Март-енчета

  • 25 412
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 379
Бухта, Гого и досега заспива само на светната лампа и ако аз съм в стаята (дори от известно време трябва и да седя на леглото му или заспива с мен и брат си на спалнята). Не че нещо, ама си го имай наум (особено при появата на бебчо). Може и от тъмното да я е страх... Дано мине бързо.

Шу, много се смях и аз на пощальона (това е едно от нещата които още ме карат да обичам Англия и всичко английско, чувството им за хумор).

# 691
  • Мнения: 246
ТаняТ, смешно ми стана какво си сънувала  Laughing , но сигурно на теб не ти е било забавно.  Hug
Абе и на мен ми беше смешно, но за малко да хукна в 3 през нощта към лабораторията, докато се усетя, че съм сънувала!

Шу, твоят пощальон е бил самият Джийвс, заклевам се!  Mr. Green  Другият път да ми вземеш автограф, ако си приятелка Simple Smile
Верно, бе! Аз се чудех на кого ми прилича тази реакция! Много готина, наистина и напълно в стила на Джийвс!

Зеленко, честито ви сняг! Изпробвахте ли шейната?
Моето момче категорично отбива поканите да се разходим по снега - нещо не го кефи, май. При първото застудяване пипна с пръстче малко скреж, който се беше задържал и от тогава не е особено ентусиазиран.  Аз и не настоявам много, защото нали беше болен и да не го простудя допълнително, но вече се чудя дали изобщо да купуваме шейна тази година.

# 692
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
По повод шейните - ние си идваме на 26.12  Party и ще постоим до средата на януари. Ужасно много ми се иска да уцелим поне няколко снежни дни, да види и моето човече що е сняг Crazy. Та искам да й вземем шейна, кажете ми, моля, откъде и каква? Забравила съм кога за последно съм купувала шейна Blush Сигурно ми е тъп въпроса, ама не искам да се щурам по магазините, а направо да знам.
Elwing, ами да ти кажа честно, аз предпочитам да не спи /не, че ако стане рано, не я слагам де/ следобед, защото после е някакъв кошмар с вечерното лягане ooooh!. Пък и така не се съобразяваме с часове за лягане през деня. Само дето не очаквах, че и с малката ще имам толкова рано проблеми със следобедно спане /каката спря окончателно да спи следобед на 2 г. макар че ставаше рано за ясла/.

# 693
  • Мнения: 276
Бухта, Гого и досега заспива само на светната лампа...

 То и аз заспивам на светната лампа,когато съм сама вкъщи. Embarassed Laughing

И да се оплача- Кали е с хрема от една седмица. Не е нещо особено, два дни имаше лека температура, но хремата си остана. Confused Не кашя. Дано да се оправи вече.

# 694
  • Мнения: 645
Чувството им за хумор е наистина уникално. Както и начина на изразяване. Не знам дали ви казах, лятото играехме с децата в парка и се приближи една жена с куче. Яна много и се зарадва, а жената много мило попита "От коя прекрасна част на света сте вие мила?", е на такъв въпрос как да не ти стане мило. Оказа се че жената е била на повече места в България от мен Mr. Green Много готино когато ти говорят на дарлинг, лов и тн. Винаги се закачат с децата. А дори и прогнозата за времето да слушаш е удоволствие. Вчера точно казваха че пак ще се разваля времето и започнаха с " Here we go again!".
Обещавам за автограф Mr. Green, те просто всички са такива, редовно се шегуват дори и само да минаваме покрай тях. Проблема е че толкова им е местен езика, че трудно им с разбира. Laughing

Иначе, честно да ви кажа, в последните години в БГ хората ставаха все по-подтиснати и затормозени. Това събиране вечер на по бира,просто изчезна. Добре че са рождените дни, та да се съберем. Сега като отидох, едните ми приятелки казаха,  добре че съм аз та да се видят и те, не се бяха виждали от месеци. В Бг понякога имах чувството, че обстановката, проблемите и въздуха даже ме затискат и смачкват. Точно подам глава и пак ме затрупа. Мъж ми бачкаше по 14 часа 6 дни в седмицата и просто нямаше сили и психика за нищо. А аз си го искам спокоен и здрав.

И аз искам децата ми да познават  и обичат страната си, но мисля да се задоволят с лятните ваканции. Майка ми си купи къща в едно село преди няколко години, има и още една в Рила, та те ти баба на село Mr. Green

Не мога да кажа, че съм се почувствала у дома, но това си е мой проблем. Просто и аз си милея, а за какво и аз знам.

