Родители, бъдете внимателни!

  • 3 460
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 769
Lele, леле, лелее.... dohкато знам как сме я мятали нашата принцеса...как я подхвърляхме един на друг като топка....направо  ми става лошо.... SickДобре,че Господ я е пазил! С Филип обещавам да не експериментирам, макар, признавам си, имам вече няколко случая на разтрисане (но не зверско), когато се прави на интересен и не иска да заспива. TiredПовече няма да правя така! Embarassed
Шани, мерси!Ти си нашата будна съвест! Hug

# 46
  • Мнения: 1 613
Много полезна статия! Благодаря!

Не може ли да се закове на първа страница?

# 47
  • Мнения: 1 464
Малии,ужас ooooh!Баща и все я подхвърля малката,аз само се карам.Е сега прочете и сам се убеди колко опасно е,благодарско Шани   bouquet

# 48
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Бебетата се смеят, когато ги подхвърляме, защото ги е страх. И при възрастните е характерно. Например когато ходите на увеселителен парк, с разни страшни влакчета и въртележки, сигурно сте забелязали Болшинството са ухилени до уши, това не е от щастие а от страх!
Гледах и един филм по ТВто криминален. Там една майка самотна и стресирана от работата беше разтърсила детето си, защото не искаше да заспива. В края на филма един от полицайте спризна, че правел същото, когато децата не го слушат. По този начин подчертаха колко често срещано явление е това. И на най-добрият родител се случва да изпусне нервите си, а когато не е и информиран, може да има опасни последствия. Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 3 926
Честно да ви кажа като всяко нещо така директно изложени фактите са плашещи, но ако се зачетете по-внимателно ще откриете, че процентът на пострадали бебета всъщност е доста нисък. Според мен това се случва най-вече на разни невротични родители или на хора, които тенденциозно нараняват децата си. Това, че ще я подхвърля два-три пъти не означава, че ще й предизвикам кръвоизливи или отлепяне на ретината.
В този ред на мисли то и люлянето в кош и на люлка е в пъти по-опасно, но го правим... разбирате ме, нали? Това, че като отидеш в очна клиника имаш чувството, че целият свят страда от болести на очите, изобщо не означава, че е така... Мисълта ми е  - да се радваме на дечицата си и да им доставяме тези малки радости - да бъдат гушкани, вдигани на високо, подхвърляни... та те се заливат от смях и удоволствие. Нали не мислите, че децата ни биха били такива мазохисти, че да се смеят докато ги боли "като от удар или падане"? Всяко нещо с мярка е добро. Важното е да се нацели златната среда  Grinning
Шани, благодаря! Наистина е важно човек да е информиран Hug
Само нещо да добавя... ако някой намери материал за това как точно се смеят от страх newsm78 Щото и аз съм ходила на увеселителен парк, ама на скоростното влакче въобще не ми беше смешно Rolling Eyes През цялото време се молех поне още веднъж да видя мама Confused (бях на 15)

# 50
  • Мнения: 955
След като прочетох статията сърцето ми се сви. Прочетох всички мнения. Преди седмица изпуснах малкото бебе от кошницата на земята и бяхме 4 дни дни под наблюдение в Пирогов. Изтръпвам като си помисля какви последици може да има това падане. Но най-много се разтревожих от фактите около друсането, тъй като вечер бебето по принцип заспива трудно и там една от майките в стаята реши да ми даде урок как да я приспивам. Гушна я и взе по бабешкия метод да я друса и потупва по дупето, което не си спомням, но мисля, че изтърпях не повече от 5 минути. Изказа се, че аз съм била може би нервна и затова ми ревяло бебето. Леле, ако ми беше наблизо сега щях да я нокалтирам. Не мога да си простя, точно когато бебето трябваше да е в покой аз й позволих да ми приспива детето. Аз никога не съм си приспивала децата по бабешката. Дано всичко бъде наред с беба.  Praynig

# 51
  • Мнения: 1 178
тъй като вечер бебето по принцип заспива трудно и там една от майките в стаята реши да ми даде урок как да я приспивам. Гушна я и взе по бабешкия метод да я друса и потупва по дупето, което не си спомням, но мисля, че изтърпях не повече от 5 минути. Изказа се, че аз съм била може би нервна и затова ми ревяло бебето.

