Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 62 595
айде, бе, депутатите и прочие имат три месеца ваканция, децата да нямат! Кога по нашенско нещо е ставало както е планирано? Бас държа, че не само ще се съкрати лятната, а и няма да се удължат другите ваканции! Затова съм против да се пипа! На моите хич, ама хич не им омръзва лятната ваканция! Ако ги питаш, още толкова трябва да имат! Запълват си времето с доста неща.

# 451
  • Мнения: 1 296
......................... На моите хич, ама хич не им омръзва лятната ваканция! Ако ги питаш, още толкова трябва да имат! Запълват си времето с доста неща.

Щото и на моите. И в интерес на истината за големите ученици /според мен/ ваканцията никак не им е голяма. Като свършат на 15-ти, впоследствие на 30-ти юни, юли и август минават толкова бързо, особено като се спи до два-три следобяд Joy
Но пък и наши приятели, живеещи в Мюнхен, и родителите ми в Бърно, споделят, че учебната година започва от 01 септември. Мисля, че и в Русия беше така открай време.

# 452
  • Мнения: 21
Здравейте!Искам да задам един страничен въпрос,т.е. съвсем различен от темите,които дискутирате в последните страници.Дъщеря ми учи български на издателство "Булвест".Госпожата преподава само теорията,т.е. нито едно упражнение от учебника не се прави в клас,ако има време от изпитване,пишат в учебната тетрадка до където стигнат.Упражненията от урока-евентуално за домашно...С една дума куца и практиката.Старая се да обясня,но не съм сигурна, че е разбала.Моля Ви,ако знаете някакви сайтове, където да прави тестове по материала за 5 клас да ги споделите с мен.Ще Ви бъда много задължена.  bouquet

# 453
  • София
  • Мнения: 62 595
Сайтове не знам, обаче е добре да поискате учителката да отделя част от времето за упражнения. не може всичко от учебника да е за домашно.

# 454
  • Мнения: 586
Може ли едно неучилищно питане , насочено най-вече към  майките на момиченца. За Коледа в класа на моя син ще си разменят подаръци,  той трябва да подарява на момиченце. Всичко е много хубаво, НО аз имам двама сина и трима племенници , в рода момиченца нямаме и съм се отдалечила от интересите им. Кажете ми какво вълнува малките дами, не ми се ще да купувам нещо за отбиване на номера като стандартния подарък парфюмче. Лимита им е от  8- 11лв.

# 455
  • Мнения: 24 467
Здравейте!Искам да задам един страничен въпрос,т.е. съвсем различен от темите,които дискутирате в последните страници.Дъщеря ми учи български на издателство "Булвест".Госпожата преподава само теорията,т.е. нито едно упражнение от учебника не се прави в клас,ако има време от изпитване,пишат в учебната тетрадка до където стигнат.Упражненията от урока-евентуално за домашно...С една дума куца и практиката.Старая се да обясня,но не съм сигурна, че е разбала.Моля Ви,ако знаете някакви сайтове, където да прави тестове по материала за 5 клас да ги споделите с мен.Ще Ви бъда много задължена.  bouquet

http://myschoolbel.info/Test5.html
http://www.regalia6.com/ucRegalia/regalia_files/test_5kl.html
http://www.uchenik.com/2008/05/21/maturi_i_testove_za_4_i_5_klas_2008.html
http://www.mon.bg/top_menu/general/assessment/

Бих направила, обаче, първо тези от учебника и учебната тетрадка.

# 456
  • Мнения: 4 936
eli m: все едно описваш учителката в 'старото ни училище'. Само теория, нищо не разбираше сина ми. И едни огромни домашни, за които все нямаше време да се проверяват. Той не можеше да разбере уроците, камо ли да напише домашна сам. Пишехме ги заедно, разбирай аз, като след това не успявах да му ги обясня. С две думи - пълна 0. Опитах се да търся материали в нета, но успях да намеря такива само за мен - за да разбера какво учат. Иначе учебниците са много различни, подредени по различен начин и обяснени по различен начин, така че вероятността да го объркаш е много голяма. За мен часовете по БЕЛ, МАт и АЕ са основните и при този проблем се заех много сериозно- отидохме на няколко частни урока, след които установихме че детето разбира и знае всичко, което частния учител му обясни т.е проблемът не е в него, а в учителката. След като ме озари това прозрение сменихме училището - сега сме с учебник на Аз буки просвета- по ясно и достъпно са представени нещата и той учи с удоволствие. Носи вече няколко шестици на невероятно сложни неща - съставни сказуеми и др подобни,а детето ми се кефи на математиката - БЕЛ не му е силата по принцип.

