Третата сливица за добро или лошо?

  • 2 487
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 421
 Дъщеря ми има вероятност да бъде оперирана от трата сливица. Много съм притеснена, разбира се, като всяка майка.
 Проблема при нас е - много често боледуване-бронхити, пневмония, отити, гъгнещ нос, но без хъркане. Спи много спокойно и със затворена уста.
 До сега отлагахме, но сега направи такова възпаление, че пробиваха ушите да изтеглят гнойта.
 Пиша просто защото имам нужда да чуя от още някой, че след операцията нещата вече ще са по-добре. Досега направо я отровихме от антибиотици и лекарства.
 То алергии открихме, то какво ли не.

Тааааааака, сега какво искам аз да споделя. До 5г. и 3 месечна възраст дъщеря ми биде отровена от АБ  Close. Тя така да се каже израстна от тях  Twisted Evil
На 3г.6м. и махнах само 3-тата сливица. Резултат = 0! А тя нямаше видими оплаквания, освен честите отити. Спеше си добре, със затворена уста, нямаше говорен дефект. и т.н. Да, но се оказа, че следствие на честите отити, започна да й намалява слуха.
От тогава все едно имам друго дете. Спряха тези проблеми с ушите и вечните гнойни ангини. Слуха й се изостри до нормалното равнище и просто детето дръпна.
И 2-те оперативни намеси съм ги правила с пълна упойка. Детето ми няма почти никакъв спомен.
За мен до ден днешен това беше правилното решение, взето не без активните консултации на доцента. Не съжалявам нито ден и час, че го извърших. Съжалявам, че на 3г. когато й махаха 3-тата, можеха да махнат и останалите 2 и да си спестя още 2г. мъки, през които се очакваше проблема да се израсте. Е, не стана... Confused
/quote]
 Шани много ме обнадежди, надявам се и при нас да се получи добър резултат. Креми не е правила гнойни ангини, но двете й сливици са направо като кюфтета огромни.

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
etia - сигурно ли е, че само 3-тата сливица е проблемна?
Щото при дъщеря ми явно не беше само тя  Thinking

# 17
  • София
  • Мнения: 3 421
  Явно не е само тя проблема. Мисля, че другите две сливици са здрави(не е правила ангина никога), само са много големи
  Другият проблем е алергия към мухали и плесени.
  Знам, че няма да стане като с вълшебна пръчица, но....много ми се иска да е по-дълго време здрава(само за 2005 г. има една пневмония и 5 бронхита,сега с тежък отит, да не говорим, че дори в останалото време е с противоалергични лекарства и у нас е като аптека).
 

# 18
  • Мнения: 1 071
И аз като дете много боледувах и на 2години ми извадиха двете сливици.Никога няма да забравя как лекарката ми стискаше краката между своите докато аз пищях и се дърпах...после пльосна двете сливици под носа ми в една тава...беше кошмарно.Третата ми я вадиха като бях по-голяма и после още два пъти ми вадиха израстъци.Пак с местна упойка.
За съжаление това при мен не оправи нещата.Аз продължавах месеци наред да бъда с хрема и всичко си дойде на мястото в пубертета.
Така че съм малко скептично настроена,но разбира се всеки случай е различен и трябва добре да се помисли.

Общи условия

Активация на акаунт