КОНСУЛТАЦИЯ С ДЕТСКИ ОФТАЛМОЛОГ : Д-р Константинов - тема 3

  • 265 460
  • 1 382
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 7
Здравейте д-р Константинов  bouquet
Много съм притеснена и ви моля за мнение. Имам бебе, момченце на 1 месец. Като го изписваха от родилното забрлязах, че очичките му са навътре и попитах акушерката - тя ми каза, че това е физиологично кривогледство и отминава до 3-4 месец. Същото сподели и педиатърката.
От около 2 седмици забелязвам, че едното оче вече си се движи свободно от край до край, ане седи само навътре, което много ме зарадва. Проблемът е, че другото оче си седи все така навътре и може да се движи само до средата на окото, но досега не съм го виждала да отива в другия край.  Cry
Мислите ли, че има възможност и това оченце да се оправи от самосебе си като другото или няма нужда да чакаме...Моля, споделете какво мислите по въпроса - има ли шанс нещата да се оправят по естествен начин с времето? Praynig

Благодаря предварително!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 451
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Мисля, че трябва да се види детето и тогава да даваме погнози
Здравейте д-р Константинов  bouquet
Много съм притеснена и ви моля за мнение. Имам бебе, момченце на 1 месец. Като го изписваха от родилното забрлязах, че очичките му са навътре и попитах акушерката - тя ми каза, че това е физиологично кривогледство и отминава до 3-4 месец. Същото сподели и педиатърката.
От около 2 седмици забелязвам, че едното оче вече си се движи свободно от край до край, ане седи само навътре, което много ме зарадва. Проблемът е, че другото оче си седи все така навътре и може да се движи само до средата на окото, но досега не съм го виждала да отива в другия край.  Cry
Мислите ли, че има възможност и това оченце да се оправи от самосебе си като другото или няма нужда да чакаме...Моля, споделете какво мислите по въпроса - има ли шанс нещата да се оправят по естествен начин с времето? Praynig

Благодаря предварително!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 452
  • Мнения: 7
Благодаря все пак!  bouquet
А колко да чакаме и кога най-рано може да посетим детски офталмолог...сега бебето е на 1 месец и няколко дни.

# 453
  • Мнения: 1 158
Здравейте пак!
Явно сте притеснени. И на тази крехка възраст може да се прегледат очите на бебето!
Благодаря все пак!  bouquet
А колко да чакаме и кога най-рано може да посетим детски офталмолог...сега бебето е на 1 месец и няколко дни.

# 454
  • Мнения: 15
Здравейте!След 2 седмици ни предстои сондиране на слъзния канал (на почти 10 месеца сме).Изписаха капки вигамокс 3 пъти по 1 капка на килограм тегло,,,Искам да попитам не е ли много,защото чета че се слага по 1 капка само,и не е ли много 2 седмици да ги слагаме.И още един въпрос-сондажа ще го правят следобяд и казаха че цял ден не бива да яде нищо,заради упойката-как да държа бебе гладно...може ли поне мляко да пие? Благодаря предварително!

# 455
  • Мнения: 1 158
Здравейте! И режима на капките и гладуването преди упойката звучат странно ако не нелепо. Но това е отговорност на тези които ще правят манипулацията!
Здравейте!След 2 седмици ни предстои сондиране на слъзния канал (на почти 10 месеца сме).Изписаха капки вигамокс 3 пъти по 1 капка на килограм тегло,,,Искам да попитам не е ли много,защото чета че се слага по 1 капка само,и не е ли много 2 седмици да ги слагаме.И още един въпрос-сондажа ще го правят следобяд и казаха че цял ден не бива да яде нищо,заради упойката-как да държа бебе гладно...може ли поне мляко да пие? Благодаря предварително!

# 456
  • Мнения: 15
А изобщо има ли такъв вариант според вас за количеството капки?Може да е отговорност на лекарите,но все пак става въпрос за моето дете...

# 457
  • Мнения: 1 158
Няма до колкото аз знам такава дозировка на капки а очи.
А изобщо има ли такъв вариант според вас за количеството капки?Може да е отговорност на лекарите,но все пак става въпрос за моето дете...

# 458
  • Мнения: 696
Здравейте, д-р Константинов!

Искам да Ви помоля за съвет!Малкия е на 6м. и 22дни, от няколко дни забелязвам, че очичките не са напълно симетрични, има съвсем леко отклонение.Не съм го забелязала досега, но вчера и днес го наблюдавам и съм сигурна, че има проблем.

Къде да го заведем на преглед, по възможност по здравна каса?
На какво може да се дължи, възможно ли е като си гледа играчките легнал и отблизо, да се е изкривило оченцето така?

Благодаря Ви!

# 459
  • Мнения: 5
Здравейте Д-р Константинов!За да се видят хубаво очните дъна при дете,трябва ли задължително да се разширяват зениците? Благодаря ви предварително !

# 460
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
По принцип Да!

Последна редакция: нд, 03 юни 2012, 06:43 от д-р Иван Константинов - детски офталмолог

# 461
  • Мнения: 8
Здравейте Д-р Константинов, много се притеснявам, дъщеря ми е на 1год. и 3мес. и имаме късогледство на едното око -4 ..........това не е ли огромен диоптер(ходили сме при трима лекари от Варна сме, но сме си записали час и при вас и се потвърждава -4), доколкото знам ще се увеличава като расте детето - означава ли, че е прогресиращо късогледство, може ли да си загуби зрението, оперира ли се преди 20год. Отделно е и мързеливо, другото е далекогледо +1,5, казаха ни да закриваме 3 дни  "здравото"/далекогледото и 4 дни да почиваме, може ли да се увреди и "здравото".
Благодаря Ви предварително!

# 462
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Обикновено тези вродени и едностранни късогледства не нарастват значимо в годините. Това не е формата Прогресиращо късогледство. Зрение няма да загуби, но закриването е необходимо, друг е въпросът в какъв режим. Аз предпочитам всеки ден по 1-2 часа. За здравото око опасност няма.
Здравейте Д-р Константинов, много се притеснявам, дъщеря ми е на 1год. и 3мес. и имаме късогледство на едното око -4 ..........това не е ли огромен диоптер(ходили сме при трима лекари от Варна сме, но сме си записали час и при вас и се потвърждава -4), доколкото знам ще се увеличава като расте детето - означава ли, че е прогресиращо късогледство, може ли да си загуби зрението, оперира ли се преди 20год. Отделно е и мързеливо, другото е далекогледо +1,5, казаха ни да закриваме 3 дни  "здравото"/далекогледото и 4 дни да почиваме, може ли да се увреди и "здравото".
Благодаря Ви предварително!

# 463
  • Мнения: 8
Много ви благодаря, до скоро

# 464
  • Мнения: 711
Здравейте д-р Константинов! Дъщеря ми е на 4 месеца и от средата на първия месец от едното око започна да излиза секрет жълто-зелен на цвят. Същото око има запушен слъзен канал и там също се събира този секрет. При масаж излиза доста голямо количество. Пускахме изследване на секрета и от окото и от нослето и са чисти. Лекувана е с Тобрекс, Цилоксан и последно с Офтакуикс. Окото беше добре за седмица след последните капки, но от 2 дни секртеа се появи отново. Предположението на очния беше, че е  конюктивит, но защо не минава? На какво може да се дължи според Вас? Знам че така е трудно да се постави диагноза, за това ,ако има къде бих могла да я доведа да я прегледате. Благодаря Ви!

Общи условия

Активация на акаунт