лечение на ангина с хомеопатия

  • 3 570
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Здравейте!
Синът ми/на 5 г. и половина/ вчера вдигна 37.5, запуши му се носа, носоглътката му е пълна със секрети.Заведох го при личната, като погледна гърлото му каза, че е ангина, защото видяла един налеп.Той не се оплаква да го боли гърлото и се храни нормално.Според мен проблемът му е точно в секретите в носа, от там трудно диша и не може да спи.
Бихте ли ми казали, тъй като личната естествено му изписа антибиотик, как сте лекували при подобни случаи вашите деца с хомеопатия.
Благодаря ви предварително за отговорите.само мога да добавя, че днес синът ми има точно 37 градуса, въпреки, че не съм започнала антибиотика.

# 1
  • Мнения: 730
Потърсете  класически хомеопат. Моята дъщеря много бързо се повлиява с хомеопатично лечение и без антибиотици.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 311
Класически хомеопат определено. При дъщеря ми Меркуриус махна гнойния налеп за часове.

# 3
  • Мнения: 29
Момичета, благодаря за отговорите, но в града ни няма класически хомеопат, има една педиатърка, която изписва продукти на Боарон, както и др.хомеопатични лекарства, но й нямам доверие.
Само Меркуриус ли е името на лекарството?

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 409
В никакъв случай не прилагай предписани от класичесески хомеопат неща за конкретно дете върху твоето!
По-добре опитай с някои от "общите" хомеопатични продукти.
 Прочети тук:
http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?f=8&t=28324

# 5
  • Мнения: 730
Да, всяко лечение е строго индивидуално, винаги назначено след преглед  Simple Smile

# 6
  • Варна
  • Мнения: 478
И ние лекуваме ангини с меркуриус,но се повлияваме ужасно бавно и трудно и всеки път сме с по дни с 40 градуса температури.,но за сега устисквам положението колкото и трудно да е,въпреки че и така се мъчи детето стия температури но антибиотик не давам.За сажаление при нас трудно действат и панадола и нурофена и оцета със содата-явно такъв е организмът ни.Вие имате само 37 гр.температура,което ме съмнява да е ангина,обикновенно се вдигат по високи темперутури.Опитай се сама с лъжичка да видиш гърлото.Като нямате класически хомеопат заведи я на този който изписва боаронски продукти-меркуриуса също е на боарон,но се дава само той  ,а не в смесица от разни други.

# 7
  • Мнения: 468
Странно...защо масово се смята че Mercurius e единственото лекарство при ангина?!  newsm78

В хомеоаптичния реперториум са описани точно 205 хомеоаптични лекарства и Merc e само едно от тях. Потенциално всяко едно от тези лекарства може да необходимо за един конкретен случай и работа на хомеоапта е да определи кое е най-подходящото.

Ако нямате класически хомеопат "под ръка", по добре не се самолекувайте с хомеопатия, а използвайте "бабешки" рецепти.

# 8
  • Мнения: 29
Момичета, благодаря на всички за отговорите!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 022
Моята девойка 2 пъти е имала ангина и двата пъти беладона помогна буквално за часове. От 40 градуса сутринта, вечерта имах ядящо и здраво дете. Ама й беше изписана лично на нея от класически хомеопат. Аз на своя глава не давам. С другите лекарства е лесно да се научиш да си ги самоизписваш, ама с хомеопатията е по-сложно...

# 10
  • Мнения: 25
По темата - ангината сме оправяли с Хепар сулфур калкареа  Peace А бабешките рецепти винаги може да пробваш, поне няма да навредят ако не помогнат. Аз се лекувам примерно с нишадър, като си намазвам гърлото колкото мога по навътре  /докъдето стигна Mr. Green/, става и за деца да се приложи, но е доста неприятно и има риск от повръщане ooooh!

# 11
  • София
  • Мнения: 3 029
Аз слагам изварен компрес, докато спи, давам Тонзилотрен и Беладона за температурата. Резултатът - след 2 дни всичко минава, като се има предвид, че детето ми вдига близо 40 градуса.

# 12
  • Мнения: 0
По добре вземи хранителни добавки и напитка от алое Вера .Мога да ти помогна с програмата .Изчиства секрета както при сина ми , повишава имунитета и така по малко ще боледува.Няма да пие антибиотици , пък и няма страшно от предозиране .Ще имате само ползи .В къщи ги ползваме всички, децата ние със съпругата ми , на родителите ми също ги даваме за техните проблеми .Можете да погледнете www.care-health.dir.bg   чао и ще се радвам да помогна .

Общи условия

Активация на акаунт