Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 762 158
  • 6 490
  •   1
Отговори
# 1 065
  • софия
  • Мнения: 25 791
zvanche, бататите знам, че са сладки картофи "sweet potato". Купувала съм веднъж от магазина и ми харесват в сладкиши, имам си една любима рецепта, дето я месим с детето. Наскоро попаднах на рецепта за палачинки с тях. Сладките картофи от магазина си ги сложих по вкус в графа тиква.
Аз си знам, че са сладки картофи и искам изпробвана рецепта, за да ги оценим по достойнство. Иначе и аз гледах доста рецепти в нет-а.

# 1 066
  • София
  • Мнения: 873
този път и аз минах през пазара, но пък съвсем в началото.
Опитах едни много приятни мъфини.И си взех салатка, лук и зеленце от ферма софина.Търсих бадимки и киви но нямаше.Явно не са били дошли. Беше интресно. Голямо меле, но пък се усещаше една интересна енергия. Пак ще го посетя.

# 1 067
  • София
  • Мнения: 4 412
Ето това е моята изпробвана рецепта за сладки картофи  - http://weelicious.com/2010/11/19/sweet-potato-biscuits/ .

Другата, която сложих в предния линк е ако обичате по-сладък вкус на традиционни ястия, чувала съм, че така изпечени са едни от най-хубави за проба.

# 1 068
  • софия
  • Мнения: 25 791
Ето това е моята изпробвана рецепта за сладки картофи  - http://weelicious.com/2010/11/19/sweet-potato-biscuits/ .

Другата, която сложих в предния линк е ако обичате по-сладък вкус на традиционни ястия, чувала съм, че така изпечени са едни от най-хубави за проба.
Hug Записвам да пробвам.

# 1 069
  • Viena
  • Мнения: 3 609
Да ви кажа честно аз ги направих пържени и после толкова съжалявах,че съм взела само 3кг....станаха страхотни.Благодаря на Елза за бататите  bouquet  bouquet  bouquet

# 1 070
  • софия
  • Мнения: 25 791
Аз как мразя да пържа... Ще ги пробвам на фурна по рецептата на Таня.

# 1 071
  • Мнения: 11 828
Аз харесвам много сладките картофи, печени с коринадър (смлян), кимион, черен и червен пипер, къри, куркума, джинджифил, индийско орехче, зехтин и няколко скилидки чесън. Всичко се обърква и ги пека на хартия за печене или без, но + 2-3 с.л. водичка. Подправките могат да варират според вкуса, количеството им всеки път е различно при мен, според това коя подправка искам да доминира.. По този начин комбинирам и пека всякакви кореноплодни, като най-любим сред тях ми е карфиола, който пека и по еднично. Но пека и заедно с черено цвекло, пащърнак, морков, картоф..

# 1 072
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 826
Вчера разбрах, че от 7-8 месеца пилетата Дюк са на Градус, пакетирани за Дюк... На два пъти по-висока цена! Много се ядосах!  Naughty

# 1 073
  • София
  • Мнения: 4 412
От самото им създаване знам, че Дюк се гледат в птицефермите на Градус, но по малко по различна технология. Все се надявам, че не е едно и също пиле и само да му слагат различен етикет. На мен и на вкус ми се струва, че е по-различно.
Аз от 5 години не съм купувала други пилета, освен Дюк и домашни, и го няма неприятния момент да пека пиле и като се върне мъжа да ме пита ти риба ли правиш. Може и другите бройлери да са ги поправили. В събота купих непакетирано Дюк от една месарница и беше вкусно.

# 1 074
  • Viena
  • Мнения: 3 609
От коя месарница?

# 1 075
  • София
  • Мнения: 4 412
Месарницата се намира в ж.к. Света Троица, бл. 378, фирма Райко мес .  Много добре и сезонно снабдена. Най-добре е да се ходи в петък. Цената беше 6 лв. и пилето не е така раздуто като Дюк от магазина. Едно момиче беше писало, че и в центъра имало непакетиран Дюк.

# 1 076
  • Мнения: 92
Здравейте! Включвам се да кажа за бататите, тъй като си взех и аз 10 кг от Елза. Има няколко вида батати и нейните не са от тези с оранжево месо и вкус на тиква, които са масово по магазините в България и за които май са повечето рецепти с батати. На Елза са с жълто месо, определям ги като по-месести и хлебни, не бих казала че са много сладки. Изпечен цял картоф на фурната го оприличих на вкус на кестен - допадна ми Simple Smile За сладкиши не мисля, че ще са много добър вариант.

# 1 077
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Бататите на Елза са страхотни! И на мен много ми харесаха. Но наистина са от този вид, който е като картоф, само че леко сладък. Simple Smile Може да се използват във всички ястия вместо обикновените картофи, но за сладкиши няма да стават.

# 1 078
  • софия
  • Мнения: 25 791
Бататите на Елза са страхотни! И на мен много ми харесаха. Но наистина са от този вид, който е като картоф, само че леко сладък. Simple Smile Може да се използват във всички ястия вместо обикновените картофи, но за сладкиши няма да стават.
Според мен не са за всички ястия. Батати с грах и месо стана с много екзотичен вкус. Доста сладък. ММ ще мъчи да го изяде. Детето отказа да повтори, а при пробата изяде само месото.
Ще продължа с експериментите. Следващият ще е да изпека във фурната.  Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 05 ное 2013, 15:14 от zvanche

# 1 079
  • Мнения: 19 352
Аз купих на Дюк пакетирано след като споделих тук за пилетата на Натурално прясно мляко. Суровото пиле на Дюк не мирише изобщо на нищо, докато тези на Натуралното на мен ми миришат. Разлика във вкуса не установихме. Аз почти не готвя месо и съм забравила бройлерите какъв вкус имат, за да направя някаква  разлика.

Общи условия

Активация на акаунт