Витилиго 3

  • 227 331
  • 1 138
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 138
То дупченето не е проблемно Flutter Flutter Flutter,Преди 7години !
.
И аз минах такъв курс- само че си биех инжекциите сама и затова и алоето го вкарвах в дупето - за по-лесно  Grinning
За сега нещата са под контрол, но просто спрях да мисля за това

# 31
  • СОФИЯ
  • Мнения: 185
....но просто спрях да мисля за това
Peace Това е от голямо значение! И аз в началото непрекъснато мерех и броях петънцата, но сега не ми пука... и те взеха,че спряха да се появяват  Praynig Дори имам наблюдения за свиване на някои от тях.  От известно време приемам Имунокомплекс на Еко лаборатории/д-р Мариян Иванов, в който се съдържа голямо количество Селен и почти съм сигурна,че от него петната намаляха. По принцип селена се препоръчва при доста автоимунни заболявания,каквото е и витилигото.
Извинявайте,че така нахлух в темата, случайно попаднах, но ми се искаше да споделя.... и окуража...   Hug

# 32
  • Мнения: 3 615
За всеки организъм е строго индивидуално,при някои се повлиява при някой въобще не.Понякога аз лично се опитвам да намирам някакъв  чар в петната си колкото и странно да звучи!

# 33
  • Мнения: 4 651
То дупченето не е проблемно Flutter Flutter Flutter,Преди 7години !
.
И аз минах такъв курс- само че си биех инжекциите сама и затова и алоето го вкарвах в дупето - за по-лесно  Grinning
За сега нещата са под контрол, но просто спрях да мисля за това

nnnnn -че Simple Smile радвам се да те видя, скоро те споменавах Simple Smile. Как си къде си Simple Smile? Я кажи за билките на Порязов, ти нали ги пи доста време. Пиеш ли още и имаше ли полза?

# 34
  • Мнения: 562
....но просто спрях да мисля за това
Peace Това е от голямо значение! И аз в началото непрекъснато мерех и броях петънцата, но сега не ми пука... и те взеха,че спряха да се появяват  Praynig Дори имам наблюдения за свиване на някои от тях.  От известно време приемам Имунокомплекс на Еко лаборатории/д-р Мариян Иванов, в който се съдържа голямо количество Селен и почти съм сигурна,че от него петната намаляха. По принцип селена се препоръчва при доста автоимунни заболявания,каквото е и витилигото.
Извинявайте,че така нахлух в темата, случайно попаднах, но ми се искаше да споделя.... и окуража...   Hug
На мен ми каза доктор, че приема на имуностимуланти води да увеличаване на петната. И сега не смея да приемам дори в грипния сезон.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 138
То дупченето не е проблемно Flutter Flutter Flutter,Преди 7години !
.
И аз минах такъв курс- само че си биех инжекциите сама и затова и алоето го вкарвах в дупето - за по-лесно  Grinning
За сега нещата са под контрол, но просто спрях да мисля за това


nnnnn -че Simple Smile радвам се да те видя, скоро те споменавах Simple Smile. Как си къде си Simple Smile? Я кажи за билките на Порязов, ти нали ги пи доста време. Пиеш ли още и имаше ли полза?
Здрасти!!!! И аз те споменавам  доста често - все пак ти "ме взе под крилото си" в началото  Wink
Пих билките доста време, но от 2 години вече не - почти нищо не пия - само филиева киселина. ...А и доста инжекции си избодох де  Grinning.

# 36
  • Мнения: 5
По колко фолиева пиете,на опътването май си пише препоръчителната доза?
аз като бях  бременнна приемах 9 месеца но петната тогав ами се увеличиха,явно от бремеността
бе и аз се опитвам да не им обръщам внимание ама когато се уголемяват си е доста трудно ,а е това мазотене с грим и т.н.

# 37
  • Мнения: 4 651
То дупченето не е проблемно Flutter Flutter Flutter,Преди 7години !
.
И аз минах такъв курс- само че си биех инжекциите сама и затова и алоето го вкарвах в дупето - за по-лесно  Grinning
За сега нещата са под контрол, но просто спрях да мисля за това


nnnnn -че Simple Smile радвам се да те видя, скоро те споменавах Simple Smile. Как си къде си Simple Smile? Я кажи за билките на Порязов, ти нали ги пи доста време. Пиеш ли още и имаше ли полза?
Здрасти!!!! И аз те споменавам  доста често - все пак ти "ме взе под крилото си" в началото  Wink
Пих билките доста време, но от 2 години вече не - почти нищо не пия - само филиева киселина. ...А и доста инжекции си избодох де  Grinning.

А имаше ли осезаем ефект? 
Радвам се, че звучиш така живо и добре Simple Smile

# 38
  • Варна
  • Мнения: 138
Ами .... не зная от кое има ефект - факт е, че да днес никой не е заподозрял, че имам витилиго - явно не си личи  newsm78
Докато пиех билките - петно се скри, друго е появи , пак се скри и така, но нямам някакви ясно изразени участъци.

