Млечната кухня- "ЗА" и "ПРОТИВ"

  • 2 387
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 664
Ползвахте ли млечната кухня?                 Да, и с първото дете и сега.
До колко месеца/години?                        До 2 годинки.
Бяхте ли доволни?                                    Много. Разнообразие.
Стигаше ли им храната на децата Ви?    Да.
Какво Ви накара да се откажете?     Не сме се отказвали Wink

# 46
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
За сина ми ползвах от 4 и половина месеца до 2 и половина години (в Сливен е до 3 години кухнята, като готвят различно за бебета и малките деца). Отказах се защото имах проблеми с втората бременност и трябваше да лежа и баба му му готвеше. Иначе бих вземала до края, много му харесваше. За малката също от 4 и половина месеца (имайте предвид, че нямах кърма и кърменето престана при сина ми на 1 месец и нещо, а при дъщерята - до 4 и нещо месеца) - и спрях сега на 1 година и 4 месеца, защото се преместихме в София, а тук май нещата не са много розови. Тя също ядеше всичко. Стигаше за обяд, следобедна закуска и вечеря всичко.
Бурканчетата са си винаги мои, имам 2 комплекта по 3 от едновремешните от лютеница, но с винтови капачки - и ги сменям - давам празните и вземам пълни и на другия ден пак.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Да и все още сме на кухня. Много съм доволна, готвят страхотни и разнообразни храни. Виктор е записан от 10 месечен и доста харесва манджите. Стига му за обедно хранене с основно и десерт  и за вечеря - супа. На мен ми спестява ужасно много време понеже откакто е навършил 3 месеца съм на работа.

# 48
  • Мнения: 5 468
В провинцията специално много ги проверяват кухните от ХЕИ.
В София също ХЕИ си върши работата. Жената, която раздава кухня при нас каза, че преди на проверка са й идвали на 2 месеца по веднъж, а откакто раздава кухнята, са я скъсали от проверки. Най-малко 2 пъти в месеца ходят да проверяват помещението и условията.

# 49
  • Мнения: 5 468
Аз също предавах бурканите, но преди да сипват яденето в тях всички се стерилизират. Поне така беше в Ямбол.
И тук е така. Преди да сложат храната в бурканите, те се стерилизират, пълнят ги, затварят и слагат в щайгата, от където вече ги носят по пунктовете.

# 50
  • Мнения: 1 489
Да ползвам млечна кухня.Тук в Пловдив децата ги записват от 6 месечна възраст и ние се записахме тогава.Не ми е много близо до вкъщи,но пък това е една разходка за мен и детето.

Общи условия

Активация на акаунт