Оф мъжо е болен и нервен. Даже не можахме до магазина да отидем, та поръчвах по нета храна Crazy, само до магазина за телефони отидохме, че уж си купих за имения ден, ама не ми хареса и отидох да го сменя, та сега с нов Mr. Green HTC - тоз пък е още по умен от мен Blush
 Hug

# 695
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Днес съм голяма досада, но с това време сме закопчани вкъщи, та ще ме извините Embarassed
Мда, и аз предпочитам лицемерна любезност пред звучната балканска псувня, колкото и последната да ми е мила и родна. И за друго се сетих като казвате "идиоти са". Явно все пак са по-малко идиоти от нас, за да живеят по-добре. Най ми тежи, че тук няма правила, няма институции. Колко чужденци ще карат със 160 км. при ограничение 90 щото и да ги спрат, ще кихнат на катаджията и са пушка?! Имат уважение и страх от закона, имат и самосъзнание малко повече от нас. Не ги идеализирам де, размишлявам си.
ЕДИТ: Животинче, аз казвам, че при нас липсва самосъзнание в 90%. Англичаните не ми трябва да ги гледам в Амстердам-достатъчно ми е да видя тук #Crazy. Ама за мен проблема е, че ние сме разтраден двор.

Последна редакция: чт, 16 дек 2010, 16:24 от Есме В.

# 696
  • София
  • Мнения: 459
Днес съм голяма досада, но с това време сме закопчани вкъщи, та ще ме извините Embarassed
Мда, и аз предпочитам лицемерна любезност пред звучната балканска псувня, колкото и последната да ми е мила и родна. И за друго се сетих като казвате "идиоти са". Явно все пак са по-малко идиоти от нас, за да живеят по-добре. Най ми тежи, че тук няма правила, няма институции. Колко чужденци ще карат със 160 км. при ограничение 90 щото и да ги спрат, ще кихнат на катаджията и са пушка?! Имат уважение и страх от закона, имат и самосъзнание малко повече от нас. Не ги идеализирам де, размишлявам си.

Самосъзнание и каране със 160 при ограничение 90 не ми се връзват  Grinning
В техните си държави не го правят, защото има кой да следи за спазването на законите. Това ни е проблема на нас, даже законите ни не са толкова лоши, просто някой трябва да налага наказания. Което според мен ще почне малко по малко да се случва.
Толкова превалените англичани - ела ги виж през уикендите какво правят в Амстердам  Close

# 697
  • Мнения: 361
Здравейте

Приключих с подаръците вече \ е остана този на свеки\. На мъжете взех по един подаръчен козметичен комплект, на мама- герданче с обеци, които Елия избра. В магазинчето за бижута ни дадоха да си изтиглим подаръче, ей щастие. Не толкова какво има вътре в пликчето \ а имаше още едно малко герданче\, колкото за отношението. Стана ми едно мило.
На свеки мисля да взема една кутия да си прибира гоблените.
А на мъжо плета шапка.  Rolling Eyes

Та по този повод да ви питам, още ли подарявате подаръци на родата? И какви?
Според съседката- не сме били длъжни. Е да де, ама ще ми е кофти на мен да ми подарят \ защото го правят и мамини и свекитата\, а аз да не дам нищо. Вярно малко е, но е о сърце.

# 698
  • Мнения: 660
Elg, от години не подаравям на родата нищо. И на тях сме забранили да ни подаряват. Свекърва ми има ужасен и тежък вкус - все претрупани неща купува, които аз не харесвам. Тази година ги предупредихме предварително, че и на Рая не желаем да купуват нищо без да сме го видели и одобрили. Защото с това безразборно купуване имам дрехи на Рая, които никога не е обличала и няма да я облека в тях. А тя и вкус да купува играчки няма...все едни плюшки и взима - куче с панделки и мечка с рокля... Та по този повод като се приберем ще си харесаме нещо, което да вземат на Рая и това е. За нас преди ни даваха пари, за да си купим каквото искаме и нашите и техните. Последните 2 години, обаче прекратихме и тази практика, защото от каквото имаме нужда си го набавяме сами и да си купя нещо само за идеята, да им покажа какво съм взела....нещо и това не ми допада....та така... Пълно затъмнение и дискриминация при нашите роднини цари..  Laughing

Зеленко, лек път утре, че то в този сняг... Дано до 26 нещата се пооправят, че как ще пътуваме и ние...

Вие си имате сняг, ние пък днес ни удави дъжд и вятър силен, та не успяхме да излезем...то набива в лицето и Рая плаче от набиващия дъжд.

