Прием в детски ясли гр.Варна - 2010/2011 г. - 1

  • 46 607
  • 779
  •   1
Отговори
# 765
  • Варна
  • Мнения: 98
Най-добре отиди на място и питай директорката колко деца има преди вас, аз като подавах февруари бяхме с номер 4185 и питах колко деца има преди нас, бяха 120, така долу горе можеш да си прецениш има ли шанс детето, явно много зависи и в кой район си.Само да уточня, че не сме приети в чиста ясла, че го написах малко двусмислено.

# 766
  • Мнения: 8
Da nai dobre taka da napravq.Dano mamite 4iito deca prieha v ODZta da budat taka dobri burzo da si otpi6at decata 4e da ima pove4e mesta  za po malkite unaci.

# 767
  • Мнения: 33
Гануша може ли да кажеш за кой район говориш,че и съм близо до твоя номер и подадох февруари,,ама на мен не искаха да ми дадат такава информация.

# 768
  • Мнения: 193
tonita1984  - Аз не мога да те разбера какво имаш предвид. Кои мами на деца приети в ОДЗ-та да си отписват децата. Децата за градина ли имаш предвид, защото те не са само в ОДЗ, но и в ЦДГ. Бъди по-ясна. А иначе децата приети в яслени групи в ОДЗ отиват директно след това в първа група в това ОДЗ, а не да кандидатстват другаде.

# 769
  • Мнения: 8
Decata koito sega sa prieti v gradina,tqh imam vpredvid estestveno  :)Vse pak imat pravo da stoqt do septemvri,no kolkoto po rano gi otpi6at tolkova po dobre za malkite 4aka6ti za 4ista qsla

# 770
  • Мнения: 86
Decata koito sega sa prieti v gradina,tqh imam vpredvid estestveno  :)Vse pak imat pravo da stoqt do septemvri,no kolkoto po rano gi otpi6at tolkova po dobre za malkite 4aka6ti za 4ista qsla
Моето дете е прието в градина, но ще стои в яслата до септември, защото тогава е приема в детската градина за родени второто полугодие - така или иначе няма навършени 3. През юни приемат родените първото полугодие деца и ще се освободят места от тези деца в яслите, но не може всички приети да започнат сега през юни, дори и да искат родителите им - просто лятото започват родените първо полугодие, а септември - второто.
А относно чакането - ние подадохме документи януари 2010 год., когато детето ни бе на 1 год., а ни приеха април 2011 /сами си направете извода/, но това е за район "Младост", където се приемат едни от най-малките номера, за разлика от "Аспарухово" например, където още миналата година имаше свободни места след 3 хил. и нещо, ако не се лъжа, а ние не бяхме влезли с № 2---.
Дано да приемат и вашите деца, защото аз знам какво е да се разхождаш по частни градини, центрове и т.н., когато нямаш друг избор, а трябва да работиш.

# 771
  • Варна
  • Мнения: 98
Гануша може ли да кажеш за кой район говориш,че и съм близо до твоя номер и подадох февруари,,ама на мен не искаха да ми дадат такава информация.

За Одесос, аз подавах документи в "Зайо Байо" като оттам кандидатствах за три ясли, директорката ми каза, че толкова били в района и като ми каза кой номер сме, аз се опулих и я питах толкова деца ли има преди нас и че няма смисъл тогава да си подавам документите и тя ми обясни, че това са номера, откакто са почнали да приемат по принцип(май така беше, не помня вече) и че преди нас няма 4185 деца, а са около 120(само незнам тази бройка само за тази ясла ли се отнася или за трите общо). Не виждам защо да не ти кажат колко деца ориентировъчно има преди твоето, те би трябвало да си следят бройките. Даже според мен е добре да ходиш всеки месец и да питаш как се придвижва твоето дете, аз не съм го правила, защото чаках класирането за ОДЗ-то където ми беше по-важно да я приемат, за да не се занимавам после пак с градини и много се радвам, че толкова хора имат негативно мнение за "Палечко" само защото било близо да махалата,  и не са си подали там документи и шансът беше много по-голям отколкото на други места в други райони(защото лично според мен доста родители от нашия район са си сменили временно местоживеенето с друг район за да могат там да кандидастват за други ОДЗ-та, разбира се не съм сигурна, просто така си мисля). Така че според мед ходи и питай, направо ми се струва нередно да не ти кажат колко деца има преди твоето.



# 772
  • Мнения: 23
Аз подадох документи юни 2010 и сега май трябваше да сме приети.  Около година се чака, така че всеки може да си сметне, кога да подаде.Може да влезете в сайта на общината и там в РЕЗУЛТАТИ ОТ КЛАСИРАНИЯ да погледнете кои са последните приети номера за всяка ясла. Не е добър ориентир, т.к номерата с които се кандидатства важат за всички ясли, но все пак е нещо.

# 773
  • Варна
  • Мнения: 1 098
Моето бебе е на 5 мес. и вече е с подадени документи за ясла, хубавото е, че за градина ще е с предимство защото кака му ще е още на градина тогава и ще са в една и съща. Ако се запазят тези предимства дотогава де... И аз едни сметки правя...

Иначе това за родените 1-во и 2-ро полугодие не е вярно, приемат си ги децата на градина от юни и това е. Другото са измислици.

# 774
  • York
  • Мнения: 826
Нямах достъп до нет до днес и сега като гледам класирането моето дете е едно от тия с непълният набор от документи, но как стана така не ми е ясно. Когато подадох документи в ОДЗ "Лястовичка" всичко беше наред. После и при проверка в системата пак нямаше проблем  ooooh!
Не мога да си намеря листчето от подаването на документите, за да проверя отново. Може и да ми изпише какво липсва  ooooh!

# 775
  • Мнения: 140
Подадох документи за чисти ясли още когато дъщеря ми беше на 3 месеца с цел да участва в класиранията след навършване на годинка, та да имаме по голям шанс уж. Е, няма такова нещо, все още никъде не е приета. Така, че и това за чистите ясли със номерата не е вярно май. Вече в нищо не вярвам на тази държава. Май трябваше да подам документи направо след родилния дом......

# 776
  • Мнения: 33
Гануша много ти благодаря за информацията. Аз кандидатствах също в Зайо Байо и съм с номер 4194-малко по-късно от теб съм подала ,но тогава директорката имаше други ангажименти и явно затова не ми отдели много време и внимание,а аз така и не намерих време да отида пак. И аз кандидатствах в Палечко ама бяхме 2ра резерва а всички се записаха,така че чакам за Зайо Байо-дано да стане-честно казано мен и септември ме устройва,но само да не е по-късно,а като гледам...

# 777
  • Мнения: 65
Ние чакаме за чиста ясла от 18 август 2010г. Много се надявах на майския прием, ама... #Cussing out .
Малката вече е на 2г и 2м, а аз тръгвам на работа след месец. Не можем да си позволим неплатен отпуск, заради заема, който изплащаме. Бабите ще помогнат за юли и за август. Силно се надяма до края на август да е ПРИЕТА и да е ТРЪГНАЛА вече на ясла, защото не ми се мисли как ще я караме със заем и с детегледачка/частна ясла.  #2gunfire Аман от тези предимства вече!!!! Ние  без такива да напускаме работата си ли, за да си гледаме децата. Та нали и ние плащаме данъци наравно с всички. С какво другите деца са по-добри от моето, че да ни пререждат, пререждат, пререждат до безкрай!!!!! Заради предимствата и заради лотарийното изтегляне на децата в ОДЗ-тата /макар, да не е в чист смисъл лотарийно, а на случаен принцип/, детето ни е в "дълбоките" резерви.

Много съм им набрала вече в общината! Кмета май вече трябва да си върви, както и всичките общински съветници! Абе, въобще всички трябва да си заминат.   Twisted Evil


# 778
  • Мнения: 399
Силно се надяма до края на август да е ПРИЕТА и да е ТРЪГНАЛА вече на ясла, защото не ми се мисли как ще я караме със заем и с детегледачка/частна ясла.  #2gunfire Аман от тези предимства вече!!!! Ние  без такива да напускаме работата си ли, за да си гледаме децата. Та нали и ние плащаме данъци наравно с всички. С какво другите деца са по-добри от моето, че да ни пререждат, пререждат, пререждат до безкрай!!!!! Заради предимствата и заради лотарийното изтегляне на децата в ОДЗ-тата /макар, да не е в чист смисъл лотарийно, а на случаен принцип/, детето ни е в "дълбоките" резерви.

Много съм им набрала вече в общината! Кмета май вече трябва да си върви, както и всичките общински съветници! Абе, въобще всички трябва да си заминат.   Twisted Evil

При нас положението е почти същото само дето нямаме баби да ни гледат и вариант е само частната ясла, но то по- добре да се гледаме сами...   Sad
Май е време за нова тема...

# 779
X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт