В борба с влагата и мухъла

  • 37 738
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 313
Djane, страшно много ти благодаря!  bouquet
Още днес ще гледам да я купим, че да се отървавам от този мухъл вече. Гадта се е наместила и в спалнята зад пердетата, ама ще и видя сметката  Twisted Evil

# 16
  • Мнения: 3 586
И аз съм доволна от боята за влажни помещения. Вече 4 години съм забравила какво е това черни стени. При нас кухнята е северна, външна, готвя на газ и влагата и мухъла бяха ужасяващи. Откакто преди 4 год. боядисах с такава боя, стените са прекрасни. Аз ползвах боя за влажни помещения на Оргахим - такава предлагаше магазина. Предполагам са еднакви с тази на Мегахим. Единствено тази, която купих си беше фабрично тонирана в цвят, различен от белия.
Преди това също обработих стените, при нас е панел. Изчистих стария латекс до основа, обработих  с препарат против мухъл , фунгициди и плесени, после шпакловах с гипс и накрая боядисване.
Имаше работа, но резултата си заслужава.

# 17
  • Мнения: 4 569
В нас навсякъде има мухъл.Свалих тапетите и останаха голи стени.Преди да боядисам с боята,предложена от Djane какво трябва да направя?Стените не са гладки.Преди боята какво да нанасям?

# 18
  • София
  • Мнения: 11
mili, ние също имаме голям проблем с мухъла, а на всичкото отгоре сме и с бебе. от 2 години насам не допускаме да има мухъл в стаята- наистина е много вреден...не сме решили обаче проблема напълно и понякога се налага да пръскаме със Саво. Ще кажа два много успешни метода за борба с мухъла:
1-во имаме такъв уред влагоуловител за над 300 лв- мн е ефикасен, но е доста шумен и не могже нон стоп да работи, но зимата се принуждаваме и да спим на него докато работи нощем....
2-ро боядисахме външните стени на стаята с един супер скъп латекс- Термошилд- 3 литра са към 80 лв- стените са топли и казват , че не позволява появата на влага и мухъл- ще видим, защото за първи път ще го пробваме тази зима
Освен това имаме електрически вентилатор на комина /от тези за баните дето ги слагат/ от скъпите модели- около 100 лв и винаги когато излизаме с детето за час-два навън вентилатора работи и прозореца е отворен. А и да не забарвя парното работи нон-стоп на 4-ри....Дано тази зима не видим и следа от мухъл . Много големи надежди възлагам на латекса....

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
Термобоя термомакс ползвахме ние това лято като боядисвахме. Ще видим зимата как ще е но досега мухъл няма никъде.

# 20
  • Мнения: 857
Ще следя темата, защото и мен ме интересува. Ние боядисахме външната стена на спалнята с термобоя - доста скъпа, но без ефект. Стаята е малка и влагата се усеща навсякъде. Лошото е, че спим там и се тревожа да не се отрази на детето. Да не говорим, че влагата във Варна дори и във въздуха е много по-висока  Sad. Наши приятели си купиха за 400лв електрически влагоуловител, но не го спират. Той наистина е изключително ефикасен, но спреш ли го - все едно не си го пускал.

# 21
  • София
  • Мнения: 313
В нас навсякъде има мухъл.Свалих тапетите и останаха голи стени.Преди да боядисам с боята,предложена от Djane какво трябва да направя?Стените не са гладки.Преди боята какво да нанасям?

Преди боята задължително се полага грунд 1 ръка. Като обясниш в магазина за какво ти трябва ще ти дадат подходящ (трабва да е за попиваща основа).  Чакаш да изсъхне и боядисваш.
Обаче щом стените не са гладки, ще трябва с шкурка да се опиташ да ги поизгладиш доколкото е възможно и тогава да грундираш. Това с шкурката е ужасно мръсна и прашна работа обаче, да знаеш. Навсякъде се разхвърчава и прониква супер ситен прах. Аз лично ще си го спестя момента с шкуренето, макар че и нашите стени не са гладки, но има пердета  и няма да се вижда много надявам се.
Ние утре ще боядисваме. Купихме грунд, боята и едно бурканче за тониране в контрастен на другите стени цвят за да не е бяло и така...

# 22
  • Мнения: 686
Djane, не ще черпя, ами и отгоре!   bouquet  bouquet  bouquet
Мислим обаче отдолу да сложим въпросния гипсокартон за баня и отгоре да мажем с тази боя. Бяла, небяла - ако ще да е в отровно синьо, не ме интересува - важното е да не прави мухъл.

А мислите ли, че можем да почистим от петната с мухъл другите места вкъщи и върху латекс да намажем един слой от тази боя?

Иначе сериозно се замислям и за един климатик.

Днес пак пръсках със САВО - абе не е ли вредно самото то, с този ужасен мирис на белина  newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 11
според мен може и да е вредно....ние като напръскаме 2 дни после не спим в стаята, но усещам ,че започва да ми дразни гърлото- може да съм станала алергична вече....и на мен ми писна от мухъла  #Cussing out

Наистина влагоуловителя за да е ефикасен трябва да работи нон-стоп особено в дъждовни и влажни дни.....

