Здравословно хранене за децата - 4

  • 38 743
  • 786
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 782
Пиша тук, за да не спамя новата тема със стари неща. Благодаря за предложенията.   bouquet Направих песто от маслини, но го изхвърлих ... какво ли не сложих в него и не и не - горчилка!

Мег, проблема при тези маслини е не толкова солта, колкото горчивия вкус. Халите започват вече много да ме разочароват и май ще спирам с пазаруването там  Confused

# 781
  • Мнения: 3 050
Като се е заговорило за маслини, да се включа и аз с "казус" от вчера: купихме маслини "каламата" от Кауфланд, насипни (от щанда). Като ги отворихме у нас, видях, че всяка една има напречен разрез от едната си страна, което мн. ме зачуди и нали съм си малко истерична, взех да мисля едни  Crazy А на вкус им няма нищо. Някой идея?

# 782
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
И аз купувам каламата насипни, но от специализираните магазинчета за маслини. Досега с разрез не съм виждала. И на горчиви не съм попадала... Simple Smile На мен са ми супер вкусни точно тия, натуралните. Зелените ми стоят малко като неузрели на вкус   Mr. Green/ама пак си взимам понякога/, а черните не ми харесват изобщо...

# 783
  • Мнения: 3 050
Някой горе пишеше за готвене на кълнове -аз знам, че не е добре да се обработват топлинно, убиват им се полезните съставки.
А маслините с разрез идея си нямам за какво, с костилки са си, може би за нещо са били предназначени (разрезът е тънък и правилен, на машинен прилича), а после са си променили предназначението... Rolling Eyes Любопитно ми стана.

# 784
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Момичета, има нова тема, тази следва да се заключи.

# 785
  • Мнения: 2 176
Някой да помоли..  Rolling Eyes

# 786
  • Мнения: 11 818
Shada, жалко.. какво сложи още? И на мен ми горчат в повечето случаи..

Valery m, не мисля, че някой е писал за топлинна обработка на кълнове, да не се бъркаш с това, че се ползват в крекери, блатове, но сурови.. На маслини с разрез не съм попадала, може би, за да ускорят.

Пишете в новата тема за повече предположения! Hug

Уведомила съм за заключване.

Общи условия

Активация на акаунт