# 39
  • Мнения: 122
Здравейте Сладури Heart Eyes Отдавна не съм посещавала форума и намирам, че настроението и минорно Embarassed Не се предавайте #2gunfireголяма работа, можем да живеем ис няколко бели петна тук и там, тъкмо ще разберем кой ни е истински приятел Laughing Горе главите и не мислете за петната, покривайте ги кой както може и си свиркайте!
ето, тук ви пращам един линк на електронна анимационна картичка да ви развесели и пуснете си звука, защото е с прекрасната музика на Йохан Щраус.Трябва да кликнете на цигулката, за да започне действието, хайде целувки и само добри новини през 2011 Heart Eyes
Ето го линка:http://www.jacquielawson.com/viewcard.asp?code=2658869925215&source=jl999

# 40
  • Мнения: 413
   Рея 50 Чудесна си! Hug
 Нека Новата 2011 да ни донесе радост и щастие!Все пак живота си изтича между пръстите ,докато се вглеждаме в дребните детайли(което е и витилигото например)

# 41
  • Мнения: 0
Здравейте! Казвам се Маноела Бангеева от Пазарджик, на 21 години. Студентска съм, трети курс в Лесотехнически университет, гр. София. През септември 2009 от университета ни водиха на практика по водни спортове на морето. На вторият ден забелязах, че на кокалчетата на няколко пръста на ръцете ми се бяха появили бели петна. Докато ги гледах една коя колежка забеляза и едно голямо кръгло петно на китката ми, а по-късно видях няколко малки на брадата и на слепоочието. Знаех какво е витилиго, защото една моя съседка имаше големи петна по ръцете и майка ми ми беше обяснила още като малка какво е това. Ужаса, който изпитах най-вероятно сте го изпитвали всички. Когато се прибрах след една седмица с майка ми ходихме при личният ми лекар, а той ни прати на дерматолог. Лекарката потвърди, че най-вероятно става дума точно за витилиго. Предписа ми кортикостероиден крем, не си спомням какъв беше точно, и витамини Витарал. Мазах се един месец, след което 20 дни трябваше постепенно да намалявам мазането и да го спра. По това време започнах да чета темите за витилиго във форума и все повече се убеждавах, че лечение няма, както ми каза лекарката, и единственото, което мога да направя е да се примиря и да се надявам да не се появяват нови петна. Майка ми дълго време не искаше да приеме, че съм болна от витилиго и все се надяваше, че са се появили от някаква друга причина и ще изчезнат сами. Направих връзка, с това, че докато бях на море пиех хормоналните хапчета оргаметрил, за забавяне на цикъла,  а в листовката пишеше, че ако се пият и се излагаш на слънце може да се появят петна. Консултирах се с лекартата, но тя каза, че става въпрос за свръх пигментация, а не за депигментация. Майка ми искаше да се консултираме и с друг лекар, но аз отказах. Не исках да се мажа с нищо, нито да се тровя с хапчета със съмнително действие. Единственото, което опитах беше едно мазило, на основата на спирт и йод от един човек от Пловдив, но единственият резултата беше, че изчезнаха две малки петънца на палците ми.
През зимата напълно забравих за петната, докато една сутрин през пролетта, докато се излежавах в леглото, забелязах как нещо се променя по ръката ми. Докато си гледах ръцете се появиха 4-5 петна. Беше ужасяващо. Просто виждах как побеляват и нищо не можех да направя. Тогава започна големият ми ужас, който всички сте преживели и може би преживявате. Да не знаеш как ще изглеждаш на другата сутрин. Постоянно се гледах в огледалото и всеки по-светъл участък ме стряскаше. За мое щастие кожата ми е светла и единствените, които знаеха за петната бяха тези, на които съм казвала. Големият проблем при витилигото е, че се съсипва психиката. Постоянно изпадах в депресия и върешно се измъчвах, защото не споделях притесненията си и не исках да притеснявам никой друг. Тогава отново започнах да чета вашите теми. Записвах си на малки листчета всичко, което прочетех от някой и бях твърдо решена да опитам всичко, но не и да се отказвам. Всъщност най-голямото ми притеснение не беше за мен, а че някой ден може би ще го предам на децата си. Това ме ужасяваше. В средата на юни, след края на сесията реших сериозно да се заема с проблема си. Бях напълно убедена в две неща – че с мазане няма да стане, а трябва да се лекува огранизма, и че трябва да вярвам. Във форума прочетох за фирмата forever, която предлага натурални продукти на основата на алое. Потърсих в интернет и видях доста добри отзиви за продуктите. Реших да опитам с тях, защото не исках да пия лекарства. За мое щастие родителите ми бяха съгласни и имаха възможност да си ги позволим, защото са доста скъпи. Потърсих в интернет дистрибутор към който да се обърна за помощ и попаднах на г-жа Незабравка Стефанова, която от повече от 10 години е дистрибутор и истински вярва, че те помагат. Писах й, чухме се и след няколко дни се срещнахме в София. Може би никога няма да мога да й се отблагодаря – не само защото ме насочи към правилните продукти, а и за вярата, която ми вдъхна. Подписах договор с фирмата, за да мога да взимам продуктите по-евтино, тъй като трябваше да ги пия в големи дози в продължение на 3 месеца, колкото трае цялото очистване на организма. Искам да отбележа за хората, които ще ме набедят, че търся изгода, че аз НЕ работя като дистрибутор. Може би след време и това ще се случи, но сега единствената ми цел е да споделя това, което на мен ми помага. Ако това помогне на поне един от вас ще бъда истински щастлива.
 На 30-ти юли започнах да пия гел от алое, антиоксидантна плодова напитка, а добавките, които приемах бяха минерали, хиалоронова киселина, пробиотик (само първият месец), през вторият месец започнах да пия фолиева киселина с витамин B12 и по своя инициатива, разбира се с нейното удобрение, си взех и пчелно млечице за смучене, защото прочетох в един сайт, че е полезно, особенно за успокоение. Целта на пиенето на тези добавки и напитки беше да подсиля имунната си система до такава степен, че тя сама да започне да образува пигментация. Ако кажа, че ми е било лесно ще ми излъжа много. Да вярваш в нещо, което само ти го казват, но не си го виждал, докато лекарите те убеждават, че няма спасение е много трудно. 2 седмици след като започнах да ги пия отидох с приятеля ми на море. Дали от слънцето не знам, но по пръстите продължаваха да се появяват петна. Докато другата ми кожа почервяваше, петната започваха все по-силно да личат. Вече бях започнала да мразя ръцете си. Губех вяра всеки ден. Чудех се има ли смисъл да го правя след като продължават да се появяват. Дори приятелят ми, пред който съм плакала не веднъж, заради витилигото и който също видя как ми излизат петната по ръцете ми каза, че се съмнява да ми помогнат. За щастие винаги когато изпадах в отчаяние г-жа Стефанова ми се обаждаше и ми вдъхваше нова доза увереност. Единствено нейната подкрепа ме държеше през тези месеци. Когато мина един месец и ми се появи едно ново петно в интимната област, аз й се обадих и й казах, а тя ми отговори „Нека си излизат“. И колкото и странно да ви звучи и аз си казах същото – нека си излизат Grinning Видими резултати започна да има едва след средата на втория месец.  След 3-месечният интензивен период намалих дозите, но продължавам да пия и да ви призная може би никога няма да престана да пия алое, защото освен, че витилигото се повлия от него, аз се чувствам цялостно добре. Вече нямам оплаквания, които от години ме съпътсват като постоянните болки в стомаха след ядене. Сега, вече 5 месеца по-късно от липсата ми на увереност не е останало нищо. Не се притеснявам за нови петна, защото такива няма. А старите не са изчезнали напълно, но всички са по-различни. Някои цялостно са добили по-тъмен цвят, макар и не точно като на кожата ми, но не и бели. Голяма част от другите са осеяни с тъмни петънца. Ръцете ми вече не са шарени и само аз мога да видя къде са петната, или по-точно остатъците от тях. Може би ще трябва да пия добавките и алоето още много дълго време, за да постигна, дай Боже пълен успех, но вече съм спокойна и нямам никакви притеснения. Алоето вече е неизменна част от живота ми. Исках да споделя това с вас, защото вие, всички непознати приятели по съдба и вашите мнения в темите много често ми давахте надежда с положителното си мислене. И ако някой има желание и възможност  (защото все пак всичко опира до пари) с удоволствие ще му помогна и ще ви кажа как точно ги пиех и ще бъда до вас, както г-жа Стефанова беше до мен.