# 457
  • Мнения: 1 030
Може ли едно неучилищно питане , насочено най-вече към  майките на момиченца. За Коледа в класа на моя син ще си разменят подаръци,  той трябва да подарява на момиченце. Всичко е много хубаво, НО аз имам двама сина и трима племенници , в рода момиченца нямаме и съм се отдалечила от интересите им. Кажете ми какво вълнува малките дами, не ми се ще да купувам нещо за отбиване на номера като стандартния подарък парфюмче. Лимита им е от  8- 11лв.
Лексикон,всякакви дрънкулки ни вълнуват най-вече и всичко свързано с Джонас!!!! Joy

Има кампания,за събиране от SMS,за Пати!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=543826.msg16995379#msg16995379

# 458
  • Мнения: 1 296
Може ли едно неучилищно питане , насочено най-вече към  майките на момиченца. За Коледа в класа на моя син ще си разменят подаръци,  той трябва да подарява на момиченце. Всичко е много хубаво, НО аз имам двама сина и трима племенници , в рода момиченца нямаме и съм се отдалечила от интересите им. Кажете ми какво вълнува малките дами, не ми се ще да купувам нещо за отбиване на номера като стандартния подарък парфюмче. Лимита им е от  8- 11лв.

Ние миналата година имахме същия казус относно коледния подарък в училище. Не се осмелих нито парфюмче да взема на момиченцето, нито дреха, би било обидно от наша страна. Книга също се въздържахме, тъй като нямахме представа какво чете детето. Големи полемики бяха. Една колежка тогава ми даде идея за плюшена играчка, момичетата били обичали много да ги гушкат и да си слагат по бюрата и по леглата. Та отидохме в Джъмбо и купихме един средно голям /за да може да се носи/ мечок, но толкова сладко направен, в едни нежни цветове. В мола го опаковаха много ефектно. После класната ни сподели, че момичето като си гушнало подаръка, не се разделила с него. Майката в последствие потвърди същото.
Сега има и много фешън ранички и несесери за момиченца, комплекти от шноли и други подобни, шапки...

Птичка, веднага ще пусна 1 смс за детенцето Peace Благодаря ти.

# 459
  • Мнения: 548
Пуснах и аз SMS - от сърце пожелавам на детенцето бързо развитие на случая - дано и на нейното лице скоро  изгрее усмивка на здраво и щастливо дете.
Подарък за момиченце - и аз съм с две ръце за Джъмбо. Иначе от серията на Дисни има шампоани, четки за коса и др. в големите маркети , а в Бонжур има палитри за гримиране в чантичка - момиченцата се радват на такива подаръци. Поставка за дрънкулки с огледало в Джъмбо е не повече от 15 лева, а са много ефектни.
И ние ще подаряваме, ама тая година за първи път на момче. Миналата година за две девойки бях взела от Джъмбо супер сладки шапка и ръкавички ( с отрязани пръсти разбира се - да е по-фешън  Wink )
Ох, българския ни мъчи и нас. Иначе имат изклюително отдаден на професията си преподавател ( или поне се надявам да е такъв, не го познавам лично). Но ученето е толкова много - и в Сип, и в редовните часове - преразкази, трансформиране на текст. Моето хлапе учи с баба си - по 2 часа дневно казва, че му отнема подготовката по този предмет.  На скоро се оплака, че господина не го зачита много-много, имал си няколко любими момиченца и с тях водел урока. Моя нахалник обаче не разбира защо господина не го долюбва ( той си мисли, че целия свят е длъжен най-малкото да го обожава). Обещала съм си да се опитам да разбера защо детето е останало с такова впечатление ( най-малкото да разбера какво е мнението на преподавателя за моя хубостник). На 02.12 имаме родителска среща. Уасещам, че тогава ще чуя много различни тълкувания на отминали събития - моите деца имат навика да пречупват всяка ситуация през призмата на собствената си невинност, а на мен и таткото остава да кимаме разбиращо с глави...