# 24
  • Мнения: 3 586
Когато пръсках със Савото, след това не можех да влеза в стаята поне 2 дни, не можех да дишам.
Ние когато боядисвахме с боята за влажни помещения, влязохме в Бриколаж за съвети за справяне с мухъла. Там видяхме тази боя и купихме. Там и намерихме  препарата, с който третирах стените /тогава -2006г / струваше около 5 лв. Описанието му беше, че предпазва от мухъл, фунгициди, плесени, предотвратява растежа им. Купихме го, без предварителни препоръки, просто не искахме миришещото  Саво. Нанася се на гола стена. Няма мирис.
А тъй като при нас е панел и беше много черно, аз бях изчегъртала и замазката - та намазах голите панели, после шпакловах с гипс, пак мазах и накрая боядисах. 1 опаковка от препарата стигна за 1 стая - 10 кв.м. Запазила съм си етикета му. Пише , че е за каменни стени, но аз го използвах върху панел и съм доволна.

# 25
  • Мнения: 320
Ние имахме същия проблем с мухала до преди две години, имахме мухал по външните стени на стаите и по тавана също щото на апартамента над нас външните стени са с по метър и половина по-навътре от нашите, за да им се образува тераса, отгоре на всичкото не си бяха остъклили и ооо ужас ветровете си правеха среща  hahaha отгоре на всичкото живеем покрай река и да не ви разправям за какво ставаше дума. Иначе сме на парно, имаме външна изолация на цялата къща и отделно изолация на нашия апартамент на тавана, мухала проби дори през тази изолация на тавана #Crazy, пръскахме със Саво, миех и с белина и какво ли не после два дни не се дишаше постоянно отваряхме, за да се проветри, мухала изчезваше за малко и после пак се появяваше  ooooh!
Прочетох за тази боя Термошийлд и понеже в нашия град неможахме да я намерим от Бриколаж купихме друга, но не тази на Мегахим или Оргахим, беше някаква вносна, беше и по-скъпа и нея я продаваха само бяла, но ние си взехме оцветители и си я оцветихме сами, та боядисахме с нея. Отделно от това си купихме влагоуловител, от Технополис беше малко над 300 лв. когато стане вече студено го пускаме и работи без да го спираме /лятото не работи/ обикновенно стои в голямата стая, но е на колелца и може да го местиш където поискаш, в спалните сме сложили от тези малките кутии, на които съм гледала и реклами и вътре в тях се слагат едни големи хапчета /дано се сещате/. Е, откакто направихме това мухал нямаме пу пу пу  Laughing

ПП. Ако някой се интересува мога да снимам влагоуловителя  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 973
Записвам се и аз да следя темичката, а и колкото мога да дам съвети в опитите и за нашата борба с мухъла  Mr. Green
 Hug първо благодаря на Djane , още тази седмица се засилвам да пробваме и боята.

Иначе миналата есен поставихме уреда на Aereco , който се слага на дограмата. Щом продължавам да търся начин за спасяването смятам разбирате, че нямаше нужния ефект от поставянето му. Не казвам, че не действа, но не е достатъчно. В най-студените дни миналата зима колкото и да не ми се искаше се принуждавах да затварям клапата, която е на уреда. Просто в кухнята ставаше такъв студ, че не се усещаше, че имаме парно. Явно и заради това се появи пак мухъл. Хората от фирмата, които поставиха устр-вото са казали , че трябва да се помисли за поставяне в съседната стая също и на по-хубав вентилатор в банята. После като се разрових малко повече в нета разбрах, че всъщност колкото и странно да ми звучи трябва чак и д о другия край на апартамента да се мисли за подходяща вентилация, а не само в съответната стая както си го мислех.

Тези дни ще разкарам стария мухъл, един грунд и отгоре боята...пък да видиме какво ще стане, дано да го  #2gunfire

# 27
  • Мнения: 46 572
Да не повдигам старата тема за влагоуловителите, но някой има ли това? Върши ли работа?
Спалнята ни е много малка, 9 квадрата и ако може да минем с този на ниска цена, няма да се разсърдя  newsm78

# 28
  • Мнения: 750
Djane, не ще черпя, ами и отгоре!   bouquet  bouquet  bouquet
Мислим обаче отдолу да сложим въпросния гипсокартон за баня и отгоре да мажем с тази боя. Бяла, небяла - ако ще да е в отровно синьо, не ме интересува - важното е да не прави мухъл.

А мислите ли, че можем да почистим от петната с мухъл другите места вкъщи и върху латекс да намажем един слой от тази боя?
......САВО - абе не е ли вредно самото то, с този ужасен мирис на белина  newsm78
Aбсолютно може Grinning
В детската под радиаторите в ъгъла имаше мухъл.Замазах само от радиаторите надолу а и от пердетата там не се вижда.Няма грижи-мухълчето гадно го няма Sunglasses.Дали не е вредно Савото ли?Разбира се че е.Миризмата му е толкова ужасна,че три дни проветрявам после.А ако вляза в стаята за 10 мин,го усещам чак в гърлото си като преглъщам.Отвратително е.А и след няколко пръскания-стената вече не е същата.Подпухва.Вмирисва се яко.Мазилката става мека и след време сако само бутнеш...пада.Не съм купувала Саво от сумати време Sunglasses

# 29
  • Германия
  • Мнения: 240
Здравейте, момичета..аз пък имам следния проблем- с плочки съм навсякъде и в спалнята плочките в близост до външните стени са вечно мокри.  Sad Забелязала съм, че като че ли колкото е по-топло е в стаята, толкова повече се мокрят. Понеже през ваканциите няма да ме има за по 1-2 месеца ме е страх, че ще мухлясат или пък, че ще ми изгният краката на леглото, което се намира точно в този участък. Как мислите ще е по-добре, да оставя парното включено докато ме няма или да го изключа, за да си е студено в стаите и да няма кондензация.  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт