Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 762 185
  • 6 490
  •   1
Отговори
# 3 015
  • Мнения: 1 483
Не знам дали са една фирма, но в самото месо има огромна разлика. Confused

# 3 016
  • София
  • Мнения: 613
Здравейте,
аз правя кисело мляко вкъщи. Има един млекар, който носи всяка сутрин прясно мляко.
Купувам 5л.и правя 5-6 компоненти буркана, оставям си и прясно мляко.
Този човек случайно го открихме, ако престане да идва- край с домашното мляко.
Пиле Дюк и ние купуваме, води се по- чисто, то дали е- само производителите му знаят. Съмнителен ми е жълтия му цвят, хранят ги с царевица, която може да е гмо. Но дори и така, пак е по-добре от останалите на пазара..

# 3 017
  • Мнения: 19 352
Аз силно се съмнявам вече, че Дюк е по-чисто. На Градус пише същото на етикета, произвеждат се от една фирма. Разликата е само, че Дюк било по френска технология, но какво представлява тя, никой не знае. Смениха етикетите след като се разшумя за добавената вода и хормони в пилетата. Сега почти всички станаха без вода и хормони точно, както сирената уж станаха само от мляко.

# 3 018
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 829
Дюк и Градус не са ли една фирма?
И на фвете пише едно и също: без хормони и още нещо си.
Едно и също са. Градус купиха Дюк преди няколко години. С едно и също се хранят животните - ГМО соя, само дето вторите са два пъти по-скъпи.  Confused

# 3 019
  • Sofia
  • Мнения: 26 608
Соя?
Пише ли го на етикета?

# 3 020
  • Мнения: 48 083
Авокадото от хранскомерс се оказа добро и евтино наистина

# 3 021
  • Мнения: 1 483
Как така соя, месото е ярко жълто, както когато пилето се храни само с царевица?

# 3 022
  • София
  • Мнения: 23 199
колко пилета сте хранили с царевица?
баба ми имаше цял живот пилета, и с царевица ги е хранила, ама така изкуствено жълти никога не са били  Rolling Eyes
за мен са отвратителни на вкус пилетата дюк.
не съм сигурна че са това, за което ги представят.

# 3 023
  • Мнения: 19 352
Мда, и баба ми хранеше с царевица и не бяха жълти.
Аз също купувах Дюк, докато веднъж не се зачетох в етикета и не видях, че и на Градус пише същото. Днес като минавам през магазина пак ще погледна по-подробно етикетите.

# 3 024
  • София
  • Мнения: 1 557
Аз купувам домашни пилета от месарницата на п. Иван Вазов, много съм доволна, но не винаги има.

# 3 025
  • Мнения: 239
Аз купувам домашни пилета от месарницата на п. Иван Вазов, много съм доволна, но не винаги има.
Къде точно е тази месарница?

# 3 026
  • софия
  • Мнения: 25 797
Пилета, различни от Дюк и други масови, има в коментираното по-напред магазинче на Шишман с лудата собственичка (магазинчето е срещу Ремедиум).
Аз от няколко години купувам пилета от Ливади. Ограмна разлика във вкус и вид с другите. Цената е по-висока, но предпочитам да направя 1-2 пъти/месечно нещо качествено, вместо да се тъпчем с гадости. Ливади имат постоянен магазин на Римската стена и вече има по-голяма вероятност да може да се купи на свободна продажба (за което не гарантирам, защото съм член и не следя, само предполагам).

# 3 027
  • София
  • Мнения: 1 557
Аз купувам домашни пилета от месарницата на п. Иван Вазов, много съм доволна, но не винаги има.
Къде точно е тази месарница?
До пощата, при трамвайната спирка.

# 3 028
  • София
  • Мнения: 5 205
Някъде появиха ли се от нестандартните домати и краставици на Гимел на кило?

За авокадото в Хранскомерс - мъжът ми отишъл и купил една торба леко меки, много трудно ги избрал, че всичките били твърди. Да, ама имало само от сорта с твърдите, грапави кори, които ако са омекващи, значи са тръгнали да се развалят... та спешно се тъпчем с авокадо.

# 3 029
  • Мнения: 48 083
Е аз взимам по 4-5 броя, и нямам проблем Simple Smile   Joy Вие една торба- има рецепти за кремчета, салатки...поне е полезно и там не е никак скъпо

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт