SUPERNATURAL - Give me back my soul

  • 20 937
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 898
Изгледах епизода. Не е лош. Имаше култови моменти. Краули беше един от тях.

Чистилището. Е, то след Ада и Рая, остана и Чистилището. Смятам, че Краули го търси заради душите. Като вземем за пример дядото, тези, които се намират там със сигурност ще се съгласят на сделката, за да излязат от там.

Съгласа съм, че Дийн трябва да взима решенията. Той е "пълен" човек, докато Сам не е. Като гледам себе си част от нещата, които правя, са продиктувани от инстинкт и чувства. Сам е решен от това и преценките му може и да са неправилни.

# 46
  • # супернатурална #
  • Мнения: 1 382
Добро утро!
Вчера и аз се замислих за чистилището и за това, което знаем за него, но не ми се влизаше в теологични разсъждения. Не изключвам в СП нещата да се разминават с общоизвестните теории за чистилището и да ни бъдат показани от друг ъгъл-т.е. вместо да е място за временно пребиваване на тези, които са на кантар, да е затвор за много черни души. Краули и на мен ми се стори малко по-озлобен, ей какво ли не прави жаждата за власт с демоните Laughing Колкото до това, че алфа-вампира усети, че Сам е без душа, а Кас трябваше да провери, сигурно е свързано с възможността на вампирите да чуват пулса и движението на кръвта. По пулса е доловил, че няма страх, няма емоция. Той първо каза, че е студен и от там си направи извод, че е без душа.

‘щото има, нали..., една черна лъскава беззащитна красавица Wink ...


Ама тя Дейна ме буташе в караваните на Дж. и Дж. (и аз се дърпах, дърпах Laughing) ти тях нали не ги щеш, или "ни кокала ядем, ни на кучето го даваме" Laughing


А Краули .... ааааах Краули (как ми се иска да ми шепне на ушенце с тоз акцент  Blush , със сигурност ще ми омекнат капачките без време ...) много ми хареса появата му.

bichito, викаш ще се сродяваме, а Hug

И нещо "колосално" Joy



Я, имаме си нови снимки в началото! Браво на потрудилите се   bouquet Одобрявам концепцията за подкрепящите се братя, ха дано натам да се развият нещата в сериала Praynig Не мога да не забележа, че преобладава вързан Сам Heart Eyes Laughing

Последна редакция: нд, 07 ное 2010, 10:57 от Г. Краули

# 47
  • # супернатурална #
  • Мнения: 1 382
Ох, омръзна ми да редактирам, то се видя, че сме аз и аз във форума Laughing
Дръжте се да не паднете, вижте какво намерих на една стена в ФБ, момичето, което го е постало едва ли има представа за филма, сигурно и е харесала песента Laughing
http://vbox7.com/play:f0a611c1?ref=nf
Иначе текста е страхотен:
"Колко нощи сме любили...В тайните на съня..." , ех! А Васко Кеца е номер едно!

Последна редакция: нд, 07 ное 2010, 12:30 от Г. Краули

# 48
  • Мнения: 1 775
Ох, Фейчето много ме затрудни с тая концепция. Идеята беше да покажем моментите, когато Дийн е спасявал Сами - от пожара като бебе, от стригата, от демоните, от хората, от ангелите, изобщо от всеки, който се е опитал да го килне през епизодите. Ако не разпознавате снимките - време ви е за преговор Wink Laughing Hug
Извинете, че се наложи да го обяснявам като несмешен виц, ама какво да се прави, толкова са ми способностите по реализиране на концепции Laughing

# 49
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 427
Сега видях снимките от първия пост. И аз харесвам идеята Hug. На всички явно ни липсват обичащите се братя  Rolling Eyes И забелязах нещо едва сега Laughing - на снимката с Дийн и червената тениска, Дийн ореол ли има около главата си?! Crazy Св. Дийн Joy

А и понеже видях кадър от любим мой момент, ще онагледя с клипче:

cool Grinning

# 50
  • Мнения: 0
Стиче, чудесно се е получила концепцията!  smile3501

Хм, Импала, стана ми интересно в поста ти за Чистилището и неговото значение и по-специално за частта, в която споменаваш Данте. От теб разбрах, че Чистилището (Дантиево) имало шеф, ами значи при насв сериала нищо не пречи да са замисили подобна концепция на тази на Данте (Краули или Кас май даже го спомена - някъде в серията ми се мярна една реплика, отправена към Дийн, която беше: "Не си ли спомняш Данте?") В сериала ни, както знаем, рядко нещо се споменаванапразно, щом споменават Данте, значи има шанс да са възприели част от идеите  внеговия "Ад". Praynig
За мен остава само да отида да "преговоря" за какво се разказваше във въпросния "Ад", че едно време в час по литература със сигурност сме го учили, но аз пак съм зяпала някой съученик и не съм внимавала много-много. Simple Smile)

# 51
  • Мнения: 1 163
Добро утро. Нека и аз се разпиша за днес.

Относно чистилището си мисля, че Краули е решил да си увеличи имотите, но дали няма да намерим там и някой, който търсим от много време? Защо Бог да не е там? Идеално място да се скрие.

