Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 750 649
  • 6 461
  •   1
Отговори
# 3 075
  • София
  • Мнения: 5 190
Вече излязоха нашите истински ягоди от района на Петрич, цена 6 лв.
Свръх аромат, нежни, без целулоза, сладки, нямат киселост.
Конвенционално са отгледани, но са тествани многократно от няколко деца и родители, нямали сме странични реакции, освен преяждане Simple Smile
Цената миналата година спадна до 5 лв. и бързо свършваха.
Пазар Красно село, извън покритото пространство, в средата. Познава се по миризмата Simple Smile

# 3 076
  • Мнения: 11 818
ЗаСлон, мерси! bouquet

# 3 077
  • София
  • Мнения: 3 024
Имате ли информация за продукти  на Алфатар.Купих прясно мляко,добре е на вид и вкус,прилича на истинско.

# 3 078
  • Мнения: 1 674
Тези дни открих малко, новооткрито магазинче в кв.Бояна, което предлага всички млечни продукти, за които се налагаше да слизам до млекарницата на Прага. Продават кисело мляко на Кос-Смолян, Герзовица, Кърнаре, при това имат и овче и козе кисело мляко.
Сирене краве, овче, козе, биволско на Кърнаре, Забърдо, Сигмен, Борино, Герзоввица. И Съответните кашкавали, както и любимия ми зрял 150дни на Върбина.
И колбасите на Меском Попов - Пловдив също.
Та ако някой живее в районите, да си знае, точно под ресторант "Лимончето" се намира магазинчето.

Последна редакция: сб, 20 май 2017, 10:10 от Палечк@

# 3 079
  • Мнения: 179
Сиропът от липа е на някаква фирма BUZZ и нямаше абсолютно никакъв аромат на липа, а вкусът и консистенцията бяха на глюкоза, затова се наложи да го хвърля.

Бъз на Хармоника е с хубав силен вкус, но наистина домашен бъз се прави много лесно и цената му идва висока. Малината обаче смятам, че е ок като цена - качество.

# 3 080
  • Sofia
  • Мнения: 26 386
Вчера пробвах да подквася домашно краве мляко с киселото на Хармоника 2%, не се получи...защо? Заради ниският процент или нещо друго  Thinking

# 3 081
  • Мнения: X
Да не би млякото ти да не е било достатъчно топло? Другият вариант е млякото на Хармоника да е тотален боклук.

# 3 082
  • София
  • Мнения: 5 190
Квасила съм примерно 20 пъти със закваска специално купено кисело мляко Хармоника. Един път не стана абсолютно нищо при напълно еднакви суровина, технология... нямах обяснение. Но оттогава не съм купувала Хармоника за закваска.

Опитайте да заквасите с Герзовица, обзалагам се,че ще стане Simple Smile
А пък овчето им е като от мандра в планината.
Намерих дистрибутора им в София, цените са различни Simple Smile
Комбинирахме се с приятели, взехме по-сериозно количесъво. Препоръчах ги и в 2 съседни магазинчета, дано ги харесат. Ако някой иска телефон, ще му го дам.

# 3 083
  • Мнения: 238
Най-вероятно няма живи бактерии, затова не става подквасването с Хармоника. Не е от % масленост.

# 3 084
  • Мнения: 56
Следя от много време темата, изключително полезна. Мляко квася само с Хармоника 3,6%. До сега не е имало проблем, може наистина от % да е. Не съм доволна от бозата им, напоследък и от сиренето, като тебешир е.

# 3 085
  • София
  • Мнения: 634
Подкрепям - напишете всичко поискано и непоискано като инфо, плюс линк, моля  newsm10

# 3 086
  • Мнения: 1 851
Някакво мнение за млечните продукти на мандра Триград?

# 3 087
  • София
  • Мнения: 371
Някакво мнение за млечните продукти на мандра Триград?

Не знам къде има такива магазини, но когато ходихме миналия месец до Триград, естествено си купихме, масло и кашкавал, сиренето не ми хареса още там.
Беше нито прясно, ното твърдо, не знам ... но не взехме.

Относно кашкавала и маслото на мен ми киселееха.
Когато си намажеш филия с маслото и имаше вкус, все едно си сложил и сирене, заради киселеенето.
Кашкавала беше по-добре, но лично ние в къщи - май няма да повторим.  newsm78

# 3 088
  • София
  • Мнения: 5 190
Днес за пръв път опитах сирене Герзовица, кравето е маслено като овче Simple Smile След овчето им кисело мляко, вече и за сиренето съм техен фен.
Много жалко, че слагат калций, но е в пъти по-малко от Хармоника, които хрущяха, все едно има смляни стъкла.

# 3 089
  • Мнения: 1 674
Днес за пръв път опитах сирене Герзовица, кравето е маслено като овче Simple Smile След овчето им кисело мляко, вече и за сиренето съм техен фен.
Много жалко, че слагат калций, но е в пъти по-малко от Хармоника, които хрущяха, все едно има смляни стъкла.
ЗаСлон, и аз опитах сиренето на Герзовица за първи път тази седмица. Много ми хареса, макар че е доста солено за моя вкус. Но след като го сложих във вода за няколко часа, стана божествено. Любимо ми е вече.  Simple Smile От извество време търсех нещо, с което да заменя сиренето на Съединение, че в последно време нещо го развалиха, по мое мнение. Peace Та засега заложих на Герзовица и Кърнаре, при това ги намерих в магазин в Бояна и съм много доволна. Peace

Общи условия

Активация на акаунт