Тези жени срама нямат ли  Close какво е това его, късогледство, простотия и ......
6те ти показва с твойто бебе как да го приспива6, не става въпрос за друсането, а за това как така тя си мисли, 4е зане по-добре от теб, как да приспи6 собственото си дете. На мен ми кипва когато някой ми каже "дай аз да опиатам да го приспя", как да не,  Stop това да не е игра4ка. Дори и намеренията да са добри, ами помислете малко, проявете такти4ност как 6те се по4уства тази майка, след като в лицето й "казвате" ти не става6 за тази работа, аз съм по-добра от теб! Съжалявам за отклонението от темата Sad

# 52
  • Мнения: 1 976
Специално за Асинка!относно смеха и страха...Понеже ми стана любопитно и се разтършувах и прочетохдоста неща, но тъй като статиите са доста и на руски, само ще конспектирам основния извод:
При децата твърде често смехът е реакция на ситуация, предизвикваща отрицателни емоции

# 53
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
много полезна информация благодаря

# 54
  • Мнения: 221
Направо се ужасих от прочетеното! Моят Алекс не е свикнал вкъщи да го премятаме и да му се радваме "мечешки" също и да се говори на висок тон и по принцип е много спокоен, но имаме едно приятелско семейство и жената като дойте вкъщи започва да го мачка и да го разтърсва и му вика все едно, че е глух. Даже го целува по устата, което ми е крайно неприятно. Той винаги се разплаква след това и аз винаги и права забележки и като и кажа да спре тя ме обявява за луда и че едва ли не не знам как да гледам детето, защото нейните деца ги гледала еди как си и че аз всъщност незнам , че на  Алекс така му е много забавно. Последният път сериозно го разплака и като се скарах тя се разсърди и сега ме подминава като ме види на улицата. Ще ми се да и набия статията в главата!

# 55
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
 Heart EyesШани,чудесно е че си споделила тук тази информация,защото доста майчета сигурно въобще не са чували за това нещо!
....А колкото до прочетеното малко по-горе за приспиването с люшкане на ръце по #Crazy бабешки SickАма ,защо да е бабешки начина?Нежното люшкане и потупване по дупенцето успокоява бебчето newsm78защо да му вреди неразбирам?!Мисля,че е съвсем естествено да гушнеш трудно заспиващото си бебче и да го полюшкаш в прегръдката си!
...за целуването и мачкането на детето- Naughtyна никого не давах да го целуват.Бях категорична като казвах,че който иска да се сърди,но недавам-лесно се обрива newsm78 и споровете спираха.ЗА мачкането и вземането на детето от познати Naughty-зависи кой е-не всеки може да е внимателен,уви #Cussing out

# 56
  • София
  • Мнения: 250
Абе хора, не се шашкайте така.
Наистина, добре е да се знае, че не трябва да се разтърсват бебетата, но люшкането и подхвърлянето не спадат към тази опасна категория. Много се съмнявам, че някой от вас си подхвърля двумесечното бебе, което още не си държи стабилно главата...
Става въпрос за хващане под мишниците и разтърсване напред-назад, това е опасно, в повечето съвременни книжки за бебета го пише.
То ще излезе, че разходката на бебе по софийските улици в количка е посъдна, ако бяха толкова крехки бебоците  Crazy

# 57
  • Мнения: 1 215
Ох, чак сег аго прочитам ама чак страх ме хвана като знам как я дигам, разнасям и подхвърлям. Уауууу, от утре.... много внимателна Naughty

# 58
Миналата  седмица бях на лекция как да се масажират бебетата,но това е друга тема.Та масажистката спомена,че подхвърлянето е абсолютно забранено,в по-късните месеци може само внимателно да го повдигаш във въздуха,но да не го отделяш от ръцете си и да не е рязко повдигане.Иначе статията си звучи страшничко,мерси за навременната информация.

Общи условия

Активация на акаунт