за включванията.
Много по-добре съм, да. Още от събота имам голяма подобрение.
Почти всички пъпки са с корички, а вече има и доста паднали.
Нямам поражения по лицето, другаде също едва ли ще имам, аз не съм се чесала.

Бих могла да кажа, че това е най-ужасната болест, с която съм се сблъсквала към момента.
И е факт, че повечето деца я изкарват много по-леко от възрастните. Имам пример с моето собствено.

Нека има по-малко болни. Simple Smile

# 3 208
  • Мнения: 5 059
Здравейте!
Искам да попитам,може ли да се заразя от варицела чрез трети човек?Брата на мъжа ми има съученик ,който е болен от шарка и му ходи на гости,понеже той я е карал и не може да се зарази.Притеснявам се,защото правим опити за бебче и може да съм бременна и в момента ,а знам колко опасна е шарката.Живеем в един апартамент и няма как да не се засичаме.
При положение,че той е карал шарката,има ли вариант да я пренесе вкъщи?

# 3 209
  • Мнения: 46 534
Като цяло рискът е малък, но го има.
А ти карала ли си я?

Общи условия

Активация на акаунт