Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 750 620
  • 6 461
  •   2
Отговори
# 3 030
  • Мнения: 10 888
Как така са тръгнали да се развалят ако са меки? Твърди ли ги ядете с кафевите кори?
Аз си ги чакам да омекнат, не съм забелязала да се развалят. В момента имам и от тях в хладилника, от над 10 дни са.

# 3 031
  • София
  • Мнения: 5 190
Сортът авокадо с грапави твърди кори дори и да е твърдо отгоре, вътре е меко. Продавачката ми го каза (цяло чудо!)  и се оказа вярно.
Абе що е авокадо, всичкото ни харесва Simple Smile
При покупката да се внимава на мястото на откъсване да не е загнило!

# 3 032
  • Мнения: 10 888
Ще разрежда ей сега едно твърдо да го видя как е.
Но от меките не съм имала развалени, както казах купени са преди десетина дни.

# 3 033
  • софия
  • Мнения: 25 472
В нашия Хранкомерс на пазара Д. Петков нямаше пукнато авокадо. Чух, че утре ще зареждат стока. Дано има.

# 3 034
# 3 035
  • Мнения: 3 833
В нашия Хранкомерс на пазара Д. Петков нямаше пукнато авокадо. Чух, че утре ще зареждат стока. Дано има.
Тя ЗаСлон малко лоша услуга ни прави с това непрекъснато споменаване на авокадото Grinning Цяла зима не съм уцелила в магазина на пазара на Младост, а последният път, докато се провирах из магазина влезнаха две жени, изпратени от дъщерите си, да питат за авокадото. Отделно последната цена, която видях беше над 5 лева.

# 3 036
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Не знам чии са пилетата Дюк, но не мога да се съглася, че са еднакви с Градус. Има огромна разлика във вкуса, мазнината, която пускат и изобщо абсолютно са различни за мен. Няколко пъти купувам Градус, поради липса на Дюк и дори малките ми деца, които хабер нямат за марки пилета усещат, че тази безвкусна, блудкава маса не е като другата. Има някаква идея малко по-лош вкус, откакто се говори, че са на Градус, но еднакви за мен не са.

# 3 037
  • Мнения: X
Наистина, пилетата Дюк са по-вкусни и не толкова мазни. Друг е въпросът дали са хранени с чиста тревица и поени с бистра росица.

# 3 038
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Наистина, пилетата Дюк са по-вкусни и не толкова мазни. Друг е въпросът дали са хранени с чиста тревица и поени с бистра росица.
Дюк е най-мазното пиле, което някога съм купувала.  Peace
Според мен са най-доброто, което може да се открие в магазинната мрежа. /Поне в Пловдив/ Но съм далеч от мисълта, че са чиста храна. Peace

# 3 039
  • София
  • Мнения: 5 190
В нашия Хранкомерс на пазара Д. Петков нямаше пукнато авокадо. Чух, че утре ще зареждат стока. Дано има.
Тя ЗаСлон малко лоша услуга ни прави с това непрекъснато споменаване на авокадото Grinning Цяла зима не съм уцелила в магазина на пазара на Младост, а последният път, докато се провирах из магазина влезнаха две жени, изпратени от дъщерите си, да питат за авокадото. Отделно последната цена, която видях беше над 5 лева.
Това е вярно за лошата услуга, но аз от 4г купувам от тях и съответно пиша тук, а цената в сезона е под 4 лв за кг. По-скоро ги питай защо в другите магазини цената в момента е 3.95 и да  си поправят грешката.

# 3 040
  • софия
  • Мнения: 25 472
Преди около 2 седмици го купих за под 4 лв. Странно е това с цената. Днес ще проверя пак. Така и така ми е на път.

Авокадото е с нова цена - 5,78 лв. Всичкото беше зелено, но има и малко по-едри. Сложих няколко при ябълките да узрее по-бързо.

Последна редакция: чт, 30 мар 2017, 21:02 от zvanche

# 3 041
  • Мнения: 186
От известно време ви следя. Да дам и моя принос по болната тема "Сирена и кашкавали" - основната ни храна.

След огромно разочарование от всички сирена от големите магазини и малките млекарници (без зеленото на Зоров, но което много му вдигнаха цената), се спряхме на това на Борино. Твърдо, зряло, прекрасен вкус на истинско! Слава богу! Сега дано не го развалят като любимото ни преди години на Равногор. И кашкавалът на Борино ни хареса много, без калциев дихлорид е, но направихме още по-добро откритие. За тези, които са в района на Плиска, срещу 22-ра Поликлиника в петък до обяд намерихме спасение от помаците. Опитахме засега масло, сирене, кашкавал, мед. Всички са добри, но кашкавалът е уникален!!! Просто не можем да се спрем. Със сиренето не бих повторила, не че е лошо, но предпочитам по-добре узряло. Маслото не мирише, одобрено е. Има още мляко, прясно сирене, картофи, боб, сладка и мед. Мъжът е много приятен, чист, спретнат, всичко е хигиенично опаковано.
Чувствам се по-щастлива, откакто ги "открихме" (виждам ги от няколко години и никога не съм се престрашавала  Embarassed).

Кори за баница - вече само фини старо-сръбски (колкото и неприятно да ми звучи).


За авокадото, бихте ли споделили как успявате да го пласирате на деца? Последният път направих шоколадово кремче от авокадо, орехи и мед. Стана уникално, никой не позна съставките, но децата го отказаха Sad

# 3 042
  • софия
  • Мнения: 25 472
Опитай намачкан на кремче с банан, с ягоди. Моето харесва салата домат с авокадо, със зелена салата, с риба тон.
Скрит текст:
АВОКАДО С РИБА ТОН
Едно голямо авокадо се разделя на две и се издълбава с лъжица. Корите се оставят за подложки. В отделен съд се смесва: сварен нахут, чери домати нарязан на четвъртинки, магданоз, копър, риба тон консерва филе в олио, зелен или стар лук нарязан колкото може ситно, авокадото на кубчета и лимонов сок. Олиото от консервата е достатъчно, ако е в собствен сос се слага зехтин. Пълнят се корите от авокадото с връх. Сервира се с лъжичка. Да ви е вкусно!
Рецептата е примерна и позволява експериментиране с продуктите.

# 3 043
  • Мнения: 10 888
Не успявам, но и вече не ми е цел.

Обаче онзи ден направих добра майонеза с авокадо. Едно авокадо, зехтин, да го покрие горе-долу, лимон и сол. С пасатора пасирах до гладка смес. Но детето уточняваше: без зеленото Simple Smile

# 3 044
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Взех сладка от тези, описани по-горе срещу Плиска преди време. Хубави са. Един познат много хвали техния кашкавал, след похвалата тук ще ги пробвам и аз.

Общи условия

Активация на акаунт