Сам без душа е много рационален, методичен. Знае какво иска и знае как да го постигне без да пострадат много хора. Но боя, който изяде от Дийн си го заслужи.

Кас беше голям сладур когато се засегна за размера си. Бил като Крайслер  Joy

Дийн започна да заповядва, а аз да подскачам на стола от щастие. Крайно време беше да въведе ред в ситуацията.

Относно Самюел - мисля си, че са му обещали да върнат дъщеря му. Няма да е съпругата, защото той е наясно, че нея няма защо да я връща. Тя нито ще има дъщеря вече, нито ще се радва на внуци, нито ще има и минута спокоен живот. Затова си мисля, че ще връща майка им.

И на мен ми липсват обичащите се братя. Исках и друго да кажа, но май още не съм се разсънила достатъчно.

# 52
  • София
  • Мнения: 44 225
Ооо не мисля, че Бог се е сврял в чистилището Simple Smile Че той цял сезон си се разхождаше сред тях, без никой да го познае, защо му е да се крие там.

А за Мери...май сме единудушни там...и мен тя ми беше първата мисъл Wink

# 53
  • Мнения: 0
Бог мисля, че няма да го засягат повече в темата и нещата ще си останат така да гадаем дали е бил в тялото на Чък или не. И аз не мисля, че се е сврял в Чистилището и стои там, няма какво да прави в подобно място, щом то е за пречистване на ДУШИТЕ. По-скоро мисля, че на Краули ще му е необходимо чистилището, защото там са събрани души, които не са се провинили много, но все пак имат известни грехове - т.е. идеалните му жертви за превръщане в демони, срещу някоя и друга наградка и/или обещание за такава.
Не виждам логиката на сценаристите да смятат, че чудовищата и другата гад отивали в чистилището, защото не са за ада, не са и за рая. Според мен, чудовищата по принцип са създания без душа и нямат място на нито едно от трите места.

оффтопик: Галче, клипчето на Васил Найденов и Елвира Георгиева ме хвърли под масата! Сега като я чуя тази песен представи си какво ли ще си представям! ( По същия начин, както когато чуя Screeming Trees - "look at You" си представях точно тази добре позната и обичана от градинарките сцена Mr. Green )

Последна редакция: нд, 07 ное 2010, 12:42 от Dana_Scully

# 54
  • София
  • Мнения: 44 225
на мен ми е странно от къде на къде пък алфите ще знаят къде е чистилището...и то докато са още тук сред нас.
а защо пък да са без души....те все пак са отчасти хора.

# 55
  • Мнения: 0
а защо пък да са без души....те все пак са отчасти хора.

Не беше ли идеята, че хората имат души, а когато се превърнат в чудовища ги изгубват безвъзвратно? Мисля, че чудовищата няма какво да правят в чистилището, защото дори и да приемем, че имат души, трябва да отиват в ада, защото са зли и са убивали.
Не мога да се сетя за разкаяло се чудовище (изключая Мадисън от клипчето в предишния ми пост), с което крайно си противореча в горната теория, но мисля, че тя беше изключение, защото не осъзнаваше, че е чудовище.

# 56
  • София
  • Мнения: 44 225
аа нямам спомен да си губат душите... това кога са го казвали имаш ли идея поне като сезон кога е било?

и друго дори душата им да е в чисилището как самото  чудовище ще знае къде е това... ако може сам да знаеш къде се намира душата ти...защо Сам не знаеше къде е неговата например....

# 57
  • # супернатурална #
  • Мнения: 1 382


оффтопик: Галче, клипчето на Васил Найденов и Елвира Георгиева ме хвърли под масата! Сега като я чуя тази песен представи си какво ли ще си представям! ( По същия начин, както когато чуя Screeming Trees - "look at You" си представях точно тази добре позната и обичана от градинарките сцена Mr. Green )


Колко сме я въртяли и превъртявали тази сцена Rolling Eyes Laughing
Въпреки, че с докторката май ми е по-хот, а с Руби да не говорим....
И извън темата(не че досега беше Mr. Green) когато в началото Кас попита Сам-говориш ли чужди езици Joy....направо взех да ги изброявам Laughing

# 58
  • Мнения: 0
аа нямам спомен да си губат душите... това кога са го казвали имаш ли идея поне като сезон кога е било?

Не са го казвали пряко, мисля. Моя логика. (Иначе ако душата е цяла и непокътната, как човекът ще се превърне в чудовище?)

Иначе си права, че няма от къде чудовищата да знаят къде е чистилището, ако това е идеята на Краули, не и поне докато са живи и душите им са с тях. Може алфите като по-горни в йерархията да имат известна информация по въпроса, но как и от къде са я придобили, предстои да разберем, надявам се. Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 44 225
Dana_Scully - що бе.. те хората не всички са мили и добри...и без да са чудовища има доближаващи се до това...нали не искаш да кажеш, че им няма душите на всички тях Wink

Общи условия

Активация на акаунт