Отговори
# 375
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Голд, зависи колко близко ми е детето. Обикновено 30 ми е таван, за скъпи другари.
Футболна топка (при повечето винаги си трябва), тениска/шалче/чаша на любим отбор, тениска с идиотско послание, за мераклии - голям пъзел, книга (един младеж миналата година си поръча "Властелинът на пръстените", умрях от кеф), гъзарско йо-йо, 2бр. хек, такива неща...

# 376
  • 1st floor
  • Мнения: 9 111
Гледах интересни занимателни игри в книжарницата , цени между 15 и 30 лв.
В тоя ред на мисли да питам и аз - щерката си е поръчала играта Енциклопедия за Коледа - дали някой я има и да ми обясни как точно се играе с нея. newsm78

# 377
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141


И да разведря малко обстановката: Канени сме на рожден ден. Дайте идеи за подарък за момче 5 клас? Вие на каква стойност купувате подаръци?
 

Гледам, стойността да не е голяма, за да не притеснявам и родителите на децата, като идват да подаряват и те нещо с голяма стойност. Максимум, което съм подарявала е 20 лв. , но се въртя около 15.

# 378
  • Мнения: 24 467


И да разведря малко обстановката: Канени сме на рожден ден. Дайте идеи за подарък за момче 5 клас? Вие на каква стойност купувате подаръци?
 

Гледам, стойността да не е голяма, за да не притеснявам и родителите на децата, като идват да подаряват и те нещо с голяма стойност. Максимум, което съм подарявала е 20 лв. , но се въртя около 15.
+1, максимум петнайстина. За близки деца е друго.

# 379
  • Мнения: 330
Ние сме още на легенди. Днес имаме съчинение "Злите винаги ли постъпват глупаво". Снощи след танците нищо не измисли- нормално, беше 8.30. Сега отиде на английски, като се върне ще го  мъдри. А има да учи и по ЧП и по френски. Не знам как ще я кара. Отвратителна втора смяна.
Почти убедих баща й да я преместим в друго училище, като основното ще бъде едносменен режим и добри условия. Вчера влизам в часа по ДБТ, учат в едно мазе, дъската на стената, а чинът на моята- под дъската. Избеснях. На всичкото отгоре задушно, мирише ужасно.
Ако е за момиче, при нас подаръците са плюшки или "женски" работи- чантичка, гривничка.

# 380
  • Мнения: 24 467
"Злите"?    Laughing Оскарно заглавие.
Май тази година Литературата и Българският език взимат връх, да не уточнявам какъв.
Вчера хлапето носи преразказ. Няма нито една правописна или пунктоационна грешка, това сме го поотстранили още преди 1-2 години. Няма пропуски в съдържанието, спазена е последователността на текста. Бележката отдолу беше "стил".    Laughing  Трябва да препиша довечера останалото, детето не би разбрало препоръките и след пет години. Ставаше въпрос за това, че не можела да се разбере условността в..., за да съм точна трябва да го препиша, но сега не мога, първоизточникът не е у мен. Аз, мисля, разбрах, но не съм сигурна и му обясних, но ако не съм налице, детето в никой случай не би схванало какво не е наред. Вероятно няма място и време за по- подробни обяснения, но ако детето не схване какви "злини" е написало, цялата работа се обезсмисля напълно.
За тази част от оценяването говоря от години- за тази, в която вече мерки и теглилки няма.

Едносменният режим е чудо, ние сме само на такъв и сме изключително доволни.

magika-mm, добре дошла.

# 381
  • Мнения: 620
Magika, добре дошла!
Нони, по-скоро да мине стресовия период!

Боби, Ксю се прибира към 17:30 след цял ден в училище и плуване, след това, предполагам, че се мотае поне един час и почва домашните към 18:30 - 19:00, когато се прибера към 19:30 никога не е готова още и все нещо остава за преписване на белова (математика обикновено) за през междучасията на следващия ден Simple Smile
Най-ми харесва, когато ми заявява към осем и нещо - девет вечерта, че й останал само един проект (нищо работа) по история/география/руски или едно нищо и никакво съчинение  ooooh!

Подаръците гледам да не надвишават лимита от 15 лв.

Последна редакция: ср, 17 ное 2010, 12:38 от Nastasja

# 382
  • Мнения: 212
Благодаря, ви момичета за топлото посрещане Hug
Радвам се, че ви открих и вече имам с кого да споделям "страсти и неволи" и дай боже радости Hug
Успех в учение на децата ни и на  нас самите Laughing

# 383
  • Мнения: 4 936
Нервите ми не издържаха обикалянето по магазини - аз дърпам към книжки и образователни игри, той - към играчки. И заявка след заявка за неговия рожден ден какво искал. Купихме от един магазин за авиомоделизъм един конструктор - къща.Испански са - къщите се зидат. Има камъчета, трева, греди, керемиди и лепило. 50 лв. www.domuskits,com. Ще ходим на двама братя -близнаци, та и подаръкът е двоен. Малко скъпичко ми се видя - 30, 40 лв изглежда далеч по-разумно, но не открих нищо хубаво за такива пари, а това ще могат да си го строят заедно. Дано им хареса.

# 384
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Леле, Голд, жива да си, даде ми страхотна идея за подарък на половинката!  bouquet
Че свършиха моделите на платноходи...

# 385
  • Мнения: 548
Днес малко късничко сколасах, но работата ми дойде в повечко. Здравей и от мен, Magika!
Аз съм развълнувана ( това е нормалното ми състояние) от факта, че петокласника утре ще има класна работа. Това е първата му класна. Не че той е наясно какво е това. Каза ми - мамо, утре ще имам контролно по математика, ама се казва " класна". Брех, викам си - порасна това хлапе - щом и класни взе да прави, не е мъниче вече.
Утре ще стискаме палци, дано се справи  - каквото и да си говорим , по-добра мотивация от справянето с нещо май няма.

# 386
  • Мнения: 303
G.D. класна ли?
По мое време, класните работи бяха по една за всеки срок newsm78! А, сега не ли рано?

# 387
  • Мнения: 620
А какво значи "класна"?
Страшно ли е?
Май че и ние имахме нещо, което се наричаше така, но пък не си спомням хич какво е влизало във формата...

# 388
  • Мнения: 170
Здравейте, мили момичета Hug Много, много ви благодаря за подкрепата и за всички мили думи и пожелания - трогнахте ме наистина. newsm51 newsm51 newsm51 Много стрес на работното място, много документи и все важни, гледат те в ръцете и чакат да сбъркаш, ама и аз не се давам Mr. Green Ученика се оправя сам до колкото може, няма нови оценки, а аз просто нямам сили да го разпитвам и изпитвам.
 Надявам се до две седмици да навлезем и аз и той в новия ритъм, и да се поуспокоим Rolling Eyes
magika-mm: добре дошла - при нас е много забавно, ще ти хареса Hug Четох за разни кутии за обувки, и искрено се смях - това са явно някакви нови педагогически похвати. Представих си картинката - 30 деца, всяко под мишница с кутията, ако някой ги попита къде аджеба с таз кутия.... отговорът " на английски" Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 389
  • Мнения: 4 936
Класната работа обобщава  работата за целия срок, така че ми се струва раничко за нея. По какво ще бъде?

Общи условия

Активация на акаунт