# 699
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
A, Toни, и вие ли на 26ти пътувате?? Докога ще останете? Може да заформим една среща в наша чест  Embarassed
Ние ще бъдем тази Коледа тук и съм решила всички подаръци да са под дървото след вечеря на 24ти, единият ми девер ще се маскира като дядо Коледа и децата ще го видят как си отива с чувала Laughing...нещо такова, ще видим как ще го изиграем. За тази цел исках да има дребно подаръче за абсолютно всеки присъстващ /а те ще са към 20 души рода Crazy тук знаете как е ooooh!/, с етикетче с име... и така, да се радват децата. Та по този повод имах 2 седмици щуро препускане по магазини и магазинчета със списък в ръка, за да не пропусна някого #Crazy. То верно, дребни подаръчета, ама пак си е хамалогия.

# 700
  • Мнения: 660
Кафе с мед, аз бях написала почти цялата ни програма, но никой не написа кога и дали иска да се видим...та си премълчах. Иначе аз с огромно удоволствие бих присъствала на среща в наша или друга чест. Grinning

Да, ние пристигаме на 26 късно вечерта към 22 ч. българско време и на 27 и 28 сме в Пловдив при моите родители. На 29 по обяд съм на преглед и след това такива официални ангажименти нямаме. За НГ и след това до 9 януари сме в София. Полета ни на обратно е на 9 януари следобед. Така че до 8-ми сме на линия. Peace А, забравих единствено на 3 и 5 януари от 10 до към 11 сме заети, че сме на зъболекар...ама то и толкоз рано едва ли ще се реши за някаква среща.
Така че, ако искаш ти и всеки, който има желание да се организираме за нас ще е удоволствие да се видим и да премерим порасналите дечица... Simple Smile

# 701
  • Мнения: 201
Привет и от нас Hug

Ние изкарахме страхотен рожден ден на Ели, три дни пили и се веселили както се казва, сега чакаме този на КокоSimple Smile
Само, че 3 от дечицата поканени на купона ги нямаше, бяха болни от варицела, брей много плъзнала тази шарка.....
Сега даже мисля Ели да си я оставя до догодина вкъщи, поне по празниците да ми е спокойно Praynig Peace
Иначе при нас нищо ново, игри, тичане, оплакване от съседите, че било много шумно след 20:30 часа (тогава си лягали ooooh!), ама аз как да ги сложа в 20:30 като са станали в 4 или 5 от сън newsm78.


Целувки от нас  bouquet

# 702
  • Мнения: 645
ЕЙЙЙЙЙЙ момичета, тоя моя син ми къса нервите. Ще го удуша ви казвам. Как няма едно военно училище да го запиша, наблизо!? Егати циврещия лигльо. Казах му, че неможе да чете като хората и че пише грозно и тва ми ти лайно като ревна.... обяснявам че не го казвам за да го обидя, ами за да почне да се старае малко повече, не и не рееееев. Обяснявам, че не може само да зяпа в телевизора, той пак рееев. Обястявам, обяснявам накрая полудЕх smile3511. Как от това лигаво чудо да стане мъж????????????

# 703
  • София
  • Мнения: 5 792
Тони, нали уж остана за след НГ виждането  newsm78 , аз така помня, затова още не сме тръгнали с организацията  Crazy Simple Smile  
Дидето, чрд на каката ви!   bouquet И моите деца много шум вдигат  Embarassed , тичат като коне понякога, с 300 зора се укротяваме...
За подаръците - обикновено взимам по нещо дребно за всеки. И с моята свеки нямаме еднакъв вкус за дрехи и играчки, но не мога да си позволя да й кажа да не купува. Знам, че самото избиране и подаряване ще й носи удоволствие. Сигурно вече разсъждавам като бъдеща свекърва и си представям как бих се чувствала на мен да ми кажат да не купувам  Crazy
Еее, Шу, недей така! Малко е детето още, а може би си е и такъв... и нашият батко реве при всеки неуспех, много е чувствителен.

# 704
  • Мнения: 10 024
Много интересни теми сте започнали, и постовете ви са още по-интересни.  Hug Толкова различни впечатления и гледни точки...
Аз съм в "чужбина" от има-няма 13 години. Домът за мен е Чехия. Човек постепенно и неусетно свиква, особено когато е женен за местен, а и не сме толкова различни, все сме братя славяни.
Аз явно съм чергар по душа, защото са ме засърбяли подметките и сериозно съм се размечтала за Азия. Така че това е дългосрочната ми мечта. Живот и здраве, дано се осъществи. Покрай новата ми корейска мания, която през последната година сериозно ескалира, завързах нови приятелства и някакси си разширих кръгозора. Моята професия в Корея е много вървежна, не е чак налудничава идеята ми. Мъж ми е навит, той е на гребена на японска вълна от пет години и все ме пита дали не съм се объркала нещо с държавите. Поне към един континент ни тегли. Всичко е Божа работа.  Praynig
В крайна сметка, мечтите са хубаво нещо. Не бих искала да живея все на едно място.

ще редактирам после

Общи условия

Активация на акаунт