# 42
  • Мнения: 562
Тук споделяш наистина много лични и откровенни преживявания   Hug. Застъпваш интересна теория : "Целта на пиенето на тези добавки и напитки беше да подсиля имунната си система до такава степен, че тя сама да започне да образува пигментация". А последния д-р при когото ходих каза, че не бива да приемам имуностимуланти, защото силната имунна води до появата на нови петна. Предишната д-рка ми бе изписала Имуфлам и той каза че от приема му ми се е появило петно и под другото око.
Толкова различни теории, че не знам на кого да вярвам. Все пак се радвам, че при теб резултатите са добри. Продължавай и ще чакаме да споделяш.

# 43
  • Мнения: 0
Тези добавки не са имуностимуланти, а по-скоро продукти, които би трябвало да приемаме, ако ядяхме наистина качествени храни, което трудно се постига в наши дни. Предполагам, че лекаря е говорил за лекарствата имуностимуланти. Пиех такива през пролетта, защото бях болна и като се замисля може до някъде те да са предизвикали новите петна newsm78 Това, което съм чувала е, че ако например изпиеш много алое, повече отколкото организма ти може да поеме, то няма да ти навреди, а просто ще го изхвърлиш по познатите начини Mr. Green Факт е и обаче, че откакто ги пия не съм се разболявала, а аз съм доста податлива на настинки и грипове.

# 44
  • Мнения: 1
Днес си купих Витиколор.Много се надявах,, че така ще потъмни петната, че те да се слеят с тена на кожата, но... CryНаистина не са така бели, но не мога  да кажа, че не си личат. При вас, които ползвате Витиколор, така ли е, или аз нещо бъркам с намазването?  Thinking

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт