КОНСУЛТАЦИЯ С ДЕТСКИ ОФТАЛМОЛОГ : Д-р Константинов - тема 3

  • 265 544
  • 1 382
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 3
Здравейте, Д-р Константинов,
дъщерята на една моя много близка приятелка се роди с катаракта, която беше открита още в самото начало. На около 1 месец й направиха операция за отстраняване на пердето - първо на едното око и след няколко дни на второто (не е поставяна леща, тъй като е още малка, налага й се да носи силни очила). Но в момента се получава някакво свиване на зениците, за което лекарите твърдят, че е страничен ефект от операцията, но никой не дава повече информация. Сега искат да й правят повторни операции за слагане на някакъв гел, но не могат да гарантират, че след няколко седмици няма да се появи отново същия проблем. Може ли да ми дадете повече информация за въпросния страничен ефект от махането на пердето? Опасен ли е? Доколко ефективни са тези последващи операции за поставянето на гел? Какви са шансовете за запазване на зрението? Кога (на каква възраст) и как може да се установи в какъв % е запазено зрението?

# 391
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Трудно!
Д-р Константинов здравейте Simple SmileЗаписала съм час при вас за преглед във вторник,много държа да прегледате детето ми което е на 5 години,с много високо късогледство и астигматизъм.Проблема е следният-ще може ли да се направи прегледа без да се увеличават зениците,тъй като това капане на капките ни е много проблемнно Embarassedхич няма да се съгласи да му капнем капки,даже после ще откаже и прегледа.Два пъти съм се опитвала да го заведа при вас на преглед,но е много страхлив -има фобия от лекари и не са ни се получавали нещата.До сега две години диоптъра го е определяла д-р Чернодринска,по някакакъв начин успявахме да го излъжем,но много държа да чуя вашето мнение.Та въпроса ми е следният-може ли да се изпишат очила,и да се извърши качествен преглед без разширение на зениците?

# 392
  • Мнения: 1 475
Здравейте

Дъщеря ми е на 2г.9м, от около един месец при гледане на телевизия или на филмчета на компютър започна да казва,че я болят очите,почва да премигва и очите и се зачервяват и много започва да ги търка!Три дена не и давах да гледа телевизия и не се оплаква и днес я оставих да погледа едва 15минути и пак започна да си търка очите и да твърди ,че я болят и отново и се зачервиха! Какъв може да е проблема?Имаме и направление за очен лекар, вие работите ли с ЗК, за да си запишем час за преглед при вас?!

# 393
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Необходимо е класическо изследване на очите на детето, което включва и разширение на зениците.
Аз лично не работя с Здравна каса за първични прегледи.
Здравейте

Дъщеря ми е на 2г.9м, от около един месец при гледане на телевизия или на филмчета на компютър започна да казва,че я болят очите,почва да премигва и очите и се зачервяват и много започва да ги търка!Три дена не и давах да гледа телевизия и не се оплаква и днес я оставих да погледа едва 15минути и пак започна да си търка очите и да твърди ,че я болят и отново и се зачервиха! Какъв може да е проблема?Имаме и направление за очен лекар, вие работите ли с ЗК, за да си запишем час за преглед при вас?!

# 394
  • Мнения: 3
Дъщеря ми е на 2години, педиатърката забеляза кривогледство на едното око, водих я и при друг лекар, който потвърди същото. Казаха ми че ще ме насочат към детски офталмолог, разбрах че вие не работите със ЗК, можете ли да ме насрочите към друг специалист в град Плевен?

# 395
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Потърсете специалист в университетската болница!
Дъщеря ми е на 2години, педиатърката забеляза кривогледство на едното око, водих я и при друг лекар, който потвърди същото. Казаха ми че ще ме насочат към детски офталмолог, разбрах че вие не работите със ЗК, можете ли да ме насрочите към друг специалист в град Плевен?

