Диван от каква материя е най-добре?

  • 16 230
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 569
Бихте ли споделили от каква материя е най-добре да е диванът? Естествена/изкуствена кожа? Текстил? Нещо друго? В голяма чуденка съм какви са предимствата и недостатъците на предлаганите на пазара материи.

# 1
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
Диван от естествена кожа си е доста скъпичко. Предимството му е, че няма да се набива с прах. Изкуствената въобще няма да я коментирам. Подлакътниците на диваните от плат се зацапват и износват бързо. Затова аз бих избрала компромисен вариант: тяло от естествена кожа, а меката част (възглавници, седалка и облегалка) да е от плат, с условието да може да се свалят калъфите и да се перат.

# 2
  • Мнения: 2 199
И аз съм за естествената кожа, да скъп е, но пък си заслужава. Нашият е може би на около 15 години и изглежда добре. Имах един в другото ни жилище, материята беше като плюш, ами много бързо се захаби на мястото където най много се сяда.

# 3
  • Мнения: 1 569
Но предполагам е трудно да се намери диван с тяло от кожа и седалка, облегалки+възглавници от плат?  newsm78

А бихте ли казали всъщност какво й е лошото на еко-кожата (сиреч изкусветната), тъй като не съм чела по въпроса, а е доста масова по магазините.

# 4
  • Мнения: 267
Също съм за естествената кожа.Недостатъци не забелязвам.Много е хигиенично.Забърсвам го с влажна кърпа.От време на време с подхранващо мляко за кожа.
Ако искаш погледни в темата за Икеа, там бяха обсъждани и кожените дивани.Аз имам пресни впечатления от серията Крамфорс (на брат ми).От много стабилна кожа са и са супер удобни.От същата серия има и с текстил.Калъфите се свалят.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 990
Още един глас ЗА кожата. Няма такова удобство - само забърсваш и всичко е готово. Не се набива с прах, не се замазва и зацапва толкова лесно като дамаската.

# 6
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
Но предполагам е трудно да се намери диван с тяло от кожа и седалка, облегалки+възглавници от плат?
Не е трудно, има много и различни модели. Ето един такъв.

Изкуствената кожа е добра алтернатива, но само ако е качествена и е предназначена за  мебели. Не всички производители обаче са коректни. Освен това, ще се скапе далеч по-бързо от естествената. Калъфите на меките части на този тип мебели са лесни за поддръжка и подмяна.

# 7
  • Мнения: 815
Още един глас ЗА кожата. Вярно, малко по- скъпо е, но вече могат да се намерят дивани и за по 3000- 4000 лв. Аз ще събирам за КУКА- не искам вече диван от друго, освен от кожа...

В момента сме с комбинация изкуствена кожа/ дамаска на Богдан мебел и след 4 години ползване ела да я видиш тая изкуствена кожа- на нищо не прилича- напукана, на места съдрана... не знам дали другите фирми предлагат по- качествена изкуствена кожа, ама нашата е... отказала ме е завинаги от тази материя

Иначе имам приятели, на които диваните са им от елефант- дамаска, на мен ми седи малко като велур. Има и  голяма гаранция от производителя. За сега са доволни, казват че лесно се почиства, единият диван е на 2 години.

# 8
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
след 4 години ползване ела да я видиш тая изкуствена кожа- на нищо не прилича- напукана, на места съдрана... не знам дали другите фирми предлагат по- качествена изкуствена кожа, ама нашата е... отказала ме е завинаги от тази материя
Излиза, че има дамаски, доста по-устойчиви от изкуствената кожа.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 990
Ние сме с дивани от изкуствена кожа, само гърбовете са от естествена. На близо 5 год. са. Единствената поразия е благодарение на мен - бях го разположила единия пред южен прозорец, без пердета, ужасен пек. Там, където беше пекло най-силно, кожата стана малко по-странна на пипане.
Чупила съм червен лак отгоре, чистила съм с лакочистител, какво ли не са видели тия дивани, железни са. Simple Smile Просто зависи на какво ще попадне човек.

# 10
  • Мнения: 750
Още един глас ЗА кожата. Няма такова удобство - само забърсваш и всичко е готово. Не се набива с прах, не се замазва и зацапва толкова лесно като дамаската.
Да,да...и лятото като седнеш по къси гащи и ти залепва Д-то на дивана Laughing
Саморая,
показала си подобен на моят диван.Най доброто като решение е.
Щото нали си е мой Mr. Green
Нито ти лепне дупето лятото...калъфките се свалят и перат ако се наложи.Бе адкси удобен е...ама моя е по хубав Whistling

# 11
  • Мнения: 6 713
Още един глас ЗА кожата. Няма такова удобство - само забърсваш и всичко е готово. Не се набива с прах, не се замазва и зацапва толкова лесно като дамаската.

А не запарват ли тези дивани като се седи на тях? newsm78 Ние имаме стол пред компа с кожа и като е лято особено, много неприятно запарва някак... Rolling Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 7 990
Не ми е направило впечатление да запарва. Но обикновено цяло лято работи климатик и не става много топло в стаята. Със сигурност, ако се сравнява с дамаска, ще е по-запарващо.
За мен поддръжката е огромен плюс и съм склонна да преживея запарване или нещо подобно.

# 13
  • Мнения: 750
Още един глас ЗА кожата. Няма такова удобство - само забърсваш и всичко е готово. Не се набива с прах, не се замазва и зацапва толкова лесно като дамаската.

А не запарват ли тези дивани като се седи на тях? newsm78 Ние имаме стол пред компа с кожа и като е лято особено, много неприятно запарва някак... Rolling Eyes
Ко не запарва бе братче....седни на кожен диван с едни шорти лятото...погледай два часа телевизия и гъзО ще ти се запари не ами и обрив ще хванеш чак Laughing
Къв прах бе хора...то не знам ко трябва да е прашлясало че чак дивана да ви хване прах LaughingИли вие се прибирате на 3 месеца веднъж Mr. Green
...виж ако имаш бебета и пикат по диваните без памперси тогава е удобство...забърсваш и готово Laughing

# 14
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
С риск да ме оплюете, ама аз НЕ харесвам кожените дивани. Има достатъчно добри дамаски от плат, които са здрави и също се почистват лесно. А кожата запарява. Няма две мнения...

Общи условия

Активация на акаунт