# 460
  • Мнения: 4 936
Аз обикнввено пазарувам от комплектите от Сиела - различни несесери на Winx, някакви такива дрънкулки. Или от малките чантички-раничка за малки неща.

# 461
  • Мнения: 1 575
Здравейте, момичета!
Аз от няколко дни съм буквално в стрес от моя син.Ходя в училище, разговарям с учителите, с психоложката, вчера с класната...Ясно ви е вече, че пак ще се оплаквам!Осъзнавам, че само аз го правя.Отчаяна съм и се чувствам страшно безсилна.
Психоложката ми каза как да му организирам деня, какъв режим да има - ние ги имаме тези неща, жената ме похвали, рече, че правя всичко както трябва, повтори колко е важно да не изпускам контрола - всяка вечер да проверявам всичко, да не поправям аз, а да посочвам, че там и там има грешка и той да си ги поправя, но нещата не се сбъдват така!!!Снощи в 22.30 беше до никъде и аз просто се затворих в банята и се наревах.Цяла вечер съм преподавала, обяснявала и накрая на въпроса " какво е вълната на овцата (отг. - белтъчина)", синът изплясква "...памук..."!И това е само малка частица от проблема, просто пример.По БЕЛ имаше за домашно да огради грешните думи - ами оказва се, че момчето ми е неграмотно, не знае как се прави проверка, не работи с речника (въпреки, че му го втълпявам непрекъснато).Отидох до тоалетната и го оставих да си поправи домашното - четох, бавих се, дишах дълбоко и след около 15 мин. се появявам да видя до къде е стигнал...момичета, беше на третата дума и търсеше в речника как се пише "история", за да види дали не е от сгрешените...
Вчера имах и среща с частната учителка по френски и тя също сподели, че е дръпнал много назад, но поне все още е по-напред от другите съученици.
Не зная вече какво да го правя - съветите, които ми дават са неефективни.Това дете е блокирало, отделя часове, за да учи и нищо не научава.
Учителите ми казват, че е много разсеян!И аз какво да направя!?
По математика нямаше нито една задача решена до край, забравя да напише запетайката на дробите, чел-недочел...
А иска да се справя, но защо така неефетивно не мога да си обясня!
Това ангажира цялото ми ежедневие, за друго не мисля, двойките валят, а аз съм безсилна!!!

# 462
  • Мнения: 1 296
Боби, да не да е преуморен от други занимания, за да загуби тотален интерес към училищния материал? Възможно ли е детето да се чувства некомфортно в класа?
Подобна ситуация имахме и ние в старото училище, бях вдигнала ръце и се бях примирила, че сина ми ще е посредствен ученик. Мъжа ми обаче настоя на дго преместим /беше 4-ти клас/, и не можеш да си представиш колко се промени. Чак ме тормозеше да го изпитвам и да му задавам допълнителни въпроси.

# 463
  • София
  • Мнения: 62 595
а той какво обяснение дава?

# 464
  • Мнения: 1 575
Не виждам от какво да е преуморен, при условие, че е зает само с училище.Да, ходи и на плуване 3 пъти седмично, но там по-скоро релаксира, или поне не е зает ума му с някакво учене, има и уроци по френски 2 пъти седмично, но това, ако е преумора...
Обяснение не може да даде или по-скоро"...уча, бе, мамо, но не го разбирам"!Снощи го слушах как чете урока по природа - сливаше изреченията, четеше грешно думите, смисъла по този начин не се хващаше.Имах чувството, че чете машинално, а акъла му е някъде си.Не се концентрира и не вниква в смисъла.Когато аз му го обяснявам се правя на клоун, за да му привлека вниманието и да има с какво да запомни.Да ме бяхте видели онази вечер как разказвам по история - то цял театър стана."аааа, мамо, ти как добре ми обясняваш, всичко ми стана ясно..."Да, ама ако беше 5 годишния му брат - ок, но той е ученик в 5 клас.
Не мислете, че до сега така съм се занимавала с него - това го правя от няколко дни, но е абсурдно!

Общи условия

Активация на акаунт