# 396
  • Мнения: 97
Здравейте, д-р Константинов! Бих искала да Ви помоля за съвет. Дъщеря ми е на 2 месеца и се забелязва, че държи левия си клепач по-затворен от другия. Така е почти през цялото време. Единствено, когато е по-възбудена и игрива си държи и двата клепача еднакво отворени. Като се роди няколко дни изобщо не отваряше лявото око. Иначе в движенията на очите не забелязвам проблем. Какво се случва според Вас и на какво се дължи? Възможен ли е преглед на тази възраст?Благодаря!

# 397
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Не е рано да се види детето, а какво се случва, не мога да кажа само по описание.
Здравейте, д-р Константинов! Бих искала да Ви помоля за съвет. Дъщеря ми е на 2 месеца и се забелязва, че държи левия си клепач по-затворен от другия. Така е почти през цялото време. Единствено, когато е по-възбудена и игрива си държи и двата клепача еднакво отворени. Като се роди няколко дни изобщо не отваряше лявото око. Иначе в движенията на очите не забелязвам проблем. Какво се случва според Вас и на какво се дължи? Възможен ли е преглед на тази възраст?Благодаря!

# 398
  • Мнения: 118
Здравейте, д-р  Константинов,

След профилактичен преглед на дъщеря ми, която е на 5, 3 години се установи астигматизъм на двете очи 175 градуса. При преглед на компютър след разширяване на зениците се вижда изменение на зрението  - 1 на едното око и - 1,25 на другото.
С изследването водихме детето на 2 прегледа в един и същи ден.
Първата докторка изписа - 0,75  и - 0,5 диоптър и 175 градуса за астигматизма - за постоянно носене.
Втората докторка изписа + 0,75 и на двете очи и 175 градуса за астигматизма за постоянно носене.
Съжалявам, че нямам пред себе си рецептите , за да мога да го опиша напълно точно. Но въпросът ми е - възможно ли е такова отклонение в диоптрите? Втората докторка, която прегледа детето, твърди че ще вижда еднакво добре и с двете рецепти, но с корекция на далекогледство щяло да се щади повече детето и да му е по комфортно. Възможно ли е това?

# 399
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Много объркано, може би от притеснение е вашето експозе. Най-вероятно няма нищо сериозно, но как да съдя, като не съм правил изследванията?
Здравейте, д-р  Константинов,

След профилактичен преглед на дъщеря ми, която е на 5, 3 години се установи астигматизъм на двете очи 175 градуса. При преглед на компютър след разширяване на зениците се вижда изменение на зрението  - 1 на едното око и - 1,25 на другото.
С изследването водихме детето на 2 прегледа в един и същи ден.
Първата докторка изписа - 0,75  и - 0,5 диоптър и 175 градуса за астигматизма - за постоянно носене.
Втората докторка изписа + 0,75 и на двете очи и 175 градуса за астигматизма за постоянно носене.
Съжалявам, че нямам пред себе си рецептите , за да мога да го опиша напълно точно. Но въпросът ми е - възможно ли е такова отклонение в диоптрите? Втората докторка, която прегледа детето, твърди че ще вижда еднакво добре и с двете рецепти, но с корекция на далекогледство щяло да се щади повече детето и да му е по комфортно. Възможно ли е това?

# 400
  • Мнения: 118
Здравейте!
Много объркано, може би от притеснение е вашето експозе. Най-вероятно няма нищо сериозно, но как да съдя, като не съм правил изследванията?
Здравейте, д-р  Константинов,

След профилактичен преглед на дъщеря ми, която е на 5, 3 години се установи астигматизъм на двете очи 175 градуса. При преглед на компютър след разширяване на зениците се вижда изменение на зрението  - 1 на едното око и - 1,25 на другото.
С изследването водихме детето на 2 прегледа в един и същи ден.
Първата докторка изписа - 0,75  и - 0,5 диоптър и 175 градуса за астигматизма - за постоянно носене.
Втората докторка изписа + 0,75 и на двете очи и 175 градуса за астигматизма за постоянно носене.
Съжалявам, че нямам пред себе си рецептите , за да мога да го опиша напълно точно. Но въпросът ми е - възможно ли е такова отклонение в диоптрите? Втората докторка, която прегледа детето, твърди че ще вижда еднакво добре и с двете рецепти, но с корекция на далекогледство щяло да се щади повече детето и да му е по комфортно. Възможно ли е това?

