Уейт Уотчърс (УУ) : Тема №4

  • 58 353
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 073
  Lalu, страхотен резултат. Аз толкова свалих за 4месеца  Laughing Браво   Peace
  Понеже съм към края на МЦ и реших тази сутрин да се премеря- 53,400кг  goodscale ,което значи, че малко ми остава да видя 52кг на кантара. Но няма да прекъсвам ей така... ще си точкувам известно време със 4т. отгоре

  Цветче, спрях 90-дневната, защото отидохме на почивака all inclusive и не я изкарах цялата, а общо взето си я харесвах като режим. Но УУ определено повече ми допада. Открих я доста, след като прекъснах 90-дневната  Wink

# 31
  • Мнения: 267
Здравейте на всички!
Радвам се , че ви има и с удоволствие се присъединявам към вас.
Тежа 70 кг.при височина 173.Най-добре се чувствувам между 63 и 65 кг.,но последните месеци прекалих с бисквитките и шоколада! Embarassed
От всички диети най-здравословна ми се струва УУ, освен това познавам 2 дами, които свалиха по над 20 кг. с УУ.
Изчетох  тук доста по темата  и съм  възхитена от приятелския тон и от взаимопомощта, която си оказвате. Grinning
 Моля ви да ме коригирате, ако съм разбрала нещо неправилно.
Точките ми на ден са 18.
Аз започнах в четвъртък 28.11.- 18 точки
петък 29.11-22 Т, днес 14 Т.Стават 54 Т за 3 дни.Спорт обаче 0.
Вие домашната работа смятате ли я за бонус точки, и ако да как?
Аз в събота винаги чистя основно.Жалко, че си нямам километраж на чехлите, но спокойно си навъртам към 2-3 км. WinkОбикновено ходя в понеделник за 2-3 часа на басейн, но не мога да плувам продължително, най-много 30 минути, останалото време се плацикам на балончетата.
Вие какъв спорт практикувате?

# 32
  • Мнения: 5
liana_2 здравей! Simple Smile Домашната работа е 1т. за 30 мин. Аз лично досега не съм я смятала, но можеби трябва, защото живея в къща и събота или неделя имам страшно много работа, цял ден съм в движение.
Точките си ги смятам ден за ден, по твоят начин ми е малко объркано. Иначе мисля, че правилно си ги смяташ.

За мен петък беше големия провал. Събота и днес също се изложих. Не ми се говори направо. ooooh!

# 33
  • Мнения: 267
Здравей  flower_00 Grinning

и аз мисля, че ми е малко объркано сега в началото, но се надявам да открия за себе си подходящ режим.По-скоро съм човек на навика, та явно трябва да си правя план за седмицата и да го изпълнявам.Много ми допада при УУ, че плодовете и зеленчуците не се броят, но се питам дали 500 гр. грозде не е все пак много, защото гроздето има много плодова захар.Аз вчера толкова изядох. Laughing
Да питам нещо за точките: в момента съм 69 до 69.9 кг.
Сметнала съм ги като 6 точки.Дали да не ги сложа 7, тогава ще ми станат 19 за ден?
Значи за домашната работа мога спокойно да си сложа 1 точка на ден,
 при условие че непрекъснато си  щъкам Wink на бърз ход из цялата къща.Засега си записвам всичко и до 2-3 седмици мисля ,че ще си покаже дали не бъркам някъде. newsm78

Последна редакция: нд, 31 окт 2010, 13:50 от liana_2

# 34
  • Мнения: 5
То и на мен много неща не са ми съвсем ясни, а и не съм напълно изрядна в точкуването. Предпочитам бавни но сигурни резултати, а и важното е да се яде здравословно. Без УУ почти не се сещам за плодове. Ако не друго с този режим поне се придържам към здравословното, а и донякъде разделно хранене. 
liana_2  ако си 69- имаш 6т.(гледат се десетиците).  Без шмекеруване. Mr. Green  А ти на колко години си? Натоварена ли ти е работата? Питам, защото може да не си сметнала правилно точките си, аз така бя ги пообъркала като започнах. Ако искаш кажи и ние да провери. Може пък да си изтървала нещо и да ги докараме ди 19т. Laughing

# 35
  • Мнения: 1 073
  liana_2 смятай си 6т. за килограмите. Веднага след като видях 59 и не знам си колко грама си смъкнах точка ( стартирах от 60кг) За гроздето бих сложила 0,5-1т. Права си- доста захар има в него, както в пъпеша, крушите и др.
  А за домашната работа бих те посъветвала да не смяташ -точки. Това си ни е ежедневие и за мен е оправдание да се изяде точка повече  в дните, които чистим. Но имаш право де, ако искаш смятай си я  Peace Аз не го правя.
 Успех с режимчето  Hug

# 36
  • Мнения: 267
Благодаря ви много, и аз няма да смятам домашната работа.И за плодовете ще внимавам. Simple Smile

# 37
  • Мнения: 158
eto me i men.nqmam krilica za koeto se izvinqvam.spravqm se po plan i ne sym se izolojila za sega.oba4e izqjdam to4kite v mandji4ki i plodove i zelen4uci.ne znam da ne bi da pravq gre6ka s mandjite,no sym sviknala da ne qm suhi hrani.na kakva hrana zalagate predimno.moeto meso osnovno e pili6ko,drugo ne izpolzvam.sega sam v cikal i ne pravq nikakavi uprajneniq.osnovno v rejima mnogo uprajneniq li se pravqt

# 38
  • Мнения: 267
А ти на колко години си? Натоварена ли ти е работата? Питам, защото може да не си сметнала правилно точките си, аз така бя ги пообъркала като започнах.

flower_00
Пак съм аз
Започнах в
четвъртък  18 Т - тегло 68,7кг
петък 22 Т,-68,9 кг.
събота 14 Т-70,00 кг
неделя -засега 19 Т- 68,8кг
Грозде и сини сливи ядох по много в четвъртък и петък..

Сметнах точките така  :
жена -7 Т,   43 години -3Т,   Тегло около 69кг. -6 Т,  ръст 173-2Т,   
работа -предимно седнала -0Т.
Станаха 18 Т.

# 39
  • Мнения: 0
liana_2 аз на изуст ще кажа че правилно си ги сметнала, макар че първоначално мислех че имаш 19т. Не съм гледала формулите, ако реша да ме поправят момичетата Simple Smile А, да! И добре дошла Hug Hug  bouquet Пожелавам ти мноооого минуси и приятно точкуване с нас. Тук всички са много мили и приятелски настроени. В крайна сметка преследваме една и съща цел! И смптам че отслабването в компания е много стимулиращо и мотивиращо Peace

mu6inkaи на теб здравей и добре дошла! Hug Ами и аз ям само готвено, сухи неща почти никога не ям. Най малко точки има в готвеното особено ако има продукти с фактор ситост. Ето тази вечер например има телешки филенца за 3т и 1т за мазнината с броколи и цветно зеле на пара за 0т и супа от моркови з 1т заради сметаната! Обилна вечеря за само 5т!!!!!

Тоничка, Лалу, БВА, флауър, дариа
и всички останали  Hug Hug браво за постоянството  bouquet Исками се да пиша по-често но не остава време. Следващите 6 месеца ще са така... Днес аз малко прегреших, ходихме на хелоуйн панаира в нащо селце (град уж) и както винаги ужасни вкусотии и няма да казвам какво ядох. Случва ми се почти винаги от може би 1 месец всяка седмица да надвишавам главоломно точките!!! Но тъй като съм на режим задържане не се притеснявам. В началото това ми беше най-голямото притеснение, че като започна да поддържам тегло ще кача...Но за щастие не е така. Още 10 ден аще броя точки за задържане (грубо сметнати) и после си почвам нормално без броене всмисъл то и сега не е броене, щото не записвам нищо, опитвам се да се придържам към фит факторите и да не прекалявам с нездравословните храни. Много съм доволна че поддържам 54,5 Има дни в които като пия малко вода или ако съм вечеряла късно на др. ден имам покачване от между 400-1000гр. И след около 2-3 дена всичко се нормализира от самосебе си. Без да се изтезавам с гладуващи дни. Така или иначе от година насам съм си забранила глад!!!
Исках само да напиша няколко реда за тези които се доближават до момента на поддържане на теглото и да ги обнадеждя Peace
Хайде оставям ви. Тази вечер няма да уча до късно, ще е филмова вечер. Само страшни филми дават по ТВ!!!! Обожавам ги, нищо че на ММ ръката посинява от стискане и давам съвети на артистите...които за съжаление те не чуват. Все съм си мислила, че ако поне веднъж направят това което им кажа, няма да ги хване злодея ама на.... Те все бягат нагоре по стълбището и посредата на улицата вместо  на вън през вратат или встрани от шусето Rolling Eyes Laughing

Прегръщам ви  Hug Hug Hug

# 40
  • Мнения: 54
Здравейте,
след много четене и пробване на тази диета за определен период преди време пак се връщам при вас момичета. Като за начало точките са 21 - жена, 25 години, 168 см, 83 кг. От утре започвам да си пиша менюто и да смятам Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 5
liana_2 правилно си ги сметнала, както каза weightie.
weightie радвам се, че задържаш постигнатите резултати, аз още съм много далеч от този етап, но си е добре да се знае, че след спиране на стриктното точкуване няма възвръщане на килцата. Действа доста стимулиращо.
barby85 привет!

Аз, както споменах, не искам да говоря за почивните дни. Но въпреки малките провали няма да спирам режима! Няма да бързам да се отказвам (предния път го направих и съжалявам). Днес ще имаме гости, винаги така става, като започна режима и все се натрупват празници, гости...съдба. Laughing Вечерята ще е в стил УУ и можеби отново ще съм с някоя точка отгоре, но поне няма да е така зле както петъчно-съботните ми изпълнения. ooooh! Реших да се тегля в понеделник, за някой не е удобно, но за мен това ще е денят.

И един кулинарен въпрос: В крем карамела, яйцата до ситост ли бихте ги смятали?

# 42
  • Мнения: 58
weightie благодаря че ни уважаваш с присъствието си тук от време на време. Знаеш ли какво си пожелавам : -14кг за тези 6месеца. За себе си този минус, не за теб Simple Smile Пък на теб пожелавам да си задържиш постигнатото , въпреки напргнатия дневен режим.
liana_2 за гроздето и бананите, когато са в по-големи количества се смятат точки. И аз като теб се тегля всяка сутрин, но по принцип при този режим тегленето след като свършат 7-те дни.
flower_00 ами да може да се сметнат яйцата до ситост, в млякото сложи и вода, че да стане повече крем, а по-малко точки. Аз напоследък всичко разреждам, че да има количство Grinning
Като всички и аз поядох повече през уйкенда, но предвидливо имах 12 спестени точки. Точно ми стигнаха. Вчера ядох само веднъж и то към 2часа, но ми държа влага до вечерта: спагети с малко телешко - 7т, 3бр малки мекици-9т, и точки за мазнина, мед...., та ги докарах до 23.
Купих си пълнозърнести спагети, но като сревних опаковката с обикновенните се оказа , че пълнозърнестите имат 30кал/100гр повече и повече мазнини. Т авече няма да купувам. Днес съм си взела за хрускане оризови ядки - какино тане. Много ги обичам и имат 3т за 50гр. Купих си и подсладител за офиса , та да пия повече чай, че като не е увкосен и не ми се пие. Голям проблем ми е водата. Безвкусна ми е и това си е.
УСПЕШНА СЕДМИЦА НА ВСИЧКИ!

# 43
  • Мнения: 7
Flower, зависи колко изяждам, аз винаги смятам фактор ситост, ако е по-евтино. :p

Bva мисля, че идеята за пълнозърнестите храни (не само спагети, а по принцип) са 'диетични' не е, че са по-малко калорични, а просто, че повишеното съдържание на фибри забавя скоростта на усвояване на въглехидратите. Друг е въпроса, колко от тези храни, наричащи се пълнозърнести са наистина такива. Аз на спагетите им викам кафяви, защото им нямам вяра за нищо, но спагети винаги си взимаме 'пълнозърнести', защото не са различни на вкус, и няма нужда да се варят 100 часа. Ориз от друга страна кафяв много рядко ям и винаги съм разочарована, или става 'хрупкав' или се разкашква ако се вари прекалено дълго време. Абе като цяло аз си мисля, че макароните и хляба не е толкова важно какви са, а да не се прекалява с тях, аз определено прекалявам.

Абе като цяло аз си знам, че ям прекалено много въглехидрати и не достатъчно протеини, ама не ми се яде много месо, горе долу 1 път в седмицата ям пилешко, и то ако съм на вън, вкъщи много рядко, и това е защото знам че е полезно, ако зависи от мен само хляб ще ям. Риба 1-2 пъти в седмицата, и повечето пъти е консерва тон, което си е гадно, сигурно стои с години в тези консерви. И свинско филе обичам, но веднъж на 1-2 дена изяждам по 1 парче, и обикновено ми се разваля на края на опаковката и го хвърлям. Гледам поне 2 пъти в седмицата да ям леща, боб или грах, че в тях поне има малко повече белтъчини.

# 44
  • Мнения: 158
kade ste da se ot4eta za dnes o:le6ta 6t. 3v1 1t.     2 br.qbalki 0t. sega mislq da si pravq kartofena salata okolo 5t. i kam 8-9 ve4erta salata s zele,morkovi i domati 3t.,zaradi olio i malko sirene.pi6ete i va6eto menu da za sravnqvam kade barkam.i dnes primerno ne mi se qde i mislq drugi to4ki da nqma

Общи условия

Активация на акаунт