Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 752 418
  • 6 489
  •   2
Отговори
# 2 415
  • Мнения: X
Аз не съм виждала овче мляко напоследък и по магазините..Иначе няма нищо общо с истинското.

# 2 416
  • Мнения: 345
Гледах в буркани на някаква фирма, имаше и козе, и май Пършевица също имаха.
Иначе от магазина съм купувала на Герзовица, но и то се продава в определн период от годината.

# 2 417
  • Sofia
  • Мнения: 26 416
  hahaha прочетох Гонзовица  Joy

Днес съобщиха за фермерски базар пред музея "Земята и хората",но не разбрах кога ще бъде.

# 2 418
  • Мнения: 1 674
Телешко месо си взимам от Сънифарм. Ами,... много е добро - свежо, крехко и с истински вкус. И свинско купувам от тях. Може да е по-скъпо, но поне е читаво. Пък и не се тъпчем с много месо, та така... Peace

# 2 419
  • Мнения: 345
hahaha прочетох Гонзовица  Joy

 hahaha

Днес съобщиха за фермерски базар пред музея "Земята и хората",но не разбрах кога ще бъде.

Аз разбрах, че ще е от следващия месец.

# 2 420
  • Мнения: 253
Вчера останах в потрес на щанда за боб и леща във Фантастико.  Shocked Боб ,,Българска гозба" от Египет, леща също нещо от типа от Канада. Изобщо не видях леща от друго място. Нямам нищо против Канада, но чак от там да ям леща. Накрая се спрях на компромисен вариант - боб ,,Добруджанка" от Киргизстан. Преди имаше пакетирана леща, на която пишеше, че е българска.
Ще отида до Женския пазар да видя там дали няма. Ако някой има информация, ще бъда благодарна.
Иначе мога да похваля бабите, които продават зеленчуци в събота на пазара ,,Надежда". Купих си на есен от тях моркови, чушки, целина, магданоз, зелени домати. Нарязах ги на дребно и ги разпределих в пликчета във фризера. Сега вземам едно пликче и направо в манджата. Размирисва се на истинска градина.

# 2 421
  • Мнения: X
Аз български боб и леща от години не съм виждала в супермаркетите. Купувам от пазара Красно село - пише, че са български, но гаранция за мен няма. Иначе има доста магазини за насипни подправки, брашна и варива, та може да пробваш и от там.

# 2 422
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
От Кауфланд наскоро купих български боб на Крина - на опаковката пише Български боб, Имало едно време. Всъщност, той беше най-скъпият. По-дребен е, но се оказа, че се сварява лесно и е много вкусен. Всичко друго беше от Египет и незнам къде си  ooooh!
Ето го http://www.krina.eu/gr/portfolio/imalo-edno-vreme/bulgarski-bob/
Аз имам и роднини, които произвеждат, но тази година заради сушата, бобът им не се сварява.

# 2 423
  • Мнения: 19 317
Аз се отказах да купувам боб от магазин. Тази година взех половинка от пазара в Младост. Бях убедена, че ще е кофти, но се оказа, че се сварява много добре. Ходих още два пъти и взех по-голямо количество от същата жена. Държа го във фризера.
До скоро имах от лещата на сем. Пенови от по-миналото лято. Не знам това лято дали ще се продава пак, за да се запася.

Искам да направя бульон от кокали. Четох, че бил много полезен, но трябвало пасищно животно-пиле или др.
Някой да има идея откъде да взема?
Тези пилета от Натуралното мляко до дома дали стават?

# 2 424
  • Мнения: 20 176
Вчера останах в потрес на щанда за боб и леща във Фантастико.  Shocked Боб ,,Българска гозба" от Египет, леща също нещо от типа от Канада. Изобщо не видях леща от друго място. Нямам нищо против Канада, но чак от там да ям леща. Накрая се спрях на компромисен вариант - боб ,,Добруджанка" от Киргизстан. Преди имаше пакетирана леща, на която пишеше, че е българска.
Не си ходила в Лидъл, там освен боб от Канада, Египет, има и Китайски  Shocked  Докъде ни докараха, нямам думи......Не стига, че ни заливат китайски боклуци отвсякъде, ами и да ги ядем  Sick

# 2 425
  • София
  • Мнения: 9 933
Може ли да препоръчате сок, без добавки, (в краен случай само захар, заради трайността)  от плодове, който се разрежда с вода искам да ми е винаги подръка в хладилника.
Имаше такива от арония но бяха доста скъпи преди време; освен арония какво бихте препоръчали и по-скоро фирма?

# 2 426
  • Мнения: 253
perunika, благодаря за информацията за боба на Крина! Във Фантастико нямаше този вид, а Кауфланд ми е доста далеч. Ще прибягна до Женския пазар, въпреки, че няма гаранция за произход. Този от Киргизстан изглежда добре, но не е вкусен. Нашият има една сладост.  
Китайският и аз го видях в Лидл. Наистина до къде я докарахме - при нас всичко расте, а да внасяме боб от Китай, където храната е най-дефицитното нещо.

И аз преди търсих сок за разреждане от арония. Установих, че има много на пазара, които не са само от плод, но с много изкуствени добавки. Накрая намерих един, който се предлага от БГ Бакалия, поръчах, но като ми дойде доставката се оказа, че този сироп вече фирмата не го предлагала. Не знам дали още е на сайта им.

# 2 427
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
В Кауфланд при плодовете, а не при соковете, има едни 3-литрови кашончета сок - ябълка и май ябълка и слива. Но ябълката е по-хубава. Пише без добавки на захар, консерванти. Полски са, по 6лв. и нещо. Вече имат и български такива. Подобен сок има и в Била, пак трилитрови кашончета.
Забравих да кажа, че ако не се съхранява в хладилник след отваряне, помътнява и вкисва.

# 2 428
  • Мнения: 4 188
http://www.bg.all.biz/img/bg/catalog/41989.jpeg  Такъв готвихме преди няколко дни и много ни хареса. Вкусен, бързо стана, много сладък.

# 2 429
  • Sofia
  • Мнения: 26 416
Той пита за сок за разреждане.

Най-хубави са на Хармоника,има от бъз,от рози....но са скъпи,около 10-12лв./л.
Тези от арония,малини,къпини/на Витанеа/ също ги харесвам,около 6-7лв./л.

Последна редакция: чт, 11 фев 2016, 21:55 от Doli

Общи условия

Активация на акаунт