Вероятно объркано съм го написала, но ме интересува възможно ли е и двете рецепти да са правилни?

Първата е: - 0,75 и - 0,5 с корекция на астигматизъм на двете очи по 175 градуса
Втората е: + 0,75 за двете очи и корекция на астигматизъм 175 градуса

# 401
  • Мнения: 1 158
Не може градусите да останат същите при промяна от - в +. Говоря за 175![quоote author=Puch4e link=topic=537863.msg21691015#msg21691015 date=1334218224]
Здравейте!
Много объркано, може би от притеснение е вашето експозе. Най-вероятно няма нищо сериозно, но как да съдя, като не съм правил изследванията?
Здравейте, д-р  Константинов,

След профилактичен преглед на дъщеря ми, която е на 5, 3 години се установи астигматизъм на двете очи 175 градуса. При преглед на компютър след разширяване на зениците се вижда изменение на зрението  - 1 на едното око и - 1,25 на другото.
С изследването водихме детето на 2 прегледа в един и същи ден.
Първата докторка изписа - 0,75  и - 0,5 диоптър и 175 градуса за астигматизма - за постоянно носене.
Втората докторка изписа + 0,75 и на двете очи и 175 градуса за астигматизма за постоянно носене.
Съжалявам, че нямам пред себе си рецептите , за да мога да го опиша напълно точно. Но въпросът ми е - възможно ли е такова отклонение в диоптрите? Втората докторка, която прегледа детето, твърди че ще вижда еднакво добре и с двете рецепти, но с корекция на далекогледство щяло да се щади повече детето и да му е по комфортно. Възможно ли е това?

Вероятно объркано съм го написала, но ме интересува възможно ли е и двете рецепти да са правилни?

Първата е: - 0,75 и - 0,5 с корекция на астигматизъм на двете очи по 175 градуса
Втората е: + 0,75 за двете очи и корекция на астигматизъм 175 градуса
[/quote]

# 402
  • Мнения: 2
Христос възкресе!Здраве и късмет на всички!И аз имам молба за помощ-дъщеричката ми е 4-то поколение с висока миопия-още не може много точно да се измери ,но е около -25 диоптъра.Аз съм се родила с -18,а тя започва със страшно много,лошото е ,че ретината изстънява и е грози опасност от ослепяване.Преди година и половина бяхме на изследвания и се установи ,че не се налага лазерно точковане,но сме много притеснени.Имали адекватно оперативно лечение,сега тя е на почти 6 години и коригираме с очила с -10диоптера,което е крайно недостатъчно,но за сега нямаме друг вариант,може би след година ще пробваме с лещи,но съдейки по себе си,това е крайно неудобно за малко детенце,ужасявам се при мисълта,че ги загуби и е сама и безпомощна,че и се напрашат очите и трябва да ги свали!Посъветвайте ни,моля,как да постъпим?С уважение-мама Милена!

# 403
  • Мнения: 9
Здравейте д-р Константинов,
Искам да попитам може ли при такъв резултат да се даде рецепта за  диоптер само на дясното око:
R   SPF    CYL    AX
    +2.5  +0.5   108
L   +2.5 +0.75  76
Очилата,които бяха предписани са       SPH    CIL     AX   D
                                                    O.D +2.5 +0.25  110   51
                                                    O.L     /    +0.25   85
Не бяха разширявани зениците.
Благодаря Ви.

# 404
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Отговорът е НЕ
Здравейте д-р Константинов,
Искам да попитам може ли при такъв резултат да се даде рецепта за  диоптер само на дясното око:
R   SPF    CYL    AX
    +2.5  +0.5   108
L   +2.5 +0.75  76
Очилата,които бяха предписани са       SPH    CIL     AX   D
                                                    O.D +2.5 +0.25  110   51
                                                    O.L     /    +0.25   85
Не бяха разширявани зениците.
Благодаря Ви.

Общи условия

Активация на акаунт