Отговори
  • Мнения: 215
Здравейте момичета,след толкова неуспешни опити се сбъдна и нашето щастие да се сдобиеме с рожба и то не с една а с две.Четох,търсих но нищо не намерих по въпроса.Едното ми бебче изостава с четири дни.Аз съм в средата на 8 г.с и имам толкова много страхове,а сега и това.Като питам докторите е нормално,но аз не знам.Притеснявам се,с мъжът ми сме толкова щастливи,че ще са две.Моля ви ако и при вас е имало такива забавяния да споделите,кога едното стига другото,имам толкова много въпроси а като отида на лекар и изпадам в паника.Благодаря ви предварително,и се извинявам ако въпроса ми е глупав,но страховете ми са много големи.

Последна редакция: сб, 06 ное 2010, 18:06 от златенцето

# 1
  • Мнения: 212
Желая ти безпроблемна бременност и накрая да се сдобиеш с две прекрасни рожби. Hug
Колкото и да е трудно трябва да бъдеш много спокойна.През цялото време винаги ще имаш някакви въпроси,все ще има за какво да се притесняваш,но според мен ходи на прегледи при добър специалист

# 2
  • Мнения: 285
Когато отидох за пръв път при доки 8 г.с. едното вървеше малко назад така ги водиха до края ,
а при раждането това което го водиха по малко се роди 2210 гр а другата 1980 гр
Желая ти безпроблемна бременност и накрая да се сдобиеш с две прекрасни рожби. Hug
Колкото и да е трудно трябва да бъдеш много спокойна.През цялото време винаги ще имаш някакви въпроси,все ще има за какво да се притесняваш,но според мен ходи на прегледи при добър специалист
Заставам с две ръце зад този пост  Hug

# 3
  • Мнения: 65
Аз съм в 23 г.с. и от самото начало бебенцата имат разлика в размерите.Отначало с цяла седмица,а сега 3-4 дни.Важно е да се развиват и растат, а размерите и теглото са напълно индивидуални.Щом лекарят казва,че няма основание за притеснение значи всичко е наред.Знам как се чувстваш,но когато започнеш да усещаш движенията им ще си малко по-спокойна/поне при мен е така/.
Желая ти безпроблемна бременност и накрая да се сдобиеш с две прекрасни рожби. Hug


 newsm10 newsm10 newsm10

# 4
  • Мнения: 7 803
като са двуяйчни, нормално заченати си е напълно нормално да не са станали в една и съща минута, а даже през няколко дни. не чакай едното да настигне другото, щото няма да се случи. в тези седмици си се развиват еднакво, според зачеването. едва в по-късен етап може едното до изостане или другото да дръпне и това не значи задължително проблеми. просто различните деца се развиват различно. добър лекар и спокойствие ти трябва

# 5
  • Мнения: 127
като са двуяйчни, нормално заченати си е напълно нормално да не са станали в една и съща минута, а даже през няколко дни. не чакай едното да настигне другото, щото няма да се случи.
Peace абсолютно.
При мен беше така. Едната вървеше с три дни разлика от началото на бременността  до раждането. Но пък и така са заченати през три дни  Mr. Green Родиха се 2850 и 3000гр въпреки разликата от 3 дни   Heart Eyes Hug Страховете ти са големи, както са били на всички майки с едно, две или три деца и това е разбираемо. Трябва да имаш една спокойна бременност, така че не мисли лоши неща  Hug

# 6
  • Мнения: 227
При мен също едното бебе изоставаше с 1 седмица, до края.Но си се родиха много добре, мънички но жизнени и развити  newsm10 Така, че не се притеснявай.Успех

# 7
  • Мнения: 4 589
Златенце, честито. И при мен беше така, вървяха с леки разлики, като към 7 месец вече имаха около седмица-две разлика, но при добър специалист и редовно наблюдение, няма да има проблеми. Мен ме следеше д-р Колева от Токуда и съм изключително доволна, защото тя е специалист рискова бременност, плюс това прави и ФМ в Токуда и винаги гледа много обстойно.
Това са два различни ембриона, нормално е да има разлики.

И при хората с две деца, родени с разлика от няколко години, никога децата не са еднакви.

Така че от тук до края много спокойствие, положителни мисли и кураж.

# 8
  • Мнения: 32
Честита радост и от мен. Не се притеснявай напразно. И при мен вървяха с 1 седмица разлика, даже към края едия дръпна доста над др. Родиха се с 950 гр разлика. Мисли само позитивно и всичко ще е наред.

# 9
  • Мнения: 17 546
Мисля, че при всички ни единия близнак е бил по-голям от другия. Така вървяха и моите момчета от 12-та г.с. до раждането, като при първия преглед докторът каза, че са с 5 до 7 дни разлика. Единият се роди 2350, другият 2600, което се смята за голяма разлика при новородени. Сега да ги видиш...!
Спокойна бременност ти пожелавам и не мисли върху такива незначителни неща. Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 2 908
Златенце,много много се радвам за теб,Честито  bouquetи всичко да е ок до края Praynig

Както вече са ти написали другите близнашки мами,няма нищо необичайно и нередно в това че е единия близнак е по-напред от другия с няколко дни,и при мен беше така,споко,не го мисли това.
Ще имаш много страхове и притиснения до края,няма как особено като се има предвид през какво се е наложило да преминеш за да сбъднеш мечтата си но гледай да си положително настроена и избягвай да четеш  негативни работи и да си внушаваш,че и при теб е  така.
Радвай се на бременността си и си мисли за момента,когато ще гушнеш две живи и здрави бебенца,които ще са смисълът на твоя живот.

Ето в тази темичка може да споделяш всичко каквото те вълнува около бременноста:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=537284.0

Прегръдки.

# 11
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Напълно нормално е, моите имаха повече от седмица разлика в размерите като така си и остана до края. Родиха се 2900 и 2100, седмица преди термин.
златенцето, желая ти една красива и безпроблемна бременност. По-малко притеснения и много позитивни мисли  Hug

# 12
  • Мнения: 4 589
Момичета недейте така, не е напълно нормално единия близнак да има голяма разлика от другия и говоря от собствен опит. Когато разликата е явна и голяма, значи има нещо, единия може да взима повече от другия или кръвопотока не е добре при този, който изостава или пък има липса на витамини и минерали.

Ние всички се пишем лекари и искаме да се успокояваме една друга, но нека оставим тези неща на лекарите.

По-рани писах, че няма проблем, сега си връщам малко думите назад, защото се оказа, че има проблем в повечето случаи. Така че такава бременност тр да се следи по-често, на 14 дни и задължително да се прави доплер и да има прием на витамини и Омега 3, което почти никой лекар не предписва, а се оказва, че е супер важно.

# 13
  • Мнения: 7 803
nikolina-pikolina, разбира се че го има синдрома, ма закво само плашиш хората. в 8ма седмица малко трудно се развива  Tired въпросния синдром.

# 14
  • Мнения: 4 589
Ако говориш за Т синдром, не говоря за него въобще.

Общи условия